Vývoj ruských a čínských vědců může předčít Spojené státy a vést k vytvoření „smrtící umělé inteligence“, uvádí portál Daily Star s odkazem na prohlášení amerických státních úředníků.

 

[wp_ad_camp_2]

 

Podle amerického podnikatele Erica Schmidta, aby k tomu nedošlo, je nutné do Spojených států přilákat nejlepší světové odborníky v oblasti umělé inteligence, dodává portál.

„Čínská a ruská umělá inteligence může předstihnout USA,“ píše novinář Daily Star Anders Anglesey. Náměstkyně amerického ministra obrany pro zpravodajskou činnost Kari Bingenová varovala, že Peking a Moskva učinily „obrovský technologický pokrok a dohánějí Ameriku“. Podle autora zdrojem této informace byla zpráva o tom, že se USA ocitly „pozadu za svými protivníky“ a musí přijat rozhodnutí, „zda se postaví do čela budoucí revoluce nebo se stanou jejími oběťmi“. Podle Bingenové je situace „natolik zoufalá, že není ani dostatek analytiků, kteří by sledovali 180 000 UFO, jež směřují k Zemi z hlubin vesmírů“.

Jak poznamenal bývalý náměstek amerického ministra obrany pro zpravodajskou činnost Robert Work, Pentagon musí dát miliardy dolarů na výzkum nejnovějších počítačových systémů a robotiky, nebo budou čelit riziku toho, že Rusko „vypracuje smrtonosnou umělou inteligenci“. V současné době ruští vědci vytvářejí bezpilotní letadla, roboty a balistické rakety, jež jsou schopny přijímat rozhodnutí bez lidského zásahu. „Vladimir Putin se domnívá, že jeho země vytvoří nejlepší umělou inteligenci na světě a stane se vládcem světa,“ tvrdí Anglesey.

 

[wp_ad_camp_2]

 

Tato tendence vyvolala znepokojení u amerického miliardáře Erica Schmidta, který tvrdí, že Čína rovněž dohání USA a v horizontu pěti let je předčí. „Je překvapivé, že někteří z nejlepších odborníků v oblasti umělé inteligence jsou v zemích, jež mají zakázaný vstup do USA. Chcete, aby byla umělá inteligence stvořena někde tam, nebo přeci jenom tady? V Íránu pracují jedni z nejlepších počítačových odborníků na světě. Chci, aby pracovali tady pro Alphabet a Google. Nepouštět tyto lidi je šílenství,“ shrnul podnikatel.

Zdroj: 1

Líbí se vám článek? Můžete ho sdílet se svými přáteli.