…..děkujeme za zaslání článku mikulášovi gérovi…..

10:54

Človek budúcnosti: Božie dieťa alebo živý stroj

Zrejme ste si všimli, že žijeme vo výnimočnej dobe. Človek ako druh stojí na rázcestí. Buď príjme šancu uvedomiť si podstatu vedeckého dôkazu ľudskej duše, alebo sa nechá vylepšiť technológiami.

[wp_ad_camp_2]

Voľba je na každom z nás
Prvá voľba vedie k spojeniu vedy a náboženstva. K naplneniu skutočných možností človeka a tým aj zmyslu jeho bytia. Druhá voľba je síce pohodlnejšia, ale vedie k postupnej premene človeka na živého robota. A teda zániku.

Vedecký dôkaz ľudskej duše
Svetoznámi vedci Stuart Hameroff a Roger Penrose sú autormi kvantovej teórie vedomia. Prišli s prelomovým objavom. Súčasťou našich mozgových buniek sú takzvané mikrotubuly. Tie v okamžiku, keď umierame, strácajú kvantový stav. Ale nie informácie v nich uložené.

„Povedzme, že srdce prestane biť, pacient umiera. Informácie v mikrotubulách ale nie sú zničené. Rozptyľujú sa do vesmíru“, takto opísal Hameroff jav, ktorý náboženstvo nazýva vystúpenie duše z tela.

„Ak pacienta oživia, informácia sa vracia do mikrotubúl. Teda do tela. Vtedy má známe zážitky so smrťou“, dodal Hameroff.

[wp_ad_camp_2]

Vysvetľujú to spomienky ľudí, ktorí už boli jednou nohou na druhom brehu. V opačnom prípade, keď umrieme, tieto informácie zostávajú žiť mimo telo. Stanú potom sa súčasťou ďalšej formy. Inak povedané. Duša opustí telo a je pripravená k ďalšiemu zrodeniu.

Stuart Hameroff a Roger Penrose se pomocou svojho výskumu snažia vedecky vysvetliť a popísať existenciu vedomia, ktoré prebýva v ľudskom tele. Po smrti fyzického tela sa od neho môže odlúčiť a žiť samostatne. Prípadne sa premiestni do iného tela.

Podľa nich je vedomie viac než vzájomné pôsobenie mozgových neurónov. Sú presvedčení, že je v skutočnosti tvorené zo samotného vesmíru. A bolo tu zrejme od počiatku časov.
Podrobnosti na quantumconsciousness.org a penroseinstitute.com

[wp_ad_camp_2]

Premena človeka na živého robota
Takzvaný transhumaniznus je koncept budúcnosti, ktorý sa zaoberá premenou človeka prostredníctvom využitia moderných technológií. Predpokladá, že ľudia vo svojej súčasnej podobe nereprezentujú koniec vývoja, ale iba jeho ranú fázu.

Vyspelé a široko dostupné technológie môžu podľa neho napomôcť zmierniť starnutie. Zároveň rozšíriť intelektuálne, fyzické aj psychologické schopnosti ľudí.

Jeden z jeho hlavných predstaviteľov, Ray Kurzweil, predpokladá, že už v roku 2029 budú počítače inteligentnejšie než človek. Splynutie človeka so strojom má byť postupné. Definitívne by sa tak malo stať okolo roku 2045.

Podrobnosti na kurzweilai.net

Zdroj: Mikuláš Gera | Foto: autor

© Článok je voľne šíriteľný s uvedeným zdroja.

 

[wp_ad_camp_2]

Líbí se vám článek? Můžete ho sdílet se svými přáteli.