Spomienkové zhromaždenia, ktoré sa konali vo viacerých slovenských mestách v závere minulého týždňa, majú vystriedať protivládne akcie. Iniciátori dnes oznámili protestnú akciu – Postavme sa za Slovensko – na piatok 9. marca v Bratislave, na ktorej majú vysloviť požiadavku na pád vlády.

[wp_ad_camp_2]

Na snímke demonštranti pred Úradom vlády

[wp_ad_camp_2]

Politický boj, ktorý po tragických udalostiach okolo vraždy novinára Jána Kuciaka a jeho snúbenice rozpútali opozičné strany SaS a OĽaNO, vstupujú do ďalšej fázy. V Bratislave sa pripravuje zhromaždenie, na ktorom majú ľudia vyjadriť nedôveru súčasnej vláde. “Dnes je zrejmé, že premiér Róbert Fico a minister vnútra Róbert Kaliňák nereprezentujú hodnoty, za ktoré sa v piatok postavili tisíce ľudí na Slovensku a vo svete. Z tohto dôvodu pokračujeme v občianskych zhromaždeniach a vyzývame všetkých občanov, aby sa k nám pridali a vytrvali,” uvádzajú iniciátori na sociálnej sieti Facebook.

Pochod v Bratislave sa má konať v piatok 9. marca od 17.00 hod. Organizátori občianskych protestov, za ktorými údajne nestojí žiadna politická strana, Peter Nagy a Juraj Šeliga z redakcie denníka SME, požadujú dôkladné a nezávislé vyšetrenie vraždy Jána Kuciaka a Martiny Kušnírovej za spoluúčasti medzinárodných vyšetrovateľov. Organizátori majú aj politickú požiadavku: žiadajú novú dôveryhodnú vládu, ktorej súčasťou nebudú ľudia, u ktorých existujú podozrenia z korupcie a prepojenia na organizovaný zločin.

“Nemýľte si našu slušnosť s nedostatkom odhodlania a vytrvalosti,” odkazujú na záver občianski aktivisti, Katarína Nagy Pázmány, Peter Nagy, Karolína Farská a Juraj Šeliga. Protesty podľa ich slov budú pokračovať v Bratislave, ale aj v iných slovenských mestách.

 

[wp_ad_camp_2]

Zdroj: 1

Líbí se vám článek? Můžete ho sdílet se svými přáteli.