Řada zaměstnanců společnosti Deutsche Bank na celém světě byla dnes (pondělí 8.7.2019) informována, aby odjeli, přičemž tento velký německý zaměstnavatel zrušil celé týmy v Asii a Austrálii v rámci svého masivního plánu „restartovat“ některé obchodní operace.

Zeštíhlování začalo v pondělí ráno v Sydney, Hong Kongu a dalších místech v asijsko-pacifickém regionu. Jen v Asii uzavře Deutsche Bank všechny operace, a většina propouštění bude probíhat v USA a v Evropě. Německá firma uvedla, že do roku 2022 sníží počet svých zaměstnanců po celém světě na 74 000, což bude vyjde na 7,4 miliardy euro.

 

 

[wp_ad_camp_2]

 

 

Banka neodhalila, která pracovní místa budou zrušena, ale oznámila, že se zcela stáhne ze segmentu obchodování s akciemi – z nichž většina je soustředěna v Londýně a New Yorku.

Těm, kteří jsou propuštěni, bude prioritně nabídnuto odchodné pro „nadbytečnost.“ Obchodník s akciemi v Hongkongu řekl agentuře Reuters, že nálada uvnitř jeho divize je „poněkud ponurá“, protože lidé byli povoláni na schůzky. „Udělají s vámi krátký rozhovor, pak vám dají tento balíček (odchodné) a vy jste mimo budovu,“ dodal tento obchodník.

Christian Sewing, generální ředitel Deutsche Bank, nazval opatření „restart“, díky němuž se společnost zaměří na své klienty, přiblíží se „našim kořenům a tomu, co nás učinilo jednou z předních bank na světě.“

Zmínil se o „nepříjemných rozhodnutích“ a dodal, že chápe, že „to hluboce ovlivní lidi a jejich životy.“

 

 

[wp_ad_camp_2]

 

 

Drastické opatření přichází poté, co se Deutsche Bank v dubnu nepodařilo spojit s konkurenční Commerzbank. Fúze byla podpořena německou vládou, ale obě banky opustily jednání poté, co dospěly k závěru, že dohoda bude příliš nákladná.

přeložila tereza | rt.com

Dámy a pánové, je nad slunce jasné, že Deutsche Bank je časovaná tikající bomba. A nevěřím tomu, že v roce 2022 bude ještě nějaká Deutsche Bank existovat. Proto, kdo je rozumný, nemá všechny své peníze v bankách, nemá investované peníze ani v akciích. A pokud byste chtěli, vážení čtenáři, udělat snad tzv. run na banky, tak nezapomeňte, že zde platí pravidlo „kdo dříve přijde, ten dříve mele.“ Pokud se pamatuji dobře vyjádření guvernéra rothschildovské „České“ národní banky, tak hotovost (cash) české měny je „pouze“ 500 miliard Kč, vše ostatní jsou pouze virtuální čísla v počítačích. 

 

Pokud vás článek zaujal, můžete ho sdílet.