Cílem ruské speciální vojenské operace na Ukrajině není zničit státnost této země nebo sesadit jejího prezidenta, uvedla ve čtvrtek na tiskovém brífinku mluvčí ruského ministerstva zahraničí Maria Zacharovová.

„Dovolte mi ještě jednou zdůraznit to, co západní masmédia i západní establishment odmítají vidět: tato operace není zaměřena proti civilnímu obyvatelstvu. Nesleduje cíl zmocnit se území země, zničit její státnost nebo sesadit současného prezidenta. Opakujeme to stále dokola.“

„Západní média vytvářejí naprosto zkreslený obraz současných událostí. Dezinformují vlastní obyvatelstvo. Jsou nástrojem propagandy v rukou svých politiků,“ řekla Zacharovová.

Ruský prezident Vladimir Putin 24. února uvedl, že v reakci na žádost o pomoc od představitelů dvou donbaských republik zahájil na Ukrajině speciální vojenskou operaci. Zdůraznil, že Moskva nemá v plánu okupaci ukrajinského území, jejím jediným cílem je demilitarizace a denacifikace země. Ruské ministerstvo obrany uvedlo, že ruské síly neútočí na ukrajinská města. Inteligentní zbraně se používají k likvidaci vojenské infrastruktury.

Zdroj TASS

 

Líbí se vám článek? Můžete ho sdílet se svými přáteli.