Ó, slniečkári. Povedala pravdu a Vy vždy budete bĺabotať len o zlom Rusku a dobrom NATO. Vlastne povedala, že Ste takí sprostí, ale tak veľmi sprostí, že to až bolí.

 

V časopise Madam Eva 1/2019 je rozhovor s Jarmilou Lajčákovou-Hargašovou, manželkou Miroslava Lajčáka. Ako sama v rozhovore priznáva: „Ja som navyše naozaj veľmi emotívny človek, viem sa naštvať, byť nepríjemne úprimná, vôbec nie som diplomat.“  A toto sa potvrdilo aj v spomínanom článku, v ktorom sme sa vďaka tomu dozvedeli zaujímavé veci:

  1. Lajčáková: „Počas môjho pobytu v New Yorku som premýšľala o tom, kam kráča západný svet. Zdá sa mi, že zažívame jeho úpadok a utvrdzujem sa v tom, že Slovensko je stále úžasné miesto na život.

Otázka: „Rozhodne Máme ten mier, minimálne. Myslíš si, že svetový mier je v záujme ľudí, ktorí dnes riadia svet?“

  1. Lajčáková: “Hmmmm… Nie. Myslím si, že svet riadi ekonomika a ekonomické záujmy… Miro mal v tíme poradcu Jeffereyho Sachsa, špičkového ekonóma, mám pocit, že bol aj na zozname 100 najvplyvnejších ľudí sveta. Mal strhujúcu prednášku, kde povedal, že 2 200 ľudí na svete vlastní majetok, ktorého časť by stačila na vyriešenie hladu v Afrike. Môj manžel sa stretol s veľmi vysoko postavenými a bohatými ľuďmi, ktorí ho seriózne žiadali, nech im vysvetlí, prečo podľa neho vojna nie je dobrá. Vojna predsa točí ekonomiku, prináša nové pracovné miesta…A to je pre mňa neuveriteľné…

Navyše, kým som bola v spravodajstve, často som cítila rozpor – vravela som si, panebože, čo to vlastne čítam, veď je to úplne inak. Nemyslím tým len u nás, ale aj vo svete….

Odvtedy, čo je môj muž v politike, sa vyhýbam publicite a som ešte opatrnejšia, lebo viem, že čokoľvek možno zneužiť, prekrútiť. Dnes môžeš zničiť slušného človeka z večera do rána aj vytvoriť hrdinu z niekoho, kto si to vôbec nezaslúži.

Môj záver:

Pani Lajčákovej sa zdá, že západný svet zažíva úpadok a v porovnaní s tým je Slovensko stále úžasné miesto na život. Ak je to tak, mali by sme menej vzhliadať k západným krajinám ako k nášmu neomylnému vzoru a mali by sme viac sami premýšľať a posudzovať, čo je a čo nie je na západe správne a podľa toho budovať Slovensko.

Ďalej sme sa dozvedeli, že svetový mier nie je v záujme ľudí, ktorí dnes riadia svet, ale svet riadi ekonomika. Sú teda krásne slová o šírení demokracie a ľudských práv naozaj len pláštikom pre krutý zápas o bohatstvo? Spomeňme si na súčasný spor vo Venezuele, vojnu v Sýrii, Líbyi… je pravdou, že všade išlo o zásah do vnútorných vecí daných krajín, v ktorých sú náleziská ropy… Kto sú to tí ľudia, ktorí „riadia svet“? Žeby svet riadilo len tých niekoľko totalitných vládcov, ktorí sú v zopár krajinách sveta (Maduro, Baššár al-Asad, Kaddáfí…), alebo svet riadia aj americkí prezidenti, niektorí predstavitelia EU štátov, nejakí najbohatší oligarchovia, majitelia nadnárodných korporácií, svetových bánk, majitelia najbohatších médií?

 

 

Tiež, kto sú asi tí „veľmi vysoko postavení a bohatí ľudia, ktorí si myslia, že „vojna je dobrá“? S kým sa to náš kariérny diplomat, vysoký predstaviteľ pre Bosnu a Hercegovinu, minister zahraničných vecí SR, predseda Valného zhromaždenia OSN stretával a stretáva? Magazín o úspechu a bohatstve Forbes nám predsa pravidelne predkladá zoznam najbohatších ľudí sveta a je ich tam mnoho z demokratickej časti sveta. Je známe aj to, že p. Lajčák sa stretol aj s p. Sorosom…

Ďalej sme sa dozvedeli, že významný poradca zo západného sveta povedal, že 2 200 ľudí na svete vlastní majetok, ktorého časť by stačila na vyriešenie hladu v Afrike. Prečo sa o tomto tak málo hovorí v mainstreamových médiách? Prečo všelijaké neziskovky neznámeho pôvodu často pod hlavičkou charity pýtajú príspevky na hladujúce deti v Afrike od neustále chudobnejúcej strednej vrstvy obyvateľstva, ak riešenie je také jednoduché? Prečo sa v tejto súvislosti vždy dozvedáme len odpoveď: „Na zložité problémy neexistuje jednoduché riešenie?“ a potom už ani o žiadnom návrhu „zložitého riešenia“ nikdy nepočujeme?

Nestačila by aj na vyriešenie dnes tak pálčivej otázky svetovej masovej migrácie zmena názoru veľmi vysoko postavených a bohatých ľudí, ktorí si myslia, že „vojna je dobrá“ a ich finančný príspevok z ich súkromného majetku?

 

 

Kým bola pani Lajčáková v spravodajstve, často cítila rozpor – „panebože, čo to vlastne čítam, veď je to úplne inak. Nemyslím tým len u nás, ale aj vo svete“… Pokiaľ viem, pani Lajčáková nikdy nepôsobila v žiadnom „alternatívnom médiu šíriacom nepravdivé správy“. Žeby to bola pravda, že v spravodajstve v mainstreame, u nás aj vo svete, bolo a je čítané aj niečo iné, ako skutočná realita?

Podobne je na zamyslenie veta: „Dnes môžeš zničiť slušného človeka z večera do rána aj vytvoriť hrdinu z niekoho, kto si to vôbec nezaslúži.“ – tiež sa to zrejme netýkalo len alternatívnych médií.

Otvára sa tu mnoho a mnoho otázok…

Mne je pani J. Lajčáková vcelku sympatická a verím, že má v sebe veľa dobrého a ďakujem jej za úprimnosť. Dúfam, že z toho nebude mať problémy…

 

 

 

Zdroj https://blog.hlavnespravy.sk/12549/co-nam-potvrdila-manzelka-miroslava-lajcaka/

 

 

Líbí se vám článek? Můžete ho sdílet se svými přáteli.
Loading...

AdBlock je aktivní

 

 

Používáte nástroj pro blokování reklamy. 

Budeme rádi, když naši práci oceníte a nastavíte pro tento web výjimku v Adblocku.

Líbí se vám článek? Můžete ho sdílet se svými přáteli.