Prezidentský kandidát Jiří Drahoš na sebe strhl pozornost, když vyjádřil obavy o osud voleb v Česku. Profesor Drahoš se domnívá, že volby v Česku mohou být ovlivňovány zahraničními tajnými službami. Především volby v Německu, v USA nebo ve Francii, ale možná i v Česku. Bezpečnostní informační služba však vydala prohlášení, ve kterém se dočteme, že sněmovní volby cizími službami ovlivněny nebyly. Rizika šíření dezinformací ale BIS v prohlášení připustila.

[wp_ad_camp_2]

Jiří Drahoš kvůli obavám z ovlivňování voleb v Česku hovořil dokonce s premiérem Bohuslavem Sobotkou (ČSSD), který ho ujistil, že bezpečnostní služby nespí a situaci monitorují. Zato prezident Miloš Zeman a hradní mluvčí Jiří Ovčáček se do profesora Drahoše pořádně obuli. Ovčáček ke schůzce Sobotky s Drahošem napsal, že se sešel „fíkus s fíkusem“ a doplnil, že čeští voliči mají dost rozumu na to, aby se nenechali ovlivnit.

Zeman dokonce konstatoval, že se Drahoš zabývá konspiračními teoriemi, které ovšem BIS „totálně shodila“, řekl doslova prezident.

Profesor Drahoš si ale i nadále trvá na tom, že v Česku hrozí ovlivnění voleb. Na své osobní internetové stránce zveřejnil seznam dezinformačních webů. Zájemci v seznamu naleznou i server ParlamentníListy.cz. Stojí také za pozornost, že seznam zveřejněný Jiřím Drahošem se nápadně podobá seznamu dezinformačních webů, který před časem vydal think-tank Evropské hodnoty.

Zdroj: Parlamentní listy

[wp_ad_camp_2]

Pan Drahoš má pravdu v jedné věci – volby v ČR jsou ovlivňovány, ale někým jiným, než si myslí. Pokud prezidentské volby nevyhraje, a já věřím, že ne, tak se těšme na ten povyk a bláboly o tom, jak za to můžou údajně hackeři z Ruska. Mám dojem, že Drahoš je nastrčená loutka, které nejde o zájmy českého národa a českého státu. A ten jeho seznam údajných dezinformačních webů je směšný. To asi nebude z jeho hlavy. To mu poradili jeho PR manažeři anebo údajní „anál-ytici“ z Evospkých hodnot?? Je jasné, že někdo tu má strach, že opět vyhraje Zeman. 

Můj článek o volbách do Poslanecké sněmovny si můžete přečíst zde:

Volby v ČR byly zmanipulovány

Já jsem si dovolila sestavit jiný seznam. Seznam korporátních médií, která často šíří lži a propagandu USA, Bruselu, Angely Merkelové (dcery Hitlera), rothschildovského poskoka Macrona, Sobotky a dalších chazarských patolýzalů a řiťolezců.

Česká televize (ta si nezaslouží už ani korunu z našich daní – tzv. koncesionářských poplatků) 

TV NOVA

MF Dnes / iDnes

Aktualne.cz

Hospodářské noviny

Lidové noviny

a další ….. 

 

Líbí se vám článek? Můžete ho sdílet se svými přáteli.