Prečo navštívil Lavrov Afriku? Len debatovať o dodávkach potravín a „vysmiať sa“ európskym politikom? Nie. Za zatvorenými dverami diskutoval o niečom inom. O vytvorení svetového trhu s drahými kovmi nezávislého od Anglosasov. Američania za také nápady doslova „zabíjajú“. Preto si ich môže „dovoliť“ len Rusko.
Logika drahých kovov
Africká cesta ruského ministra zahraničných vecí bola detailne pokrytá ruskými médiami. Rokovania o potravinách, dodávkach zbraní a diplomatickej spolupráci sú skutočne dôležité témy. Lenže všetky sú viazané na aktuálne vlády.
Existuje však jedna nadčasová téma. O nej sa pravdepodobne diskutovalo za zatvorenými dverami. A ktorú médiá nevideli cez dymovú clonu terajších problémov.
Všetky štyri štáty, ktoré navštívil Lavrov, totiž „zhodou okolností“ zohrávajú i dôležitú úlohu na medzinárodnom trhu s drahými kovmi.
Kongo. Zaujíma 21. miesto na svete v produkcii zlata. Je tiež súčasťou „medeného pásu“ Afriky. Tu sú tiež hlavné svetové zásoby uránu.
Egypt. Je 37. najväčším producentom zlata na svete. Má zinok, olovo a železo. A dlhoročné skúsenosti s obchodovaním s Ruskom. To má svojím spôsobom tiež hodnotu „cenného drahého kovu“.
Uganda. V júni 2022 ohlásila objavenie nových ložísk zlata. Rezervy odhaduje na 320 tisíc ton. Ťažobnú kapacitu na 5 ton denne. Ak je to pravda, tak potom čelíme revolúcii na trhu so zlatom. A Uganda sa čoskoro stane najbohatšou krajinou v Afrike. Pritom ugandskí vodcovia zdôrazňujú svoju oddanosť Rusku.
Etiópia. Známe zásoby sú „len“ 600 ton. Pri súčasnom tempe ťažby vystačia na 120 rokov. Lenže od kolapsu socialistického tábora sa v krajine nevykonal žiaden profesionálny prieskum možných zdrojov. Okrem toho má ložiská platiny a polymetalických rúd.
Moskovský svetový štandard
Tesne pred Lavrovovou cestou bolo Rusko vylúčené z londýnskej Asociácie účastníkov trhu s drahými kovmi. Má preto v úmysle vytvoriť úplne nový medzinárodný štandard pre trh s drahými kovmi.
Má sa nazývať Moskovský svetový štandard. Ruskí odborníci sa domnievajú, že je nevyhnutné vytvoriť alternatívu k oligarchickému Londýnu. A africké krajiny súhlasia. Chcú byť rovnocennými partnermi. Nie iba „surovinovými príveskami“.
V rámci tvorby štandardu vznikne i medzinárodná burza so sídlom v Moskve. Tiež výbor pre stanovenie cien. Bude zahŕňať najväčšie banky vrátane centrálnych prinajmenšom z krajín Eurázijskej hospodárskej únie (EAEU).
Koniec dolára
Hlavným rozdielom medzi moskovským projektom a londýnskou realitou je, že v novom štandarde nebude miesto pre dolár. Stanovenie cien plánuje v národných menách kľúčových krajín. Prípadne v novej jednotke medzinárodných zúčtovaní.
Členstvo v moskovskom projekte by tak malo byť atraktívne pre malé krajiny. Pre tie, ktoré už dlhú dobu ťaží „veľkosť“ Britského impéria. Teraz sú svetové trhy s drahými kovmi paradoxne kontrolované krajinami, ktoré ich neťažia. Sú založené na vývoze surovín z kolónií. Moskva ale dala prísľub, že ceny budú tvoriť tí, ktorí zdroje v skutočnosti i ťažia.
Logické? Áno. Spravodlivé? Áno. Kriminálne? Z pohľadu anglosaskej nadvlády určite.
Krajiny, ktoré Rusko zaradilo do nepriateľského zoznamu, produkujú 22% svetového zlata. Zároveň je potrebné mať na pamäti, že kvôli svojej technickej prevahe vytvárajú rezervy rýchlejšie ako Afričania. Lenže podiel preukázaných zlatých rezerv Západu je výrazne nižší ako percento ich svetovej produkcie.
Bude to radostné i desivé zároveň
Krajiny EAEU, BRICS a priateľské Turecko, Irán, Egypt a Argentína zabezpečujú 35% produkcie. Afrika 22%. Peru a Venezuela 5%.
A teraz si predstavte, keby všetky tieto krajiny v jednom okamihu prestali dodržiavať cenové diktáty USA a Veľkej Británie.
Nastane radosť. Keďže „dobro zvíťazí nad zlom“. Zároveň i hrôza. Pretože USA zvyknú na podobné „ekonomické nápady“ odpovedať kobercovým bombardovaním. Čo znamená, že krajiny, ktoré sa pripoja k novému trhu drahých kovov, budú potrebovať i dobrú protivzdušnú obranu a skúsených inštruktorov.
„Nebojte sa, toto všetko dodáme!“ Pravdepodobne takto presviedčal Lavrov Afričanov.
Preložil g. | Zdroj: Tsargrad
Ukrajinci v Černé Hoře
https://t.me/absurdnisvet/27943
***** ****
„Na sympoziu na téma „dilema odpovědnosti za vakcinaci Covid“, které pořádalo MFG Niederösterreich v Krems an der Donau, měla Report24 příležitost setkat se s Dr. Mag. Georgem Prchlikem, který hovořil o lékařské odpovědnosti. Odborník na lékařské právo podle současného stavu znalostí lékařům naléhavě doporučuje neočkovat.
Dr Mag. Georg Prchlik: Pokud lékaři neposkytnou náležité rady a neposkytnou náležité informace, pak jsou samozřejmě osobně odpovědní za jakékoli poškození vakcínou. Můj kolega kdysi na základě vykázaných příjmů vakcinátorů a pracovní doby spočítal, že čas na 1 očkovanéhoje v průměru tři až pět minut. Začíná to vstupem do očkovací kabinky a končí odchodem. Neexistuje možnost anamnézy, správné diagnózy nebo správného poučení. Pokud v této situaci skutečně očkuji a řeknu třeba – jak mi jednou vysvětlil můj kamarád: „Tady je formulář. Podepište. Máte další otázky? Ne? Pak si vyhrňte rukávy!“, pak samozřejmě osobně ručím za případné škody. Nyní bych chtěl ještě jednou zdůraznit: Zákon o škodě z očkování výslovně stanoví v paragrafu §5, že odpovědnost za zavinění na straně lékaře zůstává plně nedotčena.
To znamená, že ten, kdo neporadí, aby se člověk nechal řádně očkovat, se ani nezeptá, jaké přesně měl předchozí onemocnění a nezkontroluje, zda je očkování přípustné nebo vhodné vzhledem k podmínkám, které tato osoba má, ale pouze řekne: „Dobrý den, vyhrnout rukáv. Vlevo nebo vpravo? Můžete se rozhodnout“, je samozřejmě plně odpovědný za jakoukoli škodu, kterou tím způsobí. A ještě něco dodám: Pojišťovny odpovědnosti mají většinou ve smlouvách výlukové podmínky. To znamená, že pokud určitým chováním ze strany lékaře vznikne škoda, pak je pojišťovna odpovědnosti povinna pacientovi škodu nahradit. Ale může dostat peníze zpět od lékaře. A jedním z těchto případů by byl (za mnoha podmínek) úmyslné způsobení újmy. A o tom je třeba mluvit, pokud chybí řádné informace a lékař vidí, že souhlas s očkovací smlouvou – a tím je z právního hlediska podpis očkovacího průkazu – není založen na skutečném svobodném utváření vůle. Že ten očkovaný nemá jak vědět, co se děje a že ho stejně jako lékař očkuji. To pak může vést k tomu, že moje pojištění odpovědnosti tuto škodu zlikviduje, pokud očkovaná osoba utrpí škodu, a pojišťovna odpovědnosti po mě může chtít zpět o peníze, které poškozenému vyplatila za očkování. To znamená, lékaři zde rozhodně finančně riskují, pokud očkují bez řádného postupu.
„Proto bych v současnosti – kdybych byl lékařem – neočkoval.“
Advokát Dr. Mag. Georg Prchlik vede svou advokátní kancelář ve Vídni a podporuje lidi, kteří byli zraněni očkováním, aby dosáhli spravedlnosti. Příbuzní poškození a postižení očkováním si také mohou vyměňovat informace a vytvářet sítě ve speciálně zřízené svépomocné skupině Telegram. Jste osobně postiženi a chtěli byste svůj příběh zveřejnit, abyste varovali ostatní? Pošlete nám e-mail na adresu edith.broetzner zav report24.news a navštivte nás pro rozhovor v lineckém studiu.“
https://report24.news/hochrisiko-coronaimpfung-ein-haftungsseiltanz-der-impfaerzte-finanziell-ruinieren-koennte/?feed_id=20198
doplňuji příslušný odkaz k příspěvku „Ani parfémy neunikly“
https://t.me/desmagnetizado/5227
„Ani parfémy neunikly“ (pozn. jestli by nebylo lepší zveřejňovat v čem to svinstvo není)
„Channel 5 – zkoumán pod mikroskopem, francouzský parfém, jeden z nejdražších na světě, byl zachycen, že ve svém chemickém složení nese podivné věci.
Jsou to předměty podobné zařízením nalezeným ve vakcínách.
Tento parfém je založen na oleji extrahovaném ze dřeva Pau-Rosa, stromu pocházejícího z Amazonie…“
https://t.me/s/desmagnetizado
https://ctrlv.sk/4kIQ
USA situacia v jednom obrazku
Pravda vychází na povrch. Injekce kovid zabíjí a mrzačí lidi!!
pokud nekde zvuk tak https://t.me/Tschechoslowakei/79211
https://vk.com/wall-78071920_65690