;

Ekológia je nový „business case“ pre ekonomické zdieranie a vydieranie štátov a ľudí!

Voľby do Európskeho parlamentu sa nezadržateľne blížia a stým sa blížia aj rôzne akcie, ktoré majú byť nasledujúcou súčasťou budovania krajších zajtrajškov v Európe, ale nie pre všetkých! Nové „náboženstvo“, ktoré sa objavuje takmer všade a takmer každodenne má názov „EKOLÓGIA a KLÍMA“ a to v akejkoľvek podobe významu. Novým štartovacím motorom kapitalistickej spotreby a investícií, ktoré sú nutné na udržanie chodu „západnej demokracie“ je Ekologizmus. Spoločného s princípmi ekológie a ekologického správania sa toho síce nemá veľa spoločného, ale hlavná idea spotreba a investície nech neskape náš starý dobrý „kapitalizmus“ je zjavná. Samozrejme na ekológií záleží, ale je nechutné sledovať tú propagandu, ktorá si túto problematiku privlastnila a zneužila. Na propagandu sú je vhodné aj deti, bez akejkoľvek seba reflexie zneužijú kohokoľvek, kto sa dá, alebo nechápe o čo ide.

Deväťdesiate roky predišlo ukončeniu tohto už nefunkčného kapitalistického systému zmeny vo východnom bloku. Otvorili sa nové trhy východu a nasýtili sa. Dvadsiate storočie prinieslo výrazný zlom s bojom proti terorizmu a neskutočné výdaje na „obranu“ a všetky agresívne vojny. Keďže sa však už minuli účinky vymyslenej propagandy na vykreslenie nových nepriateľov, stelesnených v teroristoch a už nepomáhajú ani strašiaky tipu lebo Rusko, Čína, Irán a Severná Korea treba nájsť nový stimul! EKOLÓGIA a boj za zlepšenie klimatu. Tieto nové „vyfabrikované“ idei sú úžasné a každý, kto je proti a čo i len trocha pochybuje je vrah svojich detí a ostatných ľudí a prírody ako takej. Takže máme nové náboženstvo, novú dogmu, novú ikonu ku ktorej sa budeme teraz bez výhrady otáčať a robiť pre ňu všetko čo jej na očiach uvidíme! Teda ten „správny“ popis do jej očí budú vkladať iný, ale my nesmieme pochybovať, že je to výhodné a povinné pre nás! Na dôvažok vyvoláme ešte pocit viny v každom človeku, aby efekt bol ešte väčší!

Takto nejako by sa dali charakterizovať voľby do Európskeho parlamentu očami pozorného diváka. Nič iné ani totiž nemôže vyplynúť z tých propagačných materiálov, cielených debát a programov politických strán, ktoré majú za úlohu priniesť túto agendu na oltár, teda do EÚ. Takou stranou je aj politické hnutie La REM – (En Marche!) súčasného prezidenta Francúzska pána Macrona. Dosadená bábka na vykonávanie a presadzovanie zadaných úloh iných združení a osôb. Po preštudovaní vydaného dokumentu o „33“ (kto má rád symboliku) stranách, kde je v obsahu 79 návrhov človek nadobudne ihneď presvedčