Voľný preklad videa:

Podľa ich vlastných internetových stránok bol tento Klub založený v roku 1968. Jeho účelom je vytvárať neformálne uskúpenie nezávislých osobností zo sveta politiky, vedy a podnikania. Spája ich spoločný záujem o budúcnosť ľudstva a planéty, inými slovami je to think – tank.

 

[wp_ad_camp_2]

 

Tento klub vydal dokopy 33 prác. Jedna z najznámejších, je kniha „The limits to growth“ (v preklade Hranice rastu), ktorá je venovaná štúdiu dôsledkom neobmedzeného rastu ekonomiky a populácie. Aj keď sa to zdá byť na prvý pohľad ako dobre myslená kniha, podľa kritikov obsahuje omnoho závažnejšie myšlienky. Podobne ako Bilderberg skupina alebo Výbor 300 aj Rímsky klub sa často spomína v rámci „konšpiračných teórií“. V knihe „Reshaping the International Order“ (Premena medzinárodného poriadku) sú prezentované myšlienky Rímskeho klubu, napríklad to, že bude potrebné vytvoriť nový globálny systém aby sme mohli nájsť riešenie celosvetových problémov ako je znečistenie a vyčerpanie neobnoviteľných zdrojov. Ide o plán nového svetového poriadoku a je jasné, že sa nachádzame v období, kedy sa vytvára nový typ svetového spoločenstva.

Napríklad Lyndon LaRouche obviňuje Rímsky Klub z riadenia konšpirácie, ktorej úlohou je šírenie falošných a alarmujúcich správ o zmene globálnej klímy. Často mnohé katastrofické predpovede z ich slávnej knihy používajú ako dôkazy. Ako dobre dokázala táto kniha predpovedať katastrofickú budúcnosť?

 

[wp_ad_camp_2]

 

V roku 1997 vyšla správa v časopise The Economist, že Rímsky Klub a jeho predpovede sú žalostným spôsobom nepresné, tak ako napríklad predpoveď o vyčepaní všetkých ropných zásob do roku 1990 alebo o cíne, striebre, uraniu, zemskom plyne a mnoho ďalších. Rímsky Klub predstavuje o mnoho viac ako len think-tank uskúpenie. Je súčasťou niečoho väčšieho, niečoho, čo svetoví vládci nechcú aby ste vedeli, že vôbec existuje.

 

anna

Pokud vás článek zaujal, můžete ho sdílet.