Hledejte na tadesco.org

Archiv

Nejnovější zprávy

  • Svetový liberalizmus ukázal svoju pravú tvár
    Svetový liberalizmus ukázal svoju pravú tvár

    Svetový liberalizmus ukázal svoju pravú tvár

  • Orbán po setkání s Trumpem hovořil s Putinem
    Orbán po setkání s Trumpem hovořil s Putinem

    Orbán po setkání s Trumpem hovořil s Putinem

  • Předpokládá se, že proti herci Melu Gibsonovi bude vedena kampaň a bude pomlouván v médiích hlavního proudu
    Předpokládá se, že proti herci Melu Gibsonovi bude vedena kampaň a bude pomlouván v médiích hlavního proudu

    Předpokládá se, že proti herci Melu Gibsonovi bude vedena kampaň a bude pomlouván v médiích hlavního proudu

  • 500 let lží: Tajný trezor pod Vatikánem otevřen
    500 let lží: Tajný trezor pod Vatikánem otevřen

    500 let lží: Tajný trezor pod Vatikánem otevřen

Související zprávy

  • Európe už dochádza s utečencami trpezlivosť
    Európe už dochádza s utečencami trpezlivosť

    Európe už dochádza s utečencami trpezlivosť

  • Vědci zjistili, že leváci jsou chytřejší a zručnější
    Vědci zjistili, že leváci jsou chytřejší a zručnější

    Vědci zjistili, že leváci jsou chytřejší a zručnější

  • Jsou mezi námi
    Jsou mezi námi

    Jsou mezi námi

  • Proč se jmenují tak jak se jmenují? Pokračování s Bukvicí (Boukøvicí). Díl třetí
    Proč se jmenují tak jak se jmenují? Pokračování s Bukvicí (Boukøvicí). Díl třetí

    Proč se jmenují tak jak se jmenují? Pokračování s Bukvicí (Boukøvicí). Díl třetí

Učím svoje děti počítat = jsem rasista

Každý máme na něco nadání. Někdo je talentovaný na pohyb, jiný má talent na hudbu a někdo má talent na matematiku nebo chemii. Vždy to tak bylo a vždy to tak bude. Nikdo není dokonalý. Za mého mládí když někomu nešla matematika, tak se shrnulo slovy „ je blbej na matiku“ a dál se to neřešilo. Samozřejmě k talentu na učení se vždy ještě musela přidat píle a také podpora rodičů, kteří děti k učení vedli. Tak je to ale u všech činností pouhý talent prostě nestačí a když chci být v něčem dobrý tak holt musím na sobě makat.

[wp_ad_camp_1]

Nikdy se však talent a píle nespojovali s barvou pleti nebo rasou. Až nyní .

Profesorka matematiky na University of Illinois, Rochelle Gutierrez, která je hispánského původu tvrdí, že matematika přispívá k rasismu a tzv. bílému privilegiu. Důvodem je to, že matematiku lépe ovládají bílí studenti, a studenti z rasových menšin se kvůli tomu cítí méněcenní, protože znalost matematiky je společensky uznávaná jako důkaz vysoké inteligence.

S tím, že znalost matematiky je důkazem vysoké inteligence by se dalo souhlasit. Ne každý skutečně dokáže pochopit vyšší matematiku a vystudovat Matematicko fyzikální fakultu se podaří jenom těm nejschopnějším. Rozhodně tento úspěch nebyl dosažen  barvou pleti, ale talentem, pílí a vůli.

Další věc která profesorce Gutierrez vadí je to, že školní matematické osnovy dávají důraz na Pythagorovu větu a Ludolfovo číslo a vytvářejí tak dojem, že matematika byla rozvinuta Řeky a dalšími Evropany.

[wp_ad_camp_1]

První co se děti učí znát při výuce matematiky jsou číslice.  Matematika pracuje s arabskými číslicemi, tedy znaky, které tvoří dnes nejrozšířenější systém symbolického zápisu čísel. A jak již z názvu vyplývá “arabské” se jmenují proto, že se do Evropy dostali díky arabským matematikům.  Tyto číslice nás provází celý život a nikomu nevadí, že se jedná o arabské číslice. Kdyby Pythagorovu větu nebo Ludolfovo číslo nevymysleli  Evropani, ale Indiáni nebo příslušníci kmene Zulu, zřejmě by se jmenovaly po nich.

Jedná se o další dílek do mozaiky, která naznačuje kam směřuje celosvětový vývoj. Snažíme se změnit po tisíciletí fungující vzory chování a nahradit je jakýmy si paskvily, které kdosi vymyslel a chce nás přesvědčit, že pouze toto je správné. Vždy platilo, že „blbej je blbej a chytrej je chytrej“, bez ohledu na pohlaví a barvu pleti. A tak by to mělo i zůstat. Opravdu nerad bych se dožil doby, kdy tím, že svoje děti budu učit počítat, budu nazván rasistou, který usiluje o to, aby se jeho potomci vyvyšovali nad své kamarády. Jestliže budeme pokračovat tímto směrem dál, můžeme se dožít doby, kdy bude porážka černých figur v šachové hře, považována jako projev rasismu.

[wp_ad_camp_1]

Zdroj: 1

Líbil se vám článek? Pošlete ho dál
4 Komentáře
Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
jirik
jirik
31.10.2017 10:23

Ministerstvu nestačí inkluze, bude prznit děti i genderovou problematikou 30.10.17 Česká republika: Děti si volí povolání pod vlivem genderových stereotypů. Stydí se přiznat, co by je bavilo, shodují se odborníci na problematiku genderu. I na to se bude soustředit nový projekt ministerstva školství, jehož cílem je ukotvit téma rovnosti pohlaví ve strukturách resortu. Projekt vyjde na sedm milionů korun … Vyučující podle Ireny Smetáčkové z Pedagogické fakulty Univerzity Karlovyní mají pouze malé povědomí o genderových nerovnostech ve vzdělávání. Neví proto, jaké didaktické postupy je možné použít pro podporu genderové rovnosti … „Když dnes navštívíme běžnou školu, uvidíme tam rozdělení na růžové a modré aktovky, sesazování dívek a kluků za trest, očekávání zapojení do rozdílných aktivit typu ‚potřebuji siláka, aby odnesl stůl‘, ‚holky by neměly mluvit sprostě‘, lepší známky dívek ze statistického hlediska, lepší sebepojetí chlapců,“ dodala. ______ My z těch dětí uděláme duševní i fyzické kriply za jakoukoliv cenu, protože takové vykolejené, neurčité, nejasné typy potřebujeme pro náš NWO. A kromě toho musíme štvát a rozeštvát ženy proti mužům, žádná rodina nesmí zůstat tradiční a šťastná. https://zpravy.idnes.cz/genderova-rovnost-na-msmt-projekt-genderovy-stereotypy-pen-/domaci.aspx?c=A171030_102240_domaci_nub http://zvedavec.org/vezkratce/14779/ —- >>sesazování dívek a kluků za trest<< za svou školní docházku jsem seděl v lavici s holkou několikrát – žádný trest nebo trauma z toho nemám…v devítce jsme byli dva kluci a zbytek (asi 18 holek) – za trest jsme seděli spolu v prostřední řadě a v… Číst vice »

df
df
Odpověď na  jirik
31.10.2017 17:39

Nestačím se divit co to zas „vymysleli“, ale ne, nedivím se, mají to nalajnované. V šesté třídě nás se spolužákem taky rozsadili a bylo to pak ještě „horší“. Navíc jsme se pak všichni čtyři dohodli, že každýmu jde něco líp a tak holky dělaly úkoly z češtiny, ruskýho jazyka a obč. nauky, my zas dělali přírodovědu, biologii, chemii a matematiku s fyzikou. Další školní léta už jsme tak zůstali, pač výsledky byly. Dnes když jdu dceři na rodičák, tak první co mě zajímá jsou nástěnky (kontroluju islamizační obsah a další věci), jsem rád, že v té škole pracují rozumní lidé. Dcera chodí do první třídy a paní učitelka je fajn, s blbostmi jim hlavu neplete, takže je snad jakási šance, že do konce prvního stupně, to se školou půjde. Když se, ale vrátím do socialistické doby kdy sme dostali na základce za úkol napsat referát „moje nejoblíbenější kniha“ a já doběhl dom a pověděl mamce, že teda mám jasno a budu psát o knize Zdeňka Jirotky „Saturnin“ (neprošlo, spisovatel na idexu), pak Rychlé šípy (to samé), tak sem navrhl Bety Mc Donaldová „Vejce a já“. To prý by zas nepochopili ostatní děti, četl sem prý moc dospělé knížky, tato americká autorka byla unás v té době povolena. Nakonec dopadl „Cirkus Humberto“ Eduard Bass. No a já zjistil, že jsou dva světy, jeden doma, kde se… Číst vice »

jirik
jirik
Odpověď na  df
31.10.2017 19:53

S těma knížkama, mě připomělo čtení v literatuře (v rámci češtiny) a četli jsme něco od Hemingweye, byl jsem jedinný kdo se přihlásil, že se mu to líbí (byl to druhý stupeň ZŠ asi 5 nebo 6 třída), co se mi líbilo na té ukázce dodneška nevím, ikdyž se mě učitelka ptala, ale hemingeye bych si zase přečetl – něčím mě oslovil….
—-
Slohová práca žiaka ZŠ na tému „Moji rodičia“.
https://www.facebook.com/240742589673726/photos/a.240743479673637.1073741826.240742589673726/248894798858505/?type=3&theater

Anan
Anan
31.10.2017 07:21

Paní profesorka se do konce života nesmíří ani s tím že 2 diskriminuje 1 protože je větší.