;

Německá Strana zelených říká, že Čína odmítla delegaci Bundestagu, protože jeden z jejích členů je hlasitým zastáncem muslimské ujgurské menšiny. Plány výboru na další cesty do Číny jsou tak nejisté.

 

 Výbor Bundestagu pro digitalizaci by měl koncem tohoto měsíce navštívit v Šanghaji a Pekingu startupy ohledně umělé inteligence.

Zdá se však, že cesta je ohrožena kvůli jasnému odmítnutí Číny pustit na své území jednoho z členů výboru, konkrétně Margarete Bauseovou (na obrázku), uvedla v sobotu Strana zelených. 

Bauseová, která už dlouho vyjadřuje podporu lidským právům ujgurské muslimské menšiny v Číně, se měla k této cestě připojit jako dočasná členka výboru, a zastupovat tak svého stranického kolegu a vedoucího výboru Dieter Janecka.„Čínská zpráva – která uvádí, že pokud jsem na seznamu, nemůže delegace cestovat do Číny – je naprosto nepřijatelná,“ řekla Bauseová německé tiskové agentuře dpa.

„Vidím to jako pokus o umlčení poslanců, kteří hlasitě a jasně podporují lidská práva,“ řekla. V dopise výboru napsala, že se stále chce zúčastnit cesty, a nevidí žádný důvod, proč by měla být zrušena.

„Posílí to moje práce v oblasti lidských práv,“ dodala na Twitteru.

přeložila tereza | zdroj: dw.com

Já se Číňanům nedivím, že odmítají delegaci ze země, která páchá genocidu vlastního obyvatelstva prostřednictvím černých parazitů a ještě podporuje ujgurské tábory, které byly označeny za muslimské výcvikové tábory. 

Líbí se vám článek? Můžete ho sdílet se svými přáteli.
Loading...

AdBlock je aktivní

 

 

Používáte nástroj pro blokování reklamy. 

Budeme rádi, když naši práci oceníte a nastavíte pro tento web výjimku v Adblocku.