Královna Alžběta II. zemřela, oznámil ve čtvrtek Buckinghamský palác.

Nejdéle vládnoucí britská panovnice zemřela ve věku 96 let po 70 letech na trůnu.

Jejím nástupcem se stal její nejstarší syn a dědic, princ z Walesu, který se stane králem Charlesem III.

Její Veličenstvo zemřelo po jednom z nejvýznamnějších období své vlády, v němž sjednotila národ během pandemie koronaviru a pocítila náklonnost svého lidu, když se po smrti svého milovaného prince Philipa vrátila do veřejného života a oslavila svůj jubilejní platinový rok, píše deník Telegraph.

Naposledy byla královna vyfotografována v úterý na Balmoralu, kde oficiálně jmenovala novou premiérku Liz Trussovou. Následující den odložila virtuální zasedání Tajné rady poté, co jí lékaři doporučili odpočinek.

Ve čtvrtek Buckinghamský palác oznámil, že je na Balmoralu pod lékařským dohledem poté, co se lékaři začali „obávat“ o její zdraví.

Královna se těšila pozoruhodně dobrému zdraví až do poloviny 90. let, kdy omezila svá veřejná vystoupení poté, co měla problémy s pohyblivostí a nemocemi, které vyžadovaly její odpočinek.

Vzhledem k tomu, že stále častěji trpěla tím, co Buckinghamský palác popsal jako „epizodické problémy s pohyblivostí“, byla nucena vynechat akce, včetně státního zahájení parlamentu, vzpomínkové bohoslužby u kenotafu a bohoslužby ke Dni Commonwealthu. V únoru se na Windsorském hradě nakazila Covid-19.

Přes to všechno zůstala oddaná svým ústavním povinnostem a pravidelně se nechávala fotografovat při osobních setkáních i při videopřenosu z Windsoru.

Oznámením o jejím úmrtí byl vyhlášen národní smutek a královský dvůr bude její památku oficiálně uctívat jeden měsíc.

Zdroj: The Telegraph

Rozhovor Davida Icka s Arizonou Wilderovou, bývalou pracovnicí britského královského dvora. V tomto výňatku mluví o rituálech královské rodiny včetně královny Alžběty I. – matky nyní zesnulé Alžběty II. Popisuje, jak během satanských rituálů obětovávali děti. Rozhovor je z roku 1999.

 

Líbí se vám článek? Můžete ho sdílet se svými přáteli.