Hledejte na tadesco.org

Archiv

Nejnovější zprávy

 • Novozélandskému whistleblowerovi hrozí 7 let vězení za odhalení masových úmrtí na očkování
  Novozélandskému whistleblowerovi hrozí 7 let vězení za odhalení masových úmrtí na očkování

  Novozélandskému whistleblowerovi hrozí 7 let vězení za odhalení masových úmrtí na očkování

 • Starý finanční systém dosáhl svého konce
  Starý finanční systém dosáhl svého konce

  Starý finanční systém dosáhl svého konce

 • Lichtenštejnský kníže Constantin zemřel ve věku 51 let z neznámých příčin
  Lichtenštejnský kníže Constantin zemřel ve věku 51 let z neznámých příčin

  Lichtenštejnský kníže Constantin zemřel ve věku 51 let z neznámých příčin

 • Polsko se připojilo ke globální koalici pro jadernou energii, která vznikla v Dubaji
  Polsko se připojilo ke globální koalici pro jadernou energii, která vznikla v Dubaji

  Polsko se připojilo ke globální koalici pro jadernou energii, která vznikla v Dubaji

Související zprávy

 • Vtip, co není vtipem. Prosíme všechny očkované….
  Vtip, co není vtipem. Prosíme všechny očkované….

  Vtip, co není vtipem. Prosíme všechny očkované….

 • Zprávy od meldy 17.Q5.2Q21
  Zprávy od meldy 17.Q5.2Q21

  Zprávy od meldy 17.Q5.2Q21

 • Vtip, co není vtipem
  Vtip, co není vtipem

  Vtip, co není vtipem

 • Čo by ste mali vedieť o politike, alebo raz nám bude dobre…
  Čo by ste mali vedieť o politike, alebo raz nám bude dobre…

  Čo by ste mali vedieť o politike, alebo raz nám bude dobre…

Česku hrozí blackout, připravte se, radí experti! Nutné koupit jídlo, baterky a vařič. Varují nás i v tisku

…..i na poslední přednášce jsem upozorňoval na možnost EMP, který zapříčiní blackout. V novinách to posunuli sice do jiné úrovně vzniku výpadku elektrické energie po celém Česku a to na mnoho dní, nutné s tímto stavem počítat….

09:54

tm komentuje

Jak neustále opakuji, je nutné se připravit na EMP, které může být zapříčiněno právě při nebezpečí WWIII, kdy by atomové rakety začaly startovat z více míst. Aby na planetě Zemi nedošlo k jadernému vyhlazení lidí, pak by zapříčinili EMP původní obyvatelé žijící na povrchu planety na ochranu života na planetě Zemi. V roce 2003 se k tomu vyjádřil Kardinál JUDAS. Je smutné, že veškeré předpovědi mu doposud vyšly. Uvidíme jestli se splní i ta poslední. Otázkou ovšem je, proč nám to každý rok opakují v novinách. Byly by zlikvidovány navždy VEŠKERÉ ELEKTRONICKÉ ZAŘÍZENÍ. Co by zde nastalo, si každý umí představit. Pojede jenom kolo, koloběžka a starý traktor od Zetoru, který se bude muset roztlačit.

Psali jste mi mejlíky s dotazy, jestli při EMP dojde i k poškození křemíku a písku v betonu.  NE NEBUDE, NEREAGUJE NA EMP. Prosím Vás, nevím kdo šíří takové absolutní nesmysly a bludy , ale EMP působí jenom na vodiče a nikoliv na křemík. I když je procesor z křemíku, ten bude zničen důsledkem indukce z okolního spojení s dráty, anténami, cívkami, kondenzátory atd.  dle dB/dT. Na vodičích se tedy může v mobilním telefonu, při působení EMP, naindukovat až 60 VOLTŮ , což je pro veškerou elektroniku smrtelné. Jak se na některých webech objevili INFORMACE o tavení křemíku a písku v betonu, nevěřte těmto nesmyslům, protože tomu tak není. Je vidět, že jsou to „velcí odborníci“, kteří ničemu nerozumí a zavádějí asi záměrně lidi do slepé uličky. To by se musely tavit veškeré písky na planetě Zemi, hory a vše, protože obsahují křemík. Křemík se taví při teplotě 1413,85°. Což by znamenalo, že i Vaše skla v oknech by se musela roztavit. HOLÝ NESMYSL.

[wp_ad_camp_1]

Jídlo, baterky a vařič: Česku hrozí blackout, připravte se, radí experti

Jak se připravit na rozsáhlý blackout?

 

 Zapalovač, svíčky, náhradní baterku pro mobilní telefon, rádio na baterie, lihový vařič i zásoba jídla a vody na týden. Nejen tyto věci by měla mít připravena každá domácnost pro případ, že Česko zasáhne totální blackout. „Může to být situace od řádu hodin až do několika dnů,“ říká v rozhovoru pro Blesk.cz šéf dispečinku společnosti ČEPS s tím, že bez elektřiny může být klidně celá republika. Jeho lidé ale dělají, co mohou, aby k takové katastrofě nedošlo, takže pravděpodobnost by měla být minimální.

Blackout v Česku nebo dokonce v části Evropy nelze nikdy vyloučit, třebaže se dispečeři přenosové soustavy mohou snažit sebevíc. Velkou škodu totiž může nadělat i příroda. Stačí, aby důležité vedení či součást soustavy poškodila vichřice, hurikán, záplavy nebo třeba námrazy.

„Velmi častou příčinou velkých problémů provozovatelů ať už přenosových, nebo distribučních soustav je namrzání vodičů. Když jsou vedení zatížena na hranici své fyzické zatížitelnosti, stačí jeden až dva výpadky, které způsobí rozsáhlou systémovou poruchu vedoucí k blackoutu,“ vysvětlila mluvčí společnosti ČEPS Barbora Peterová. Něco takového je ale podle ní naprosto výjimečné.

Právě ČEPS Zodpovídá za to, že elektřina bez potíží doteče z elektráren až k městům. Jde o vedení nejvyššího napětí, které je napojeno i na soustavy okolních států. „Veškeré naše činnosti jsou zaměřeny na to, abychom předcházeli velkým systémovým poruchám a abychom blackoutu zabránili,“ popsal vedoucí dispečerského odboru Radim Chrapek.

Dispečeři pod větším tlakem

S rostoucí zátěží soustavy, například kvůli nepředvídatelným obnovitelných zdrojům, jsou dispečeři pod stále větším tlakem. „Před pěti lety nastala situace, kdy jsme aplikovali opatření pro zabezpečí provozu soustavy, velice zřídka, řádově jednou za měsíc. Dneska se s těmito situacemi potýkáme téměř denně,“ říká Chrapek s tím, že dispečeři musí přibližně každý třetí den provádět bezpečnostní opatření k zajištění stability. To znamená třeba zapínání nebo vypínání elektráren, aby v soustavě nevznikaly nebezpečné přetoky elektřiny.
 [wp_ad_camp_1]

Transformátor, který nás má chránit před blackout

Více než 300 tun vážící díl nového regulačního transformátoru doputoval minulý týden do největší české rozvodny v Hradci u Kadaně. Obří zařízení se dalších 40 let bude starat o nebezpečné přetoky elektrické energie, které do české sítě míří z Německa. Jde o součást projektu za přibližně dvě miliardy korun, který by měl zajistit spolehlivý provoz naší elektrické soustavy.
Běžný krátkodobý výpadek, například menšího krajského města, podle něj není možné považovat za blackout. Ten by ve skutečnosti postihl miliony lidí, a to i na několik dnů. „Může to být situace od řádu hodin až do několika dnů. V případě totálního blackoutu se bavíme o dnech,“ uvedl Chrapek.

Zásoby baterií, jídla a léků

Každá domácnost by proto na takovou nečekanou situaci měla být podle ČEPSu připravena. Rozhodně by neměly chybět zásoby trvanlivého a konzervovaného jídla a pitné vody nejméně na týden. Bez elektřiny nebude fungovat elektronika, proto by měla být samozřejmostí také nabitá náhradní baterie pro nejdůležitější zařízení, například mobilní telefon. Připraveny by měly být také léky a základní hygienické potřeby na dva týdny.
Pro případ velmi dlouhého výpadku by se mohl hodit také lihový nebo plynový vařič, velkoobjemový kanystr s vodou nebo chemické světlo. Pro rodiny s malými dětmi je rovněž potřeba pamatovat na zásoby kojenecké výživy.

„Pro návrat z blackoutu do normálního provozního stavu jsou zpracovány a s dispečery sousedících přenosových soustav pravidelně procvičovány plány obrany a obnovy a postupy takzvaného startu ze tmy. Prioritu v obnově dodávek elektřiny mají jaderné elektrárny, dále pak systémové uhelné elektrárny. Pak následuje obnova zásobování aglomerací a dalších území,“ vysvětluje mluvčí Peterová.

Autor: Profimedia/ČTK/

Více na http://www.blesk.cz/clanek/zpravy-udalosti/461391/jidlo-baterky-a-varic-cesku-hrozi-blackout-pripravte-se-radi-experti.html?utm_source=blesk.cz&utm_medium=copy

[wp_ad_camp_1]
Líbil se vám článek? Pošlete ho dál
18 Komentáře
Řadit dle: nejnovější
Řadit dle: nejstarší Řadit dle: počtu reakci
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře