Toto je, prosím pekne, reakcia firmy ESET na moje zistenia ohľadom ich angažovanosti v slovenskej politike! Toto je škandál!

ŠKANDÁL – ESET SI MYSLÍ, ŽE NÁS VLASTNÍ!!!

Vraj tu platia dane a z nich som ja platený. A teda mám asi držať ústa a krok. Lebo oni ma vlastne financujú tým, že odvádzajú dane. A tak mám poslúchať. Načo by to inak písali? To čo je za zvrátenú logiku?

Veď to je ohrozenie demokracie – tí, čo platia viac, lebo sú milionári, tak tí môžu takto zahriakovať zástupcov ľudí? Že ich platia? To čo je?!!!

[wp_ad_camp_2]

LOGIKA ZBOHATLÍKOV – SOM NEDOTKNUTEĽNÝ, VEĎ PLATÍM VYSOKÉ DANE

Mimochodom, toto je presne tá istá logika, akú používajú všetci zbohatlíci, mafiáni a gangstri – že čo chceš, ty hnusný štát, však my to tu všetko financujeme. A hocijaký milionársky tučniak si tu odgrgne, že však on môže páchať aj daňové podvody, veď aj tak z jeho firiem platí štátu milióny. A Kočner si pomyslel, že aj vraždu si môže objednať, však veľké dane platí – ne?

To sú veľmi podobné argumenty, aké lietali aj v jeľcinovskom Rusku – arogantní oligarchovia sa tvária, že im to tu všetko patrí, a že my tu máme skákať, ako oni pískajú.

BEZ ŠTÁTU BY STE NEPREŽILI ANI DEŇ, TRDLÁ!

Mám pre vás malý odkaz, drahí priatelia z ESET-u: žijeme v demokracii, nie v oligarchii. A vy nás neplatíte. Vy platíte dane. Pretože inak by tu nefungoval štát, verejné statky, školstvo, zdravotníctvo, polícia a súdy. A krajina by vyzerala ako v Somálsku. A tam by sa vám asi podnikať nechcelo. Že?

Keby tu nebolo sociálneho štátu, tak by vás masy hnali aj s vašimi majektami. Keby tu nebolo polície, tak kto by vám bránil vaše haciendy? Keby tu nebolo súdov, ako by ste dojednávali zmluvy? Vy fakt idete rozprávať, že niekomu robíte láskavosť, že platíte dane? A že vám tým pádom štát patrí?

[wp_ad_camp_2]

SLOVENSKO NIE JE VAŠA FIRMA!

Slovensko nie je vaša firma, snobi! Slovensko patrí ľuďom. Aj tým, čo nemajú milióny na účtoch, ako vy! Rozumiete tomu?!

Ja si fakt neviem predstaviť, že by takto reagovala normálna firma na politickú kritiku niekde vo Švédsku či Nemecku. Že by poslancovi či ministrovi odpísala v štýle: my tu platíme dane, za ktoré si ty platený. Veď to je čistý Balkán.

Akože – upratať poslanca. Lebo on nezarába milióny ako oni, tak pcha, čo sa čo má vyjadrovať. Hnus. Normálny oligarchický hnus.

MŇA NEZASTRAŠÍTE!

Mňa žiadni oligarchovia nezastrašia. A žiadne klamstvá nepíšem – to si vyprosím!

Financujú vaši vlastníci Denník N? Financujú.
Financovali Čaputovú? Financovali Mistríka? Financovali.
Financovali Progresívne Slovensko? Financovali.
Podporia Kisku? Podľa Zajaca podporia.
A imponuje im americký liberalizmus? Imponuje.
Hovorí o nich Sterling v súvislosti so startupmi (haló, čo je ESET za startup?!!!)? Hovorí.
A má USA záujem o základne proti Rusku? Má.
V čom klamem?

[wp_ad_camp_2]

OLIGARCHOVIA SÚ OHROZENÍM DEMOKRACIE

Mám názor, že USA a ESET majú spoločný záujem. A že to financovanie politických strán, politikov a médiá zo strany vlastníkov ESET-u je spôsob politického boja, ktorý je neférový voči ľuďom, ktorí nemajú toľko peňazí – a preto je ohrozením demokracie a nazýva sa oligarchiou.

Prečo by názory amerických neoliberálov mali byť financované miliónmi na kampaň, médiá a politikov a názory chudobných ľudí nedostanú ani korunu? Toto je demokracia? A ešte sa tým aj pýšte, snobi!

Páni z ESET-u, to, čo ste mi napísali, je arogantné, hlúpe a škandalózne. Vo vyspelej demokracii sú takéto šovinistické maniere milionárov neprípustné. Hanbite sa!

Fotka ĽUBOŠ BLAHA.
Zdroj: 9
Líbí se vám článek? Můžete ho sdílet se svými přáteli.