;

 

 

Aktualizácia na konci článku 12:54

Dnes o tretej hodine ráno na sputniku.com vyšla správa, že Washington a Moskva sa dostávajú k bodu, kedy by sa mohli zhodnúť na tom ako sa bude vyvíjať situácia v Sýrii, kde Daeš vytvára vojnou zmietaný národ.

 

 

Dohoda o Sýrii by mohla byť oznámena už v piatok, po stretnutí prezidenta USA Donalda Trumpa a prezidenta Ruskej federácie Vladimíra Putina vo Vietname.

Podľa publikovaných správ sa dohoda bude týkať zrušenia konfliktu na základe neustálej prítomnosti vojenských síl USA a aj Ruska v Sýrii a jej okolí. Ďalej by sa mala týkať znižovania celkovej úrovne násilia medzi rôznymi militantnými skupinami v Sýrii a oživením mierových rozhovorov prostredníctvom OSN.

Ale 7:37 už na sputniku ČR vydali správu, že hovorkyňa Bieleho domu Sarah Sandersová, ktorú cituje agentúra Bloomberg sa formálna schôdzka prezidentov USA a Ruska na samite APEC vo Vietname konať nebude. Sarah Sandersová tvrdí, že sa schôdzku nepodarí zorganizovať kvôli nabitému grafikonu amerického prezidenta.

Pritom samotný Trump pred tým označil možný rozhovor s Vladimírom Putinom za dôležitý. Podľa jeho slov by Moskva mohla byť nápomocná pri nátlaku na Pchjongjang. A taktiež plánoval prejednať s Putinom mierový proces na Ukraine.

 

 

Čo sa stalo, že sa takéto dôležité stretnutie odrazu nemôže usutočniť? A na svetovom sputniku ešte stále žiadne správy o zrušení stretnutia.

 

Okolo deviatej hodiny vyšla správa na sputniku o údajnom stretnutí.

Sarah Sanders sa vyjadrila ku stretnutiu prezidentov nasledovne: „Teraz, keď sa budú obaja nachádzať na tom istom samite, ťuknú do seba a pozdravia sa? Určite je to možné a pravdepodobné. Ale nemáme dohodnuté žiadne formálne stretnutie a ani neočakávame, že by sa ešte mohlo naplánovať. „

Hovorca Kremlinu Dmitry Peskov sa taktiež vyjadril k situácii: „Organizácia aktivít ešte stále prebieha. Stále nie je jasné ako všetko prebehne.“

Putin a Trump usporiadali svoje prvé dlho očakávané oficiálne stretnutie na okraji samitu G20 v Hamburgu siedmého júla. Ich rozhovor trval viac ako dve hodiny namiesto naplánovanej polhodiny. Témy rozhovorov zahŕňali krízu v Sýrii a na Ukrajine, boj proti terorizmu a nový pracovný postup riešenia kybernetických hrozieb.

anna

Líbí se vám článek? Můžete ho sdílet se svými přáteli.
Loading...

AdBlock je aktivní

 

 

Používáte nástroj pro blokování reklamy. 

Budeme rádi, když naši práci oceníte a nastavíte pro tento web výjimku v Adblocku.

Líbí se vám článek? Můžete ho sdílet se svými přáteli.