Nastupující majitel Twitteru Elon Musk se vyjádřil k rozhodnutí této sociální sítě z října 2020 zablokovat dosah článku deníku New York Post, který podrobně popisuje zahraniční obchodní transakce Huntera Bidena.

Pouhých několik týdnů před volbami v roce 2020 zveřejnil deník NY Post článek o počítači Bidena mladšího. Twitter, Facebook a další platformy přistoupily k zablokování dosahu, zatímco Twitter zablokoval účet novin na více než dva týdny.

„Pozastavení twitterového účtu významné zpravodajské organizace za zveřejnění pravdivého příběhu bylo samozřejmě neuvěřitelně nevhodné,“ napsal Musk v úterý v reakci na další příspěvek o příběhu Bidenova přenosného počítače.

Byla to reakce na komentátora Saagara Enjetiho, který na Twitteru zveřejnil článek serveru Politico o tom, že hlavní právník společnosti provozující sociální média údajně plakal kvůli Muskovu rozhodnutí koupit společnost za 44 miliard dolarů.

Článek v NY Post odhalil řadu e-mailů a zpráv, které Hunter Biden odeslal nebo obdržel, což vyvolalo obvinění, že využil vlivu svého otce, tehdejšího kandidáta Joea Bidena jako bývalého viceprezidenta k získání lukrativních obchodních dohod v Číně, na Ukrajině a jinde.

Když však Twitter článek zablokoval a tvrdil, že obsahuje hackerský materiál, uvedl, že zpráva porušuje jeho podmínky.

„Obrázky obsažené v článcích obsahují osobní a soukromé informace, jako jsou e-mailové adresy a telefonní čísla, které porušují naše pravidla,“ napsal tehdy Twitter.

Podle konzervativců a bývalého prezidenta Donalda Trumpa se tento krok podobal cenzuře a ovlivnil výsledek voleb v roce 2020. Během druhé debaty mezi Trumpem a Bidenem bývalý prezident často vytahoval téma Hunterova laptopu – a zároveň s sebou přivedl bývalého Bidenova obchodního partnera Tonyho Bobulinského, který v říjnu 2020 prohlásil, že e-maily v laptopu jsou pravé.

Hunter Biden i Joe Biden kategoricky popřeli jakékoli pochybení. Joe Biden mezitím prohlásil, že o obchodních transakcích svého syna v zahraničí nevěděl, ačkoli Bobulinski sdělil novinám, že taková tvrzení jsou nepravdivá.

O několik měsíců později bývalý generální ředitel a spoluzakladatel Twitteru Jack Dorsey při výpovědi během slyšení v Kongresu přiznal, že krok zablokovat článek NY Post byl „naprostou chybou“.

Zdroj: Epoch Times


S tím souvisí další článek: E-maily z Hunterova laptopu: Joe Biden souhlasil se zaplacením synových faktur týkajících se obchodních vztahů v Číně (ODKAZ)

 

Líbí se vám článek? Můžete ho sdílet se svými přáteli.