Publikováno 13.8.2021

Pondělí 9. srpna prostřednictvím označení (hashtagu) #Terrasses sauvages#, Francouzi vyzvali k organizování protestních pikniků se stoly a židlemi na veřejných místech, čímž dávají najevo svůj nesouhlas se zdravotními průkazy (covid pasy).

Průkaz zdraví je nyní předpokladem pro návštěvu v barech, restauracích, kinech, nemocnicích a některých dopravních systémech ve Francii. Protestující však na znak odporu vyzvali 9. srpna, aby uspořádali „divoké terasy“ s odpovídajícím hashtagem na sociálních sítích.

Akce, která následuje po 4 týdnech mobilizace proti průkazu zdraví, Informovala o tom RT France. Od té doby po celé zemi vzkvétá mnoho „divokých teras“.

Na straně Toulouse se shromáždili zejména na Place du Capitole kolem provizorních stolů a židlí s vlastními nápoji a jídlem, vše s hudební atmosférou.

Pokud jde o Paříž, byli tam také někteří, kdo organizoval tyto divoké terasy, jak ukazují dva muži, kteří svůj kempingový stůl a židle umístili hned vedle baru. Podle právníka Fabrice Di Vizia, který komentoval jejich video: „Připomínáme, že dočasné mírové obsazení veřejné sféry je legální! Chování, které narušuje veřejný pořádek, je zakázáno, například bránění přístupu do obchodu! Takže podle vašich představ, podle vašich nápadů“ řekl.

 

 

V prvním pařížském obvodu, Place de la Fontaine des Innocents, byly i další skupiny, se svými protesty odsuzujícími zdravotní průkaz, přičemž si volně užívali aperitiv. Na místě se někteří postarali o upřesnění, že hlavní hrdinové nejsou proti očkování, ale pouze proti zdravotnímu průkazu.

Akce provedená v mnoha městech, jako je Montpellier, Nantes a Toulouse, bude podle všeho pokračovat.

https://twitter.com/SabrinaOuRien/status/1424846190563180548/photo/1

Přeložila bubi | Zdroj: Qactus.fr

 

Líbí se vám článek? Můžete ho sdílet se svými přáteli.