Německá Strana zelených říká, že Čína odmítla delegaci Bundestagu, protože jeden z jejích členů je hlasitým zastáncem muslimské ujgurské menšiny. Plány výboru na další cesty do Číny jsou tak nejisté.

 

[wp_ad_camp_2]

 Výbor Bundestagu pro digitalizaci by měl koncem tohoto měsíce navštívit v Šanghaji a Pekingu startupy ohledně umělé inteligence.

Zdá se však, že cesta je ohrožena kvůli jasnému odmítnutí Číny pustit na své území jednoho z členů výboru, konkrétně Margarete Bauseovou (na obrázku), uvedla v sobotu Strana zelených. 

Bauseová, která už dlouho vyjadřuje podporu lidským právům ujgurské muslimské menšiny v Číně, se měla k této cestě připojit jako dočasná členka výboru, a zastupovat tak svého stranického kolegu a vedoucího výboru Dieter Janecka.

[wp_ad_camp_2]„Čínská zpráva – která uvádí, že pokud jsem na seznamu, nemůže delegace cestovat do Číny – je naprosto nepřijatelná,“ řekla Bauseová německé tiskové agentuře dpa.

„Vidím to jako pokus o umlčení poslanců, kteří hlasitě a jasně podporují lidská práva,“ řekla. V dopise výboru napsala, že se stále chce zúčastnit cesty, a nevidí žádný důvod, proč by měla být zrušena.

„Posílí to moje práce v oblasti lidských práv,“ dodala na Twitteru.

přeložila tereza | zdroj: dw.com

Já se Číňanům nedivím, že odmítají delegaci ze země, která páchá genocidu vlastního obyvatelstva prostřednictvím černých parazitů a ještě podporuje ujgurské tábory, které byly označeny za muslimské výcvikové tábory. 

Líbí se vám článek? Můžete ho sdílet se svými přáteli.