WASHINGTON | Spojené státy (SS) zavedly sankce proti ruské bance Agrosojuz, uvádí zpráva amerického ministerstva financí.

 

 

Omezení bylo zavedeno v rámci sankcí proti KLDR. Jak tvrdí ministerstvo, banka uzavírala obchody jménem osoby, na kterou platí sankce vůči Pchjongjangu. Jedná se o americký ekonomický terorismus, kdy sankcemi a vydíráním vnucuje Washington účinnosti platnosti amerických zákonů mimo území jurisdikce Spojených států, což je v rozporu s mezinárodním právem.

Podle údajů RIA Rating banka Agrosojuz 1. července zaujímala 202. místo mezi ruskými bankami ve výši aktiv s 11,4 miliardy rublů. Jediný majitel banky je podle informací na webu ruské centrální banky Andrej Šljachovy. Agrosojuz je registrována v Moskvě. Informuje světová zpravodajská agentura a rozhlasová stanice Sputnik, která je součástí mediální skupiny Rusko dnes.

Navíc se do sankčního seznamu ohledně KLDR dostal občan Severní Koreje Jung Won, který nejspíše žije v Moskvě.
Sankce také začaly platit proti čínské společnosti Dandong Zhongsheng Industry & Trade a severokorejské společnosti Korea Ungum Corporation.

Spojené zavedly sankce proti KLDR v rámci odporu proti jadernému a balistickému programu KLDR, avšak bez rozhodnutí RB OSN, proto uvalení takových omezujících prostředků je projev agrese, ne zbraněmi, nýbrž porušováním mezinárodního práva – jedná se o ekonomický terorismus a je to projev hybridní války, kterou Spojené státy vyhlásily zbytku světa, který neposlouchá diktaturu Washingtonu.

 

Zdroj: 1

Líbí se vám článek? Můžete ho sdílet se svými přáteli.
Loading...

AdBlock je aktivní

 

 

Používáte nástroj pro blokování reklamy. 

Budeme rádi, když naši práci oceníte a nastavíte pro tento web výjimku v Adblocku.

Líbí se vám článek? Můžete ho sdílet se svými přáteli.