Ve videu na své facebookové stránce slovenský politik a poslanec Ľuboš Blaha ukázal obálku s oficiální pozvánkou na sobotní slavnostní inauguraci zvolené prezidentky Zuzany Čaputové a uvedl důvody, proč musí toto pozvaní odmítnout.

„Ona bude protislovenskou prezidentkou,“ řekl ve svém videu Ľuboš Blaha. Podle něj existují vážné obavy, že Čaputová v Prezidentském paláci nebude hájit zájmy Slovenska, ale někoho úplně jiného.

[wp_ad_camp_2]

 

 

Pochybní sponzoři

„Zaprvé mě vyrušuje propojení paní Čaputové na stranu Progresivní Slovensko, kterou financují vlastníci firmy Eset,“ zdůraznil politik. Dodal, že tato společnost má sídlo v USA a je podezřelá z napojení na americké tajné služby.

Kromě toho Blahu také znepokojuje skutečnost, že zvolená prezidentka nedávno od americké liberální nadace dostala na účet 175 tisíc dolarů. Rušivým elementem je pro něj i to, že během kampaně spolupracovala s agenturou Shaviv, která se měla podílet na státním převratu v Černé Hoře a spolupracovala s krajně pravicovou rakouskou stranou Svobodných.

 

 

[wp_ad_camp_2]

 

 

„Šokující“ výběr poradců

Druhá část proslovu se týkala týmu Čaputové. Zmínil novináře Mariána Leška, nazval ho „převlíkačem kabátů“.

„Mluvčím paní Čaputové bude pomotaný Strižinec, který je křičel na protestech Za slušné Slovensko, který nedokázal skrýt své liberální pravicové názory, ani když byl moderátor veřejnoprávní televize,“ řekl Blaha.

Nejsilnější reakce politika byla způsobená výběrem Eleny Kriglerové Gallové jako poradkyně o tématu migrace. Řekl, že je archislůničkařkou: „Chtěla přivést na Slovensko tisíce migrantů, což je v rozporu s názorem většiny Slováků. A tohle bude obhajovat paní Čaputová.“

 

 

 

[wp_ad_camp_2]

 

 

„Jsou signálem toho, že paní Čaputová nechce smiřovat slovenskou společnost, ale chce ji rozeštvávat,“ shrnul poslanec.

Své video skončil odvoláním na budoucí prezidentku:

„Vy možná bohužel budete prezidentkou Slovenska, ale nikdy nebudete prezidentkou Slováků.“

Nabitý program až od nástupu do úřadu

Inaugurace Čaputové se uskuteční 15. června. Její první zahraniční návštěva bude směřovat do České republiky a setkání s prezidentem ČR Milošem Zemanem je naplánováno na 20. června. Na otázku moderátora pořadu Pressklub na rádiu Frekvence 1 prezidentu Zemanovi, jestli se mu libí Čaputová jako žena, odpověděl, že zhlédl pouze několik fotografií.

zdroj: 9

Pokud vás článek zaujal, můžete ho sdílet.