Žádné rozkousané věci, návštěvy u veterináře nebo kosti zahrabané v záhonu – nyní si každý může online zakoupit robotického psa a pořídit si tak čytřnohého miláčka, kterého musí krmit pouze elektřinou.

Laikago je robotický pes, který dostal své jméno díky sovětské fence Laice, která jako vůbec první živý tvor opustila oběžnou dráhu Země. Váží 22 kg, což je o něco méně než kolik váží labrador, a je vysoký 60 cm.

[wp_ad_camp_1]

„Jedná se o druh automatického robota, zkráceně robo-psa,“ uvedl jeho vynálezce Wang Xingxing v interview s Ruptly, zpravodajskou agenturou RT. „Podařilo se nám Laikago popularizovat u většiny vědeckých a technologických společností, a v neposlední řadě také u fanoušků a vědeckých nadšenců.“

Tento čtyřnohý mazlíček dokáže běhat po trávníků a pohybovat se jako skutečný živý pes, jako by byl z masa a kostí. Počáteční cena Laikago bude okolo 25 000 amerických dolarů, v budoucnu však může klesnout.

K otázce, zda je robopes natolik realistický, aby vám skočil na klín nebo jste ho načapali, jak pije z toalety, se tvůrci této technologické senzace nevyjádřili.

[wp_ad_camp_1]

raja: Kam jsme se to dopracovali. Místo živého úžasného tvora schopného lásky si někdo raději pořídí kus běhacího kovu? Něco tak nedokonalého a za 25 000 dolarů? To mi přijde fanatické… Samozřejmě chápu, že jsou lidé, kteří se tím baví a kteří jsou fanoušci vědy, ale z mého pohledu je tento „vynález“ naprosto nesmyslný, když už Někdo, míním konstruktivní síly vesmíru, navrhl mnohem dokonalejší, živou verzi…

[wp_ad_camp_1]

Překlad: raja, Zdroj: 1

Líbí se vám článek? Můžete ho sdílet se svými přáteli.