Hledejte na tadesco.org

Archiv

Nejnovější zprávy

  • Svetový liberalizmus ukázal svoju pravú tvár
    Svetový liberalizmus ukázal svoju pravú tvár

    Svetový liberalizmus ukázal svoju pravú tvár

  • Orbán po setkání s Trumpem hovořil s Putinem
    Orbán po setkání s Trumpem hovořil s Putinem

    Orbán po setkání s Trumpem hovořil s Putinem

  • Předpokládá se, že proti herci Melu Gibsonovi bude vedena kampaň a bude pomlouván v médiích hlavního proudu
    Předpokládá se, že proti herci Melu Gibsonovi bude vedena kampaň a bude pomlouván v médiích hlavního proudu

    Předpokládá se, že proti herci Melu Gibsonovi bude vedena kampaň a bude pomlouván v médiích hlavního proudu

  • 500 let lží: Tajný trezor pod Vatikánem otevřen
    500 let lží: Tajný trezor pod Vatikánem otevřen

    500 let lží: Tajný trezor pod Vatikánem otevřen

Související zprávy

  • Orbán po setkání s Trumpem hovořil s Putinem
    Orbán po setkání s Trumpem hovořil s Putinem

    Orbán po setkání s Trumpem hovořil s Putinem

  • Rusko je blízko vítězství v ukrajinském konfliktu
    Rusko je blízko vítězství v ukrajinském konfliktu

    Rusko je blízko vítězství v ukrajinském konfliktu

  • Podle ruského zdroje je Bašár Asad a jeho rodina v Moskvě
    Podle ruského zdroje je Bašár Asad a jeho rodina v Moskvě

    Podle ruského zdroje je Bašár Asad a jeho rodina v Moskvě

  • AfD ve svém volebním programu vyzývá Německo k vystoupení z EU
    AfD ve svém volebním programu vyzývá Německo k vystoupení z EU

    AfD ve svém volebním programu vyzývá Německo k vystoupení z EU

Číňané plánují 1000 kilometrů dlouhý tunel pro vodu z Tibetu

Čínští inženýři začali testovat metody výstavby 1000kilometrového tunelu, který by přiváděl vodu z Tibetu do pouště Taklamakan v čínské provincii Sin-ťiang, napsal hongkongský deník South China Morning Post (SCMP). Podzemní kanál by prý z nehostinného regionu udělal „Kalifornii“. Jeho zprovoznění je zatím velmi daleko, ale Čína si zřejmě projekt zkouší nanečisto při jiné stavbě na jihu země.

[wp_ad_camp_1]

V provincii Jün-nan začala podle SCMP čínská vláda v srpnu budovat více než 600kilometrový tunel určený k odklonu vody. Bude jej tvořit 60 úseků, každý z nich dost široký pro obousměrný vlakový provoz, přičemž obří potrubí povede skrz hory v oblasti s nestabilními geologickým podložím. Práce mají trvat osm let a vládu vyjdou zhruba na 78 miliard čínských jüanů (260 miliard Kč).

Odklon vody z horního toku Brahmaputry v Tibetu byl dříve zavrhován kvůli obrovské nákladnosti, nepřekonatelným stavebním výzvám, možným ekologickým dopadům a pravděpodobnosti odporu sousedních zemí (řeka teče podél severního úpatí Himaláje blízko hranice s Nepálem, následně se stáčí na jih do Indie a Bangladéše). Podle Čanga nyní Peking nenápadně a systematicky pracuje na vzkříšení projektu.

 [wp_ad_camp_1]

Wang Wej, který spolupracoval na posledním návrhu tibetského tunelu uvedl, že v různých výzkumných skupinách se na novém projektu podílí přes 100 odborníků. Tým kolem vědce ze Sečuánské univerzity v Čcheng-tu vybral jako místo nejvhodnější pro jeho začátek okolí města Sangri ve východním Tibetu.

Věc má v tuto chvíli dva háčky. Jednak by stavba tunelu podle Wanga vyvolala pobouření Indie a Bangladéše, tedy zemí na dolním toku Brahmaputry. Druhým problémem je cena. Wang odhaduje, že každý kilometr tunelu vedoucího složitým terénem by stál miliardu jüanů (3,32 miliardy korun).

[wp_ad_camp_1]

Co se týče dopadu na tibetskou krajinu, vědec ze Sečuánské univerzity tvrdí, že bude minimální. „Nezanechá nějakou stopu na povrchu, na kterou budou moci ostatní země nebo ekologičtí aktivisti ukazovat,“ řekl Wang.

