Miliardář a technologický magnát Elon Musk prohlásil, že pokud bude jeho pokus o převzetí Twitteru úspěšný, správní rada společnosti už nebude pobírat miliony dolarů ročně.

„Plat představenstva bude v případě úspěchu mé nabídky 0 dolarů, takže to jsou ušetřené 3 miliony dolarů ročně,“ uvedl Musk na Twitteru. Součástí zprávy je i tvrzení, že zájmy členů představenstva Twitteru nejsou v souladu se zájmy akcionářů společnosti.

Členové představenstva společnosti Twitter v současné době dostávají přibližně 2,9 milionu dolarů v hotovosti plus odměny za akcie, jak vyplývá z dokumentace Komise pro cenné papíry.

Musk reagoval na vlákno investičního poradce a ředitele fondu Future Fund Garyho Blacka, který tvrdil, že zájmy členů představenstva společnosti Twitter nejsou v souladu se zájmy akcionářů a že je „zřejmé“, že pokud se Muskovi podaří převést Twitter do soukromých rukou, členové představenstva společnosti „už nemají práci“.

„To by mohlo mnohé vysvětlit,“ napsal Black, čímž zřejmě narážel na snahu představenstva Twitteru zablokovat Muskův pokus o převzetí.

Poté, co Musk získal podíl téměř 10 procent ve společnosti Twitter, nabídl, že odkoupí všechny zbývající akcie za přibližně 43 miliard dolarů, v hotovosti.

Představenstvo společnosti Twitter reagovalo na Muskovu nabídku odkupu prohlášením, že návrh „pečlivě přezkoumá“ a přijme opatření, která jsou podle něj v nejlepším zájmu společnosti a jejích akcionářů.

Představenstvo později oznámilo, že přijímá plán práv akcionářů s omezenou dobou trvání, což je taktika známá jako „jedovatá pilulka“, která by potenciálnímu nabyvateli finančně přitížila, čímž fakticky signalizuje svůj nesouhlas s Muskovou nabídkou.

Více na NTD News

 

Líbí se vám článek? Můžete ho sdílet se svými přáteli.