Manžel americké viceprezidentky Kamaly Harrisové, druhý muž Douglas Emhoff, měl v úterý pozitivní test na COVID-19, oznámil Bílý dům.

U Harrisové byl test negativní. Z důvodu opatrnosti se však v úterý večer nezúčastnil akce v Bílém domě. V testování bude pokračovat.

Pokud vezmeme Harrisovou, prezidenta Joea Bidena a první dámu Jill Bidenovou, tak Doug Emhoff je z nich první, který se nakazil virem CCP (Čínská komunistická strana), známým také jako nový koronavirus.

Harrisová a Emhoff dostali vakcínu od Moderny proti COVIDu několik týdnů před nástupem do funkce. Později dostali druhou dávku několik dní po dni inaugurace v roce 2021. Koncem října oba dostali posilovací dávku.

Harrisová se v úterý odpoledne spolu s Bidenem objevila na akci, na níž spolu s dalšími zákonodárci podepsala zákon o výdajích ve výši 1,5 bilionu dolarů, který zajistí financování vlády do 30. září. Opatření zahrnuje pomoc ve výši 13,6 miliardy dolarů pro Ukrajinu a evropské spojence.

Na úterní večerní akci Biden uvedl, že mu bylo sděleno, že Emhoff se „cítí velmi dobře“, a poznamenal, že Harrisová se akce nezúčastnila. „Pošleme jí pozdrav,“ řekl Biden účastníkům.

Zdroj.

Líbí se vám článek? Můžete ho sdílet se svými přáteli.