Čína si od megalomanského projektu slibuje zúrodnění provincie Sin-ťiang na sever od Tibetské náhorní plošiny označované za vodojem Asie. Sin-ťiang, jejíž velkou část tvoří poušť Taklamakan, trpí nedostatkem vláhy, přičemž Čang Čchuan-čching situaci v regionu přirovnává ke stavu v Kalifornii na začátku 20. století, dokud americký vládní projekt nepřesměroval vodu ze severu státu do údolí sv. Jáchyma (San Joaquin Valley), čímž se z oblasti stalo významné centrum zemědělství.

[wp_ad_camp_1]

„S novou vodou z Tibetu bude Sin-ťiang vzkvétat jako Kalifornie,“ myslí si inženýr Wang.

„Změní to celý region,“ řekl vědec z pekingského Výzkumného ústavu Tiebtské náhorní plošiny Čou Š‘-čchiao. Dodal však, že možné dopady na životní prostředí jsou zatím neznámou. „Nevím o tom, že by bylo provedeno jakékoli ekologické šetření,“ uvedl Čou.

[wp_ad_camp_1]

Zdroj: 1

Líbil se vám článek? Pošlete ho dál
4 Komentáře
Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
Respirateur
Respirateur
1.11.2017 14:24

Trošku jsem se uklepnul, ne dva, ale dvacet milionů litrů paliva denně.

Maroš
Maroš
Odpověď na  Respirateur
1.11.2017 20:48

Respiratour – tu nejde o kalórie, ale o energiu elektrónov, ako takých. Keď sa bavíme o otepľovaní, tak strašiak sú tie katastrofy – lenže tie sú spôsobené elektrónmi v ovzduší. Samotný HAARP na Aljaške má hodinový výkon žiarenia 3 milióny kilowatov – ktoré smerujú do ionosféry. A HAARPov je minmálne 16.
Ale inak – keď už sme pri spaľovacích motoroch – skúste vyrátať-odhadnúť tonáž spáleného kerozínu chemtrailsových lietadiel denne! Ktoré lietajú nie preto, aby dopravovali ľudí a tovar, ale aby postrekmi „chladili“ planétu. CO2 dokážu viazať jedine zelené rastliny – nechytajte ma za slovo sódovkou. Čo sa deje so zelenými rastlinami, ktoré majú inak rady tepelnú pohodu a tvrdé slnečné svetlo?
Průmyslové řízení počasí – L. A. Pochmeľnych Titulky CZ
https://www.youtube.com/watch?v=bGrttVRfkgo

Respirateur
Respirateur
1.11.2017 14:22

Pane Maroši, já nejsem zdatný v matematice, ale odhaduji ztrátové teplo z VVN drátů na jednotky procent. Netuším kolik se za jeden den vyrobí elektřiny na celém světě, ale těch pár procent z toho množství bude kapkou v moři.
Uvažte jinou věc. Jen v Praze může být v okamžitém provozu cca sto tisíc motorových vozidel. Každé za hodinu jízdy spálí cca 10 litrů paliva. To se děje cca 20 hodin denně. To máme suma sumárum dva miliony litrů paliva denně proměněné ve spalné teplo. Dnešní spalovací motory při své účinnosti přemění energii z paliva ze 60 % na teplo.
No a tohle znásobte počtem velkoměst na celém světě, počtem dopravních letadel a odhad vědce Pochmelnycha o elektronech z drátů vám přijde úsměvný.

Maroš
Maroš
1.11.2017 10:03

V4 – Voda Štyroch – aby sme na toto nezabúdali.

Podľa ruského vedca Pochmelnych je otepľovanie planéty planéty spôsobené emisiou elektrónov z vodičov vysokonapäťových sietí, čo je aj dôvod vyschnutia Aralského jazera. Pjakin spomína tento čínsky projekt – je to inak alternatíva čínsko-ruskej vojny o vodu, resp. zavlažené územia – ale na úkor slabšieho Tibetu. Lenže – je to vojna exploatačnej kultúry Západu, proti duchovnej kultúre Východu s jej zmyslom pre mieru a skromnosť – Čína bola preformátovaná sionistickým materializmom-ateizmom komunizmu na ZÁPADNÚ kultúru – to už nie je o rovnobežkách! Boh chráň planétu!