Prezident Ukrajiny Petro Porošenko je zloděj!, bylo jedno z hesel na demonstraci proti Porošenkovi. Demonstranti požadovali jeho sesazení a obžalobu.

Ve čtvrtek 28. února se v centru Kyjeva konalo shromáždění, kde demonstranti požadovali obžalování současného prezidenta Petra Porošenka z trestných činů loupeže, krádeže, korupce…

[wp_ad_camp_2]

Dav demonstrantů s hesly: „Импичмент Порошенко – Impeachment Porošenko“ a ukrajinskými vlajkami se po Kreščatiku přesunul k parlamentu. Před budovou Nejvyšší rady se demonstranti zastavili a apelovali na poslance.
„Zvolili jsme vás, abyste chránili zájmy nás, lidí! Dnes se ukázalo, že prezident Ukrajiny je zloděj! Přijeli jsme, aby jste to slyšeli! A předali tuto informaci soudu a potrestali viníka! „, zvolal do megafonu jeden z demonstrantů.

Zákonodárci zjišťovali co se děje, demonstrace proběhla mírumilovně a bez násilností.

Připomeňme, že na schůzi parlamentu 26.února, Julija Tymošenková, předsedkyně strany Baťkivščyna a prezidentská kandidátka uvedla, že spolu s dalšími stranami zahajuje proces obvinění prezidenta Petra Porošenka.
Důvodem tohoto rozhodnutí bylo zjištění novinářů, které vyšlo předtím o obohacování Porošenkových nejbližších spolupracovníků v obranném sektoru.
zdroj: 9
Líbí se vám článek? Můžete ho sdílet se svými přáteli.