Největší německá telekomunikační společnost uvedla na trh první 5G síť v Německu, ale zatím funguje pouze ve dvou městech a na chytrých telefonech za 900 euro. Do konce roku 2020 chce pokrýt sítí 5G 20 německých měst.

Německý telekomunikační gigant Deutsche Telekom oznámil, že první německá 5G síť byla spuštěna pro zákazníky v Bonnu a Berlíně, i když s omezeným pokrytím.

 

 

[wp_ad_camp_2]

 

 

Společnost Deutsche Telekom také ve středu zahájila prodej prvních telefonů Samsung Galaxy S10 kompatibilních se standardem 5G v Německu za přibližně 900 euro (1.000 USD), spolu s neomezenými datovými balíčky od 85 euro měsíčně.

Ultrarýchlé datové sítě 5G mohou přenášet data rychlostí 1.000krát rychleji než současné sítě 4G. Jsou určeny i pro samořídící auta, na propojení továren a chytrých měst.

Společnost Deutsche Telekom uvedla, že výstavba síťové infrastruktury 5G bude pokračovat v Berlíně a Bonnu, následovat budou Hamburk, Mnichov, Darmstadt a Lipsko. Do konce roku 2020 chce společnost 5G sítě uvést do provozu ve dvaceti největších městech Německa.

 

 

[wp_ad_camp_2]

 

 

Oznámení přichází tři týdny poté, co se Deutsche Telekom objevil jako největší zájemce v aukci frekvenčního pásma 5G u německé spolkové telekomunikační agentury Bundesnetzagentur (BNetzA).

Během aukce v červnu bylo od čtyř německých operátorů vybráno 6,5 miliardy euro. Deutsche Telekom za svou část zaplatí více než 2 miliardy euro.

přeložila tereza | zdroj. dw.com

Líbí se vám článek? Můžete ho sdílet se svými přáteli.