Andrew Leyden hlásí: „Šedivé a deštivé 11. září ve Washingtonu a já viděl Bidenovu kolonu přijíždějící k Pentagonu a obří vlajku zavěšenou na boku budovy, ale to bylo vše, dokud jsem nedostal zprávu, že na washingtonské Dullesovo letiště přilétá soukromé letadlo Donalda Trumpa. Spěchal jsem tam, našel si místo a podařilo se mi pořídit video jeho návratu do oblasti Washingtonu, což bylo poněkud nečekané (kromě mé sítě pozorovatelů letadel).“

Noviny NewsWeek uvádějí, že Donald Trump v neděli nečekaně a neohlášeně navštívil Washington D.C., což vyvolalo spekulace a fámy o důvodu jeho cesty. „Demonstrativní“ titulek NewsWeeku k tomuto článku: „Překvapivá návštěva Donalda Trumpa ve Washingtonu vyvolala spekulace o jeho zatčení.“

Video z Trumpova příletu na Dullesovo letiště ve Virginii, které často využívají lidé cestující do hlavního města, zveřejnil na internetu nezávislý novinář Andrew Leyden.

Je na něm vidět, jak prezident vystupuje z letadla a jde k vozidlu čekajícímu na letištní ploše. Trump má na sobě golfové boty a bílé polotričko.

Poté kolona odjíždí a Leyden naznačuje, že Trump mířil na své golfové hřiště ve Washingtonu.

 

The Dailly Beast také uvádí: Co dělal Donald Trump, když v neděli večer dorazil na Dullesovo letiště ve Washingtonu, ještě v golfových botách? Neohlášený a záměrně nenápadný návrat bývalého prezidenta do hlavního města země zachytil na video youtuber Andrew Leyden a na sociálních sítích spustil vlnu spekulací, že Trump, který byl při odchodu z funkce obviněn z krádeže tajných dokumentů, přijel, aby se zodpovídal z nějakého obvinění. „Trump ve Washingtonu. Tisíce zvěstí, ale zatím žádné zemětřesení,“ napsal na Twitteru Rick Wilson, spoluzakladatel Lincolnova projektu. Je samozřejmě možné, že Trump přijel na projížďku na své golfové hřiště ve Virginii, ačkoli předpověď počasí na pondělí hlásí déšť.

NewsWeek pokračoval: Trump, který od svého odchodu z Bílého domu v lednu 2021 navštívil Washington pouze jednou, se o této cestě nezmínil na účtu Truth Social, na kterém často publikuje, ani prostřednictvím žádného jiného prohlášení.

Tato nečekaná návštěva dala vzniknout řadě teorií, které se sdílejí na internetu. Někteří naznačují, že Trump by mohl být ve Washingtonu, protože ho má zatknout ministerstvo spravedlnosti, nebo že by mohl navštívit nemocnici Waltera Reeda ze zdravotních důvodů.

V souvislosti s útokem z 6. ledna a údajnými pokusy o zvrácení výsledků voleb v roce 2020 hrozí Trumpovi řada obvinění. Je také vyšetřován FBI kvůli obvinění, že špatně nakládal s tajnými dokumenty zabavenými v jeho sídle Mar-a-Lago a poté se snažil mařit vyšetřování.

Mnozí naznačují, že skutečnost, že je Trump oblečen v golfovém úboru, naznačuje, že návštěva byla neplánovaná nebo musela být uskutečněna v krátkém čase.

Jiní poznamenali, že Trump by se mohl v hlavním městě zúčastnit projevu svého zetě Jareda Kushnera, který má v pondělí vystoupit na akci pořádané America First Policy Institute a Abraham Accords Peace Institute.

Lindy Li, politická komentátorka a členka Demokratického národního výboru, na Twitteru napsala: „Trump je ve Washingtonu 57 dní před volbami. Což je přesně kolem 60denní hranice, kterou ministerstvo spravedlnosti stanovilo pro citlivé otázky volebního roku. Pokud se tedy teorie o obvinění potvrdí, bude to perfektní načasování.“

Li dodává: „Byl natolik zdravý, že dokázal sám vystoupit z letadla, takže pokud se jedná o zdravotní potíže, nemůže to být tak vážné. To otevírá dveře k dalším vysvětlením.“

Advokát George Conway, manžel bývalé poradkyně Bílého domu Kellyanne Conwayové, odmítl myšlenku, že by Trump byl ve Washingtonu kvůli golfu, protože „na golf tu opravdu nebyl čas“.
„Bylo to krupobití – myslím tím déšť,“ dodal Conway.

Autor, novinář a právník Seth Abramson byl jedním z těch, kteří zlehčovali spekulace o tom, proč byl Trump ve Washingtonu.

„Vidím spoustu lidí, kteří tvrdí, že je ve Walter Reed, aniž by pro to měli důkazy. Jiní říkají, že bude obviněn zítra, ale ministerstvo spravedlnosti naznačilo, že k takovému kroku přistoupí až po volbách,“ napsala Abramsonová na Twitteru. „Prohlídka nemovitosti Trump DC? To je možné – ale ani o tom nejsou žádné důkazy.“

Skupina Občané za odpovědnost a etiku ve Washingtonu dodali: „Podívejte, je trochu divné, že Trump dnes večer přiletěl do Washingtonu a nikdo neví proč. Spekuluje se o tom hodně, takže počkejme, až se dozvíme víc, než budeme dělat závěry. Ale je to divné.“

Trump byl kontaktován s žádostí o komentář.

*****

Prezident Donald J. Trump uspořádá 17.9. v Youngstownu ve státě Ohio shromáždění „Zachraňte Ameriku“.

Přeložila lenka | Zdroj: Qactus

 

Líbí se vám článek? Můžete ho sdílet se svými přáteli.