…..jak sami vidíte, situace ve světě bude eskalovat a nikdo neví, jakým směrem se situace vivine. Neoconi jedou zatím po 4 kolejích, pátá už je nemožná. Byla zlikvidována. Přesto si nedají pokoj a pokusí se o ztrhnutí celého světa do WWIII….

07:54

Zkouška nové modernizované rakety na polygonu Sary-Šagan

Daily Mail: Kreml „varoval Západ“, ukázal „vraha satelitů“

Ministry of defence of the Russian Federation

Rusko vyzkoušelo novou raketu 5ZT6, o níž se hovoří jako o „vrahovi satelitů“. Tím poslalo Západu signál s „varováním“ na pozadí případu Sergeje Skripala, píše Daily Mail. Raketa je schopná ničit výzvědné satelity NATO na orbitě a také sestřelovat letouny a mezikontinentální balistické rakety.

[wp_ad_camp_1]

Kreml publikoval video startu nové ruské rakety, která je známá jako „vrah satelitů“, informují noviny. Raketa je určena pro ničení satelitů NATO na orbitě. Start byl proveden z polygonu Sary-Šagan v Kazachstánu poté, co EU a USA vyhostily ruské diplomaty kvůli případu Sergeje Skripala, říká autor článku. Ruští vojenští experti označili raketu za „vraha satelitů“. Ta je ale ve stejné míře schopna sestřelovat letouny a mezikontinentální balistické rakety.

Autor článku píše, že Rusko bez přestávky provádělo od 1. dubna raketová cvičení s cílem „varovat Západ“. „Nová modernizovaná protiraketa úspěšně plnila své úkoly a zasáhla cíl v definovaném čase,“ prohlásil generál Andrej Prichoďko. Ruské ministerstvo obrany odmítlo publikovat detaily o nové zbrani. NATO novou raketu označuje za „Gazel“. Podle informací ruských médií se jedná o část protiraketového štítu A-135, který je určen pro ochranu Kremlu před jadernými útoky.

Minulý týden ruští vojáci ukázali také mezikontinentální balistickou raketu Sarmat.

Zdroj (1)

[wp_ad_camp_1]

Pokud vás článek zaujal, můžete ho sdílet.