Američania pripúšťajú, že proti Rusom zatiaľ nemôžu vytvoriť genetickú zbraň. Preto boli nútení prispôsobiť svoje vojensko-biologické projekty.

Rusko hlavným cieľom

Igor Kirillov, náčelník Radiačnej, chemickej a biologickej obrany Ruskej federácie, uviedol, že Rusko je hlavným cieľom vojenskej biologickej činnosti USA. Podľa generála je proti nemu orientovaných viac ako 50 z 336 amerických biologických laboratórií. To je viac ako proti akejkoľvek inej krajine. Celkovo USA vykonávajú vojensko-biologickú aktivitu proti 30tim krajinám sveta.

Časť aktivít z Ukrajiny prešla do Česka

Podľa Kirillova boli nedávno Američania nútení zmeniť plány. Laboratóriá v regióne Strednej Ázie boli po novom podriadené civilným špecializovaným organizáciám. Vojenské biologické programy, ktoré sa realizovali na Ukrajine, boli prevedené do laboratórií v Bulharsku, Českej republike a pobaltských štátoch.

Koordinácia programov prešla pod správu amerického námorníctva. Čo im umožňuje „lepšie krytie“. Názory na možné dôvody sa rôznia.

Začali vyhubením Indiánov v Amerike

Americký vojenský biologický program je najdlhší a najambicióznejší vo svetových dejinách. Jeho počiatky siahajú do obdobia kolonizácie Nového sveta. Európski osadníci, ktorí čelili masívnemu odporu, priniesli do Ameriky infekčné choroby. Charakteristické pre Starý svet.

Indiáni, na rozdiel od Európanov, nemali imunitu voči týmto infekčným chorobám. V dôsledku toho zomrelo viac ako 95 percent pôvodných obyvateľov Nového sveta. Územie západnej pologule bolo tak pre dobyvateľov „vyčistené“. Kolonizátori začali hromadne dovážať Afričanov ako otrokov. Amerika sa následne stala medzinárodným centrom otroctva. Západ začal dominovať svetu.

Anglosasi pokračovali

Prvý zdokumentovaný prípad použitia biologických zbraní na vojenské účely bol zaznamenaný na území terajších USA. V roku 1763 britská armáda zámerne poslala prikrývky infikované kiahňami do tábora Indiánov obliehajúcich Fort Pitt. Neskôr sa táto prax zdokonalila. Nakoniec nastal okamih, keď sa ju Anglosasi rozhodli rozšíriť na celý svet.

V roku 1918 začala Chemická služba amerického ministerstva obrany realizovať program vývoja bakteriologických a toxínových zbraní určených na použitie na celej planéte. Účastníkmi tohto projektu boli Národná akadémia vied, Ministerstvo poľnohospodárstva, Federálne ministerstvo zdravotníctva, Úrad vedúceho Vojenskej lekárskej služby, Lekárske oddelenie námorníctva, Delostrelecká a technická služba a Spravodajská služba americkej armády.

Do roku 1940 sa USA stali vlastníkmi najväčšieho arzenálu jedovatých látok založených na rastlinných a bakteriálnych toxínoch. Zároveň prišli s prvými plánmi na celosvetovú biologickú vojnu.

Plán biologickej vojny v Európe

V máji 1944 USA vypracovali plán biologickej vojny v Európe. Americký priemysel dostal objednávku na bomby s antraxom. Laboratóriá Fort Detrick vyvinuli prostriedok na „rozsievanie“ botulotoxínu. Cieľom mala byť celá Európa. Nielen územie obsadené fašistami. Ale aj sovietskou Červenou armádou.

Po Hirošime a Nagasaki mala nasledovať bakteriologická vojna vo východnej Ázii

V auguste 1945 vtedajší americký prezident schválil plán bakteriologickej vojny vo východnej Ázii. Mala začať okamžite po atómových útokoch na Hirošimu a Nagasaki. A opäť bol plánovaný bakteriologický útok nielen proti cisárskej japonskej armáde, ale aj proti sovietskej Červenej armáde.

V Kórei „skrsol nápad“ genetickej zbrane

Počas kórejskej vojny v rokoch 1950 až 1953 vznikol ďalší plán biologickej vojny. Tentoraz už cielene proti Sovietskemu zväzu a Číne. Plán bol dokonca čiastočne realizovaný.

Americké úrady dospeli k záveru, že je potrebné vyvinúť genetické zbrane. Teda vírusy, ktoré by cielene zasiahli konkrétnu etnickú skupinu či dokonca viaceré etnické skupiny. Presne tak, ako to bolo počas kolonizácie Nového sveta. Na tento účel bolo potrebné vytvoriť systém trvalého zberu biomateriálov. A vykonávať experimenty mimo USA.

Pentagón v akcii

Na tento účel začal americký Pentagón vytvárať medzinárodnú sieť biologických laboratórií. USA začali dohliadať na anglický program na vytváranie biologických zbraní. V podstate sa stal doplnkom amerického programu. Pod kontrolu USA sa postupne dostali i laboratóriá Japonska, Francúzska a Západného Nemecka. Následne rozšírili USA svoju sieť aj do ďalších regiónov sveta.

COVID-19 ako prostriedok chaosu

Dnes môžeme pozorovať výsledky tejto činnosti. S pomocou pandémie COVID-19 sa „Vládcom Západu“ podarilo rozvrátiť svetovú ekonomiku. Tým úspešne destabilizovali celý svet a dostali ľudstvo na pokraj prežitia. Západné farmaceutické spoločnosti pritom „náhodou“ dosiahli vynikajúce zisky.

Problémom je neexistencia „čistých národov“

Hlavný cieľ vojenského biologického programu USA ale napriek tomu nebol dosiahnutý. Američanom sa zatiaľ nepodarilo vytvoriť ozajstnú genetickú zbraň. Jednou z hlavných prekážok je, že v dnešnom svete už vlastne neexistujú žiadne „čisté národy“. Genofond každého národa je príliš pozmenený. Američania zatiaľ neprišli na to, ako tento „problém“ vyriešiť.

Plány na likvidáciu Rusov musia počkať

Preto sa plány na zničenie časti ľudstva schopnej nezávislého myslenia a jej nahradenie otrokmi zatiaľ odkladajú. „Vládcovia Západu“ musia popremýšľať a preskupiť sily. Vojenské biologické projekty proti Rusku sú dočasne pozastavené.

Preložil g. / Zdroj: REN TV

Líbí se vám článek? Můžete ho sdílet se svými přáteli.