Ministerstvo průmyslu a obchodu začne rozdělovat finanční prostředky na vybudování centra pro umělou inteligenci. Úřad vyhlásil výzvu, v rámci které mohou jednotlivé subjekty žádat až o 15 milionů korun s tím, že žádosti je možné posílat do 15. dubna letošního roku.

„Hlavním cílem programu je podpora institucionálního zajištění podmínek pro vytvoření Evropského centra umělé inteligence pro bezpečnější společnost v období 2020 až 2022, tedy do zahájení předsednictví České republiky v Radě Evropské unie, a v návaznosti na aktivity Evropské komise,“ popisuje ministerstvo.

 

[wp_ad_camp_2]

 

 

Česko začalo vytvářet center of excellence pro UI v oblasti bezpečnější společnosti (Artificial Intelligence for Citizen’s Safety and Security). Prozatím nejde o oficiální centrum, jejichž síť chce vytvořit Evropská unie, ale o lokální přípravu pro to, aby v budoucnu bylo možné takové centrum oficiálně získat. ČVUT, Matfyz a Masarykova univerzita už k tomu podepsaly memorandum.

O dotaci v rámci vypsané výzvy mohou žádat subjekty, které se zaměří na následující oblasti:

  • Přípravu a vybudování institucionálních struktur Evropského centra excelence v AI pro bezpečnější společnost
  • Mezinárodní vědecko-výzkumnou spolupráci v oblasti AI pro bezpečnější společnost
  • Zajištění vhodných forem tuzemské i zahraniční komunikace tématu AI pro bezpečnější společnost, přenosu informací a informační podpory
  • Nespecifickou podporu výzkumu a vývoje, lákání vědeckých, výzkumných a inovačních talentů a odborníků s globálním přesahem
  • Analýzu a přípravu na podporu nástrojů financování transferu znalostí a technologií pro oblast AI
  • Analýzu, vznik a podporu vhodných postupů k hodnocení socio-ekonomických a právních dopadů rozvoje AI

Zdroj: lupa.cz

 

Líbí se vám článek? Můžete ho sdílet se svými přáteli.