O víkendu to bude týden od největší polistopadové demonstrace v Česku, kdy se na Letné sešlo 283 tisíc lidí. Stojí za ní spolek Milion chvilek pro demokracii a jeho ryšavá tvář, Mikuláš Minář. Ještě před několika měsíci byl studentem filozofie a bohemistiky z jihočeských Vodňan. Dnes je z něj jediný demonstrant na plný úvazek. Ale není to jen on, kdo ukrajuje peníze z transparentního účtu spolku, jak Blesk Zprávám prozradil jeden z organizátorů Benjamin Roll. Finance od podporovatelů jdou na další zaměstnance, účty za techniku, občerstvení a akce samotné. Poslední demonstrace na Letné spolkla přes milion korun, na účtě ale zbylo ještě pět milionů. Co s nimi bude?

 

[wp_ad_camp_2]

 

 

„Teď je jednak výborný, že máme zásobu připravenou na další akce. Už víme, že další Letná bude 16. listopadu, která bude stát podobně, možná víc. Očekáváme větší počet lidí a mezitím budou další akce, řekl Roll Blesk Zprávám, co s přebývajícími penězi nyní ve spolku zamýšlejí.

„Chceme také podporovat místní, lokální akce. Zároveň nás stojí další peníze udržování webu a propagace na facebooku – tam jedou velké peníze,“ dodal.

Demonstrace za nezávislost justice a lepší vládu na Letné (23. 6. 2019)
Demonstrace za nezávislost justice a lepší vládu na Letné (23. 6. 2019) | Reuters

.

 

Minář jako demonstrant na plný úvazek

Peníze také jdou na výplaty zaměstnanců. Demonstrantem na plný úvazek je hlavní tvář Milionu chvilek. „Mikuláš Minář už veřejně mluví o tom, že on je na plný úvazek ve spolku a díky tomu to mohlo vzniknout, protože on tomu opravdu věnuje většinu času,“ zmínil Roll.

Jeho slova potvrdil během protestu samotný Minář. „18. dubna jsem si sbalil batůžek a chtěl strávit Velikonoce s rodinou. Pak mi přišla SMS, že odstoupil ministr spravedlnosti. Tak jsem hned jel zpátky,“ zavzpomínal na první větší vlnu protestů během jednoho svého proslovu.

 

 

[wp_ad_camp_2]

 

 

Minář se v minulosti hlásil do soutěže „Hledá se LEADr.“, aby propagoval kdysi studentskou výzvu Milion chvilek pro demokracii. V soutěži neuspěl a nedostal se ani přes první výběrové síto. V neděli mu naslouchal ale téměř třistatisícový dav. 

Spolek Milion chvilek za demokracii v čele s předsedou Mikulášem Minářem a další vystupující na pódiu během demonstrace za nezávislost justice a lepší vládu na Letné (23. 6. 2019)
Spolek Milion chvilek za demokracii v čele s předsedou Mikulášem Minářem a další vystupující na pódiu během demonstrace za nezávislost justice a lepší vládu na Letné (23. 6. 2019) | Blesk:TONDA TRAN

.

 

„Pak máme pár lidí na dohodu. Pracuje u nás ve spolku kolem deseti lidí a na to je navázáno několik dalších a velmi blízkých spolupracovníků – dejme tomu do 15 je nejužší tým. A na to je navázáno spoustu dobrovolníků, třeba dnes (23. června, pozn. red.) se sešlo 200 dobrovolníků, “ dodal Roll.

„To hlavní je: aktivizace občanské společnosti, abychom si uvědomili,  že každý máme zodpovědnost za to, jak se společnost bude vyvíjet a že není pravda, že nemáme vliv na to, co politici dělají,“ shrnul myšlenku a poslání spolku jeden z organizátorů.

 

 

[wp_ad_camp_2]

 

 

Demonstrace na Letné, která proběhla 23. června, byla dosavadním vyvrcholením stále sílících protestů za nezávislost justice. Demonstrující v čele se spolkem požadují demisi premiéra Andreje Babiše (ANO) a také odstoupení nové ministryně spravedlnosti Marie Benešové (za ANO). Oba takový krok udělat odmítají a Babiš se na adresu demonstrantů vyjádřil opakovaně kriticky.

 

.
zdroj: 1
.
Pokládám si otázku, proč někdo demonstruje za odstoupení ministryně, která je ve funkci teprv několik týdnů? Tedy, jde fakticky o Benešovou? Ne! Jde o Babiše! Ne! Jde o nezávislou justici? Ne! Kdyby ti naivní „chvilkaři“ věděli, kdo fakticky ovládá justici (soudní systém a soudce), tak by tento nesmyslný požadavek vůbec nevznášeli. Já jsem samozřejmě také pro nezávislou justici, opravdu nezávislou, ale to se musí změnit nejdříve celý systém fungování státní moci. Justici si řídí žido-zednářské lóže. Spousta soudců bere úplatky, včetně soudců z Nejvyššího soudu ČR! (To vím od spolehlivého zdroje, a děje se tak mnoho let. Jen ty úplatky nemusí být už tak vysoké, neboť si nahrabali dosti.) Ať sedí v křesle ministra/ministryně kdokoliv, vždy musí poslouchat příkazy z jistých míst, a tím nemyslím premiéra. 
.
Poslední demonstrace na Letné spolkla údajně přes milion korun, na účtě ale zbylo ještě pět milionů! Nevěřím, ža takto velká akce stála „pouze“ milion korun. Jsem přesvědčena, že stála mnohem více! Tento spolek musí být placen ještě z jiných zdrojů a tyto peníze samozřejmě netečou přes oficiální transparentní účet. Zdá se tedy, že Minář a jeho tým našli svůj „dream job“ (práci snů). 
.
Věřím, že demonstrující naivkové a hlupáčci se začnou postupně probouzet a zjišťovat, jaká hra se tady doopravdy hraje. Hra, která v sobě nese více úrovní. Další úrovní totiž je sílící vliv sudeťáků v ČR a s tím související, na poplach bijící, rozsudek královéhradeckého soudu, kterým fakticky došlo k prolomení Benešových dekretů! Soudci tohoto soudu (zřejmě instruováni z jistých míst) přiznali německé občance, J. Kämmerlandr, vdově po Fours de Walderode, který v letech 1941-1943 pracoval pro nacistickou organicaci Abwehrstelle III – Prag, majetek v hodnotě 3 miliardy korun !!!!! 
.
Scénář se dá předpokládat… Země V4 plus Rakousko moc neposlouchají, tak je třeba vyměnit vládu, pokud možno i prezidenta. Slovensko vyřídili loni (padla vláda a na hradě sedí blonďatá loutka), Rakousko – též vyřízené, padla vláda kvůli sehranému a falešnému incidentu. Za tím stojí Hitler-Merkelová a německá tajná služba. Nyní je v pořadí ČR. Kdo je další na řadě? Polsko nebo Maďarsko? Věřím a doufám, že v ČR jim pokus o státní převrat selže, a že Bezpečnostní informační služba je v plném pozoru!
Pokud vás článek zaujal, můžete ho sdílet.