Ó, slniečkári. Povedala pravdu a Vy vždy budete bĺabotať len o zlom Rusku a dobrom NATO. Vlastne povedala, že Ste takí sprostí, ale tak veľmi sprostí, že to až bolí.

 

V časopise Madam Eva 1/2019 je rozhovor s Jarmilou Lajčákovou-Hargašovou, manželkou Miroslava Lajčáka. Ako sama v rozhovore priznáva: „Ja som navyše naozaj veľmi emotívny človek, viem sa naštvať, byť nepríjemne úprimná, vôbec nie som diplomat.“  A toto sa potvrdilo aj v spomínanom článku, v ktorom sme sa vďaka tomu dozvedeli zaujímavé veci:

  1. Lajčáková: „Počas môjho pobytu v New Yorku som premýšľala o tom, kam kráča západný svet. Zdá sa mi, že zažívame jeho úpadok a utvrdzujem sa v tom, že Slovensko je stále úžasné miesto na život.

Otázka: „Rozhodne Máme ten mier, minimálne. Myslíš si, že svetový mier je v záujme ľudí, ktorí dnes riadia svet?“

  1. Lajčáková: “Hmmmm… Nie. Myslím si, že svet riadi ekonomika a ekonomické záujmy… Miro mal v tíme poradcu Jeffereyho Sachsa, špičkového ekonóma, mám pocit, že bol aj na zozname 100 najvplyvnejších ľudí sveta. Mal strhujúcu prednášku, kde povedal, že 2 200 ľudí na svete vlastní majetok, ktorého časť by stačila na vyriešenie hladu v Afrike. Môj manžel sa stretol s veľmi vysoko postavenými a bohatými ľuďmi, ktorí ho seriózne žiadali, nech im vysvetlí, prečo podľa neho vojna nie je dobrá. Vojna predsa točí ekonomiku, prináša nové pracovné miesta…A to je pre mňa neuveriteľné…

[wp_ad_camp_2]

Navyše, kým som bola v spravodajstve, často som cítila rozpor – vravela som si, panebože, čo to vlastne čítam, veď je to úplne inak. Nemyslím tým len u nás, ale aj vo svete….

Odvtedy, čo je môj muž v politike, sa vyhýbam publicite a som ešte opatrnejšia, lebo viem, že čokoľvek možno zneužiť, prekrútiť. Dnes môžeš zničiť slušného človeka z večera do rána aj vytvoriť hrdinu z niekoho, kto si to vôbec nezaslúži.

Môj záver:

Pani Lajčákovej sa zdá, že západný svet zažíva úpadok a v porovnaní s tým je Slovensko stále úžasné miesto na život. Ak je to tak, mali by sme menej vzhliadať k západným krajinám ako k nášmu neomylnému vzoru a mali by sme viac sami premýšľať a posudzovať, čo je a čo nie je na západe správne a podľa toho budovať Slovensko.

Ďalej sme sa dozvedeli, že svetový mier nie je v záujme ľudí, ktorí dnes riadia svet, ale svet riadi ekonomika. Sú teda krásne slová o šírení demokracie a ľudských práv naozaj len pláštikom pre krutý zápas o bohatstvo? Spomeňme si na súčasný spor vo Venezuele, vojnu v Sýrii, Líbyi… je pravdou, že všade išlo o zásah do vnútorných vecí daných krajín, v ktorých sú náleziská ropy… Kto sú to tí ľudia, ktorí „riadia svet“? Žeby svet riadilo len tých niekoľko totalitných vládcov, ktorí sú v zopár krajinách sveta (Maduro, Baššár al-Asad, Kaddáfí…), alebo svet riadia aj americkí prezidenti, niektorí predstavitelia EU štátov, nejakí najbohatší oligarchovia, majitelia nadnárodných korporácií, svetových bánk, majitelia najbohatších médií?

 

[wp_ad_camp_2]

 

Tiež, kto sú asi tí „veľmi vysoko postavení a bohatí ľudia, ktorí si myslia, že „vojna je dobrá“? S kým sa to náš kariérny diplomat, vysoký predstaviteľ pre Bosnu a Hercegovinu, minister zahraničných vecí SR, predseda Valného zhromaždenia OSN stretával a stretáva? Magazín o úspechu a bohatstve Forbes nám predsa pravidelne predkladá zoznam najbohatších ľudí sveta a je ich tam mnoho z demokratickej časti sveta. Je známe aj to, že p. Lajčák sa stretol aj s p. Sorosom…

Ďalej sme sa dozvedeli, že významný poradca zo západného sveta povedal, že 2 200 ľudí na svete vlastní majetok, ktorého časť by stačila na vyriešenie hladu v Afrike. Prečo sa o tomto tak málo hovorí v mainstreamových médiách? Prečo všelijaké neziskovky neznámeho pôvodu často pod hlavičkou charity pýtajú príspevky na hladujúce deti v Afrike od neustále chudobnejúcej strednej vrstvy obyvateľstva, ak riešenie je také jednoduché? Prečo sa v tejto súvislosti vždy dozvedáme len odpoveď: „Na zložité problémy neexistuje jednoduché riešenie?“ a potom už ani o žiadnom návrhu „zložitého riešenia“ nikdy nepočujeme?

Nestačila by aj na vyriešenie dnes tak pálčivej otázky svetovej masovej migrácie zmena názoru veľmi vysoko postavených a bohatých ľudí, ktorí si myslia, že „vojna je dobrá“ a ich finančný príspevok z ich súkromného majetku?

 

[wp_ad_camp_2]

 

Kým bola pani Lajčáková v spravodajstve, často cítila rozpor – „panebože, čo to vlastne čítam, veď je to úplne inak. Nemyslím tým len u nás, ale aj vo svete“… Pokiaľ viem, pani Lajčáková nikdy nepôsobila v žiadnom „alternatívnom médiu šíriacom nepravdivé správy“. Žeby to bola pravda, že v spravodajstve v mainstreame, u nás aj vo svete, bolo a je čítané aj niečo iné, ako skutočná realita?

Podobne je na zamyslenie veta: „Dnes môžeš zničiť slušného človeka z večera do rána aj vytvoriť hrdinu z niekoho, kto si to vôbec nezaslúži.“ – tiež sa to zrejme netýkalo len alternatívnych médií.

Otvára sa tu mnoho a mnoho otázok…

Mne je pani J. Lajčáková vcelku sympatická a verím, že má v sebe veľa dobrého a ďakujem jej za úprimnosť. Dúfam, že z toho nebude mať problémy…

 

 

 

Zdroj https://blog.hlavnespravy.sk/12549/co-nam-potvrdila-manzelka-miroslava-lajcaka/

 

 

Líbí se vám článek? Můžete ho sdílet se svými přáteli.