Hledejte na tadesco.org

Archiv

Nejnovější zprávy

 • Dovoz ruského obilí do EU prudce roste
  Dovoz ruského obilí do EU prudce roste

  Dovoz ruského obilí do EU prudce roste

 • JAG chytá další úředníci CDC
  JAG chytá další úředníci CDC

  JAG chytá další úředníci CDC

 • Putin nechal popravit lékaře „bílých plic“
  Putin nechal popravit lékaře „bílých plic“

  Putin nechal popravit lékaře „bílých plic“

 • Putin nařídil ruské armádě navýšit počet vojáků o 170 000 na celkových 1,32 milionu
  Putin nařídil ruské armádě navýšit počet vojáků o 170 000 na celkových 1,32 milionu

  Putin nařídil ruské armádě navýšit počet vojáků o 170 000 na celkových 1,32 milionu

Související zprávy

 • Infiltrace nepřítele: FBI je zločinecká teroristická organizace operující uvnitř Ameriky, varuje Jeffrey Prather
  Infiltrace nepřítele: FBI je zločinecká teroristická organizace operující uvnitř Ameriky, varuje Jeffrey Prather

  Infiltrace nepřítele: FBI je zločinecká teroristická organizace operující uvnitř Ameriky, varuje Jeffrey Prather

 • Místo EU vzniká nový superstát bez souhlasu občanů, varuje polský europoslanec Jacek Saryusz-Wolski
  Místo EU vzniká nový superstát bez souhlasu občanů, varuje polský europoslanec Jacek Saryusz-Wolski

  Místo EU vzniká nový superstát bez souhlasu občanů, varuje polský europoslanec Jacek Saryusz-Wolski

 • Katastrofa v priamom prenose – Európska únia stratila zmysel
  Katastrofa v priamom prenose – Európska únia stratila zmysel

  Katastrofa v priamom prenose – Európska únia stratila zmysel

 • Zánik Západného impéria je zrejme neodvrátiteľný
  Zánik Západného impéria je zrejme neodvrátiteľný

  Zánik Západného impéria je zrejme neodvrátiteľný

Elity Západu vedú bez vyhlásenia tretiu svetovú vojnu

Skutočnosť, že tretia svetová vojna je jednosmerná cesta, chápu blázni aj múdri ľudia. Elon Musk, ktorý po začatí špeciálnej operácie Ruska zabezpečoval nepretržitú komunikáciu svojimi satelitmi na Ukrajine, minulý rok vypol systém Starlink okolo celého pobrežia Krymu. Podľa BlacklistedNews tým oslepil ukrajinské podvodné drony.

Udalosť podrobnejšie pre CNN opísal jeho životopisec Walter Isaacson. „Tajne nariadil svojim inžinierom vypnúť satelitnú komunikačnú sieť Starlink neďaleko pobrežia Krymu, aby narušil skrytý útok Ukrajiny na ruské námorníctvo. Keď sa ukrajinské podvodné drony naložené výbušninami priblížili k ruskej flotile, stratili kontakt. Skončili na brehu bez toho, aby spôsobili škodu,“ uviedol.

Rusko zničilo prevádzku ukrajinských komunikačných systémov krátko pred začatím špeciálnej operácie. Musk súhlasil s poskytnutím satelitných terminálov Starlink vyrobených spoločnosťou SpaceX v hodnote miliónov dolárov. Stali sa tak rozhodujúcou pomocou pre vojenské operácie Ukrajiny. Aj keď boli zničené mobilné a internetové siete, terminály Starlink umožnili Ukrajine bojovať a zostať v spojení. A Muskovo rozhodnutie vypnúť ich, prinútilo Ukrajincov prosiť.

Podľa Muskovho životopisca existovala hrozba, že Rusko bude na ukrajinský útok na Krym reagovať jadrovými zbraňami. Odvoláva sa na Muskove rozhovory s vysokými ruskými predstaviteľmi. Podľa Isaacsona išlo doslova o „detektívku“. Prisľúbil, že „ju“ zahrnie do novej knihy.

Môže to vyznieť ironicky, ale faktom zostáva, že Musk sa počas špeciálnej operácie Ruska na Ukrajine ocitol v jedinečnej pozícii. Či už to chcel alebo nie, americkí predstavitelia nemohli ignorovať jeho vplyv na politickú situáciu.

„Hrdina“ Musk

Skutočnosť, že Kyjev začal používať terminály Starlink na priame útoky na ruské územie, prinútila Muska zmeniť svoj pohľad na konflikt. „Starlink nebol určený na účasť vo vojnách. Mal umožniť ľuďom sledovať Netflix, relaxovať, online študovať a robiť dobré pokojné veci. Jeho zmyslom nie je podporovať útoky dronov,“ cituje životopisec „svojho hrdinu“.

Dôsledky na seba nenechali dlho čakať. Muska čakal telefonát s poradcom pre národnú bezpečnosť prezidenta Joea Bidena Jakeom Sullivanom. Tiež s predsedom Zboru náčelníkov štábov generálom Markom Milleym a ruským veľvyslancom v USA.

Mychajlo Fedorov, podpredseda vlády Ukrajiny, prosil Muska, aby obnovil komunikáciu pre podvodné drony. Informoval ho o ich jedinečných schopnostiach. „Chcem len, aby ste to vedeli. Vy ako človek, ktorý pomocou technológií mení svet“, uviedol.

Musk mu údajne odpovedal, že na neho zapôsobili schopnosti podvodných dronov. Lenže satelitné pokrytie Krymu opäť zapnúť odmietol. Pretože Ukrajina podľa neho už „zachádza príliš ďaleko. A hrozí jej strategická porážka“.

Musk neodpovedal na žiadosť CNN o komentár. Je totiž presvedčený, že „obe strany by mali súhlasiť s prímerím. Každý deň zomiera čoraz viac ukrajinských a ruských mladých ľudí. Len pre malý kúsok územia. Pričom pozície sa prakticky nemenia. Nestojí to za ich životy,“ napísal na Twitteri.

Prezradil, že „od vládnych agentúr dostal naliehavú žiadosť o aktiváciu Starlink až nad Sevastopoľ. „Zjavným zámerom je potopiť väčšinu ruskej flotily. Keby som súhlasil s ich žiadosťou, SpaceX by bol priamo zapojený do stupňovania konfliktu,“ povedal.

Ukrajina prežíva vďaka Starlink

Je iróniou, že ukrajinskí militanti prežívajú výlučne vďaka Starlink. Keby ho nebolo, Ukrajina by si už dávno musela sadnúť za rokovací stôl. Ale je tu aj druhá strana ukrajinskej mince.

Jake Tapper na CNN sa ministra zahraničných vecí Antonyho Blinkena otvorene spýtal, či bude „rozmarný miliardár“ Elon Musk potrestaný za „sabotáž útoku Ukrajiny na Krym“.

Tapper povedal doslova: „Generálny riaditeľ SpaceX Elon Musk nedávno potvrdil správu obsiahnutú v jeho novej biografii od Waltera Isaacsona. Teda, že minulý rok zablokoval prístup k svojej satelitnej sieti Starlink na Kryme. Chcel tým zmariť veľký ukrajinský útok na tamojšiu ruskú flotilu. Inými slovami, Musk sabotoval vojenskú operáciu Ukrajiny, spojenca USA, proti Rusku. Proti agresívnej krajine, ktorá napadla územie spojenca USA. Bude to mať nejaké následky?“

Bola už vyhlásená vojna?

To znamená, že pre Tappera už bola vojna vyhlásená. Preto si dovolil obviniť Muska zo zrady.

Blinken odpovedal: „Jake, nemôžem hovoriť o konkrétnej epizóde. To ti nemôžem povedať. Starlink bol dôležitým nástrojom pre Ukrajincov na vzájomnú komunikáciu. Najmä pre armádu v ich úsilí chrániť celé územie Ukrajiny. Zostáva to tak a očakával by som, že to bude aj naďalej rozhodujúce pre ich úsilie. Teraz vedú rozhodujúcu protiofenzívu. A robíme všetko, čo je v našich silách, aby sme im spolu s mnohými ďalšími krajinami maximalizovali podporu, aby mohli uspieť. Starlink je dôležitou súčasťou ich úspechu. A ako som povedal, očakávame, že to tak bude aj naďalej“.

V preklade z „washingtonskej do bežnej reči“, áno Jake máš pravdu. Je pre nás dôležité, aby Muskova vesmírna agentúra podporovala vojnu s Ruskom.

Muskov pohľad: „Kongres USA nevyhlásil Rusku vojnu. Ak je niekto zradca, tak sú to tí, ktorí ma zaň označujú“.

Ide o odpoveď slušného človeka a občana. Čo len potvrdzuje, hrozba novej vojny od jeho osoby nepochádza.

Tretia svetová vojna sa už začala

Francis Feeley, riaditeľ Centra pre pokročilé štúdium amerických inštitúcií a sociálnych hnutí, sa domnieva, že tretia svetová vojna sa už začala. Američanom sa to jednoducho nehovorí, pretože ich vláda a médiá nimi ovládané ich úspešne vedú za nos.

Využívajú ich príslovečné vlastenectvo a blokujú prístup k objektívnym informáciám. Je zrejmé, že USA a NATO chcú využiť zostávajúci čas na zásoby potravín, munície, liekov, drahých kovov a iných zdrojov skôr, ako sa pravda o situácii stane verejne dostupnou.

Naznačil to aj srbský prezident Aleksandar Vučić. Prvý deň zasadnutia Valného zhromaždenia OSN v New Yorku povedal: „Končí fáza špeciálnej vojenskej operácie. Blížime sa k veľkému ozbrojenému konfliktu. Teraz vyvstáva otázka, kam to až zájde. Či po určitom čase, možno o mesiac alebo dva, nevstúpime do veľkého svetového konfliktu. Takého, aký tu nebol od druhej svetovej vojny“.

NATO je už vo vojne s Ruskom

Vedúci predstavitelia NATO otvorene požadujú úplné zničenie Ruska. Jeho okupáciu a využívanie jeho prírodných zdrojov. Preto sú medzi západnými vodcami žiadané psychopatické postavy ako Victoria Nuland. Všetky zmluvy a dohody vypracované v povojnových desaťročiach už nemajú ani cenu papiera, na ktorom boli podpísané. Ale elity Západu nepotrebujú rokovania.

„Rusko chápe, že musí bojovať alebo zomrieť. Taká je situácia,“ vraví Francis Feeley. Existuje iba jeden argument, ktorý bráni washingtonským rusofóbom „dať palec dole v starorímskom štýle“.

Ruská zbraň „súdneho dňa“

Je ním ruský jadrový potenciál. Ten je totiž najmenej o dve generácie vyspelejší. Rusko má tajnú zbraň „súdneho dňa“, Oveľa silnejšiu ako obávané termobarické bomby. Svet takú ešte nevidel. Zasiahne bez akéhokoľvek varovania a povedie k úplnému zničeniu západoeurópskych vlád, mien a priemyslu.

„Nepochybujem o tom, že Rusko už identifikovalo ciele svojho prvého úderu. Že zahŕňa Londýn, Paríž, Berlín, Varšavu, americké námorníctvo a prakticky všetky vojenské základne v celej západnej Európe. Stačí jediný povel, ktorý ukončí civilizáciu,“ varuje profesor Francis Feeley. A niet dôvodu mu neveriť.

Zdroj: Fond strategickej kultúry

Líbil se vám článek? Pošlete ho dál
Odebírat
Upozornit na
13 Komentáře
Řadit dle: nejnovější
Řadit dle: nejstarší Řadit dle: počtu reakci
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře