Ekológia je nový „business case“ pre ekonomické zdieranie a vydieranie štátov a ľudí!

Voľby do Európskeho parlamentu sa nezadržateľne blížia a stým sa blížia aj rôzne akcie, ktoré majú byť nasledujúcou súčasťou budovania krajších zajtrajškov v Európe, ale nie pre všetkých! Nové „náboženstvo“, ktoré sa objavuje takmer všade a takmer každodenne má názov „EKOLÓGIA a KLÍMA“ a to v akejkoľvek podobe významu. Novým štartovacím motorom kapitalistickej spotreby a investícií, ktoré sú nutné na udržanie chodu „západnej demokracie“ je Ekologizmus. Spoločného s princípmi ekológie a ekologického správania sa toho síce nemá veľa spoločného, ale hlavná idea spotreba a investície nech neskape náš starý dobrý „kapitalizmus“ je zjavná. Samozrejme na ekológií záleží, ale je nechutné sledovať tú propagandu, ktorá si túto problematiku privlastnila a zneužila. Na propagandu sú je vhodné aj deti, bez akejkoľvek seba reflexie zneužijú kohokoľvek, kto sa dá, alebo nechápe o čo ide.

[wp_ad_camp_2]

Deväťdesiate roky predišlo ukončeniu tohto už nefunkčného kapitalistického systému zmeny vo východnom bloku. Otvorili sa nové trhy východu a nasýtili sa. Dvadsiate storočie prinieslo výrazný zlom s bojom proti terorizmu a neskutočné výdaje na „obranu“ a všetky agresívne vojny. Keďže sa však už minuli účinky vymyslenej propagandy na vykreslenie nových nepriateľov, stelesnených v teroristoch a už nepomáhajú ani strašiaky tipu lebo Rusko, Čína, Irán a Severná Korea treba nájsť nový stimul! EKOLÓGIA a boj za zlepšenie klimatu. Tieto nové „vyfabrikované“ idei sú úžasné a každý, kto je proti a čo i len trocha pochybuje je vrah svojich detí a ostatných ľudí a prírody ako takej. Takže máme nové náboženstvo, novú dogmu, novú ikonu ku ktorej sa budeme teraz bez výhrady otáčať a robiť pre ňu všetko čo jej na očiach uvidíme! Teda ten „správny“ popis do jej očí budú vkladať iný, ale my nesmieme pochybovať, že je to výhodné a povinné pre nás! Na dôvažok vyvoláme ešte pocit viny v každom človeku, aby efekt bol ešte väčší!

Takto nejako by sa dali charakterizovať voľby do Európskeho parlamentu očami pozorného diváka. Nič iné ani totiž nemôže vyplynúť z tých propagačných materiálov, cielených debát a programov politických strán, ktoré majú za úlohu priniesť túto agendu na oltár, teda do EÚ. Takou stranou je aj politické hnutie La REM – (En Marche!) súčasného prezidenta Francúzska pána Macrona. Dosadená bábka na vykonávanie a presadzovanie zadaných úloh iných združení a osôb. Po preštudovaní vydaného dokumentu o „33“ (kto má rád symboliku) stranách, kde je v obsahu 79 návrhov človek nadobudne ihneď presvedčenie o jasnom zámere. Ekologické otázky a návrhy sú podstatnou časťou tohto dokumentu. Nie len podstatnou, tieto návrhy sú doslova kolosálne! Už sa proste hrá o čas a o kreslá samozrejme, čo je ten vplyv na presadzovanie. Nedajú sa procesy odďaľovať, keď aj klamstvá sa dajú držať na verejnosti len po určitú dobu. Ani tá príroda už nespolupracuje a robí si čo chce, tak treba urýchliť procesy a pritvrdiť! Veď nemôžeme predsa tolerovať, keď sa v propagande hovorí o zmenšovaní ľadovcov, keď sama NASA potvrdila, že ľadovce sa zväčšujú! Ako teda vytrieskať z ľudí peniaze a obmedziť ich a prinútiť sa cítiť vinnými, keď to príroda sama sabotuje?

[wp_ad_camp_2]

Najvhodnejším prostriedkom je predsa politika. Proste prikážete, zakážete a ako je módne v dnešných dňoch napíšete a odvysielate čo si má ľud myslieť a ako konať! Na presadzovanie do Európskeho parlamentu sú vybrané overené a spoľahlivé kádre, ktoré tak presvedčivo hovoria o tejto problematike, že po skončení musíte mať pocit ísť ihneď zaplatiť nejakú tu ekologickú daň a tie výčitky proste vykúpiť. Jednak sa budete cítiť lepšie a angažovaný a aj bez viny! Toto je celý zmysel.

Francúzsko prostredníctvom svojho najmenej obľúbeného prezidenta sa má stať iniciátorom a lídrom všetkých ekologických aktivít v EÚ (tak si to on teda predstavuje). V Paríži bola organizovaná v decembri 2016 Medzinárodná klimatická konferencia. Francúzsky prezident inicioval novú a veľmi odvážnu klimatickú iniciatívu, ktorú už podporilo niekoľko štátov, kde sa budú presadzovať zníženia limitov na minimum a samozrejme čo je najpodstatnejšie „zvýšia sa“ príspevky oproti odsúhlaseným sumám. Ak by niekto čakal, že je to všetko, nie! Je tu návrh z dielne Francúzska na vytvorenie „banky pre klímu“, kde bude prijatých a následne investovaných 1000 miliárd Euro v piatich rokoch! Takto sa z Európanov stanú z úsporných Európanov Európania zeleného rastu! Zmena ekonomického systému nikoho nezaujíma! Podstatné je vytlačiť zo štátov a od ľudí peniaze a dotovať vybrané firmy a projekty, aby sa udržal skapínajúci kapitalizmus! Ekológia až na druhom mieste, potrebný je rast a spotreba!

Takže aj takto môžeme vidieť perspektívu Európskej únie, ako nenažraného spotrebne naladeného obra, ktorý nemá za ciel nás a naše blaho, ale len určité skupiny a ich profit. Netreba na to zabudnúť pri vhadzovaní lístka do volebnej urny za pár dni!

napsal Erik Steiner

Líbí se vám článek? Můžete ho sdílet se svými přáteli.