Michael Baxter – 7. března 2021

Spoutaná Hillary Clintonová byla propuštěna z opevněné zadržovací cely na jihu Floridy a vrtulníkem námořní pěchoty CH-53 Sea Stallion byla dopravena přímo do zátoky Guantánamo. Zpravoval o tom web Real Raw News.

Převoz následoval pouhých pár dní poté, co Trump a kontradmirál Hugh W. Howard, šéf Velitelství zvláštních operací námořnictva, nařídili noční policejní razii v sídle Clintonové v obci Chappaqua ve státě New York, po které došlo k jejímu zatčení.

V pátek časně ráno přivezla eskorta americké Námořní pěchoty svázanou a umlčenou Clintonovou na letiště ve West Palm Beach na Floridě, kde byl připraven vrtulník CH-53 k převozu Clintonové do GITMO. Odlet byl ve 4:45 a podle zdroje obeznámeného s incidentem přistáli na Kubě o hodinu později.

Řekl, že Clintonová nespolupracovala a musela být po dobu cesty pod sedativy.

 

[wp_ad_camp_3]

 

Na otázku, zda ji Trump před odletem osobně vyslýchal, řekl náš zdroj následující:

„Nevyslýchal ji. Trump jí nechce být na dohled. Přenechává veškerou starost na armádě. Ví, že jeho zaujatost by mohla zkreslit rozsudek a je si zároveň naprosto jistý, že důkazy jsou dostatečně přesvědčivé, aby zajistily usvědčení. Bez ohledu na to, kolik let Clintonové zbývá, stráví je v temné cele, jestliže nebude čelit popravčí četě.”

Clintonová je v současné době umístěna v soukromé cele v GITMO, v Camp Delta. Bylo jí přiděleno označení „zadržený 53” a byla zbavena amerického občanství. Náš zdroj nebyl schopen potvrdit, zda číslo 53 odkazuje na aktuální počet členů Deep State, nebo zda šlo jen o běžné či nahodilé přidělení čísla.

Je pod dohledem vojenské policie Armády USA a velitelů Námořní pěchoty USA. Její výsady a zařízení během čekání na vojenský tribunál budou záviset na míře její spolupráce. Pokud se bude chovat slušně, dostane tři jídla denně a bude jí dovoleno sprchovat se čtyřikrát týdně. Bude mít také přístup do rekreačního dvora. Bude-li však neposlušná, budou jí odebrána privilegia a bude uvržena na samotku až do data jejího soudu.

Vojenský tribunál byl podle našeho zdroje předběžně naplánován na 8. dubna, neboť Trumpovi lidé stále rozhodují o tom, které vojenské orgány budou vést soudní řízení ve věci a rozhodovat o řádném trestu.

Přeložila jena | Zdroj: Real Raw News

Líbí se vám článek? Můžete ho sdílet se svými přáteli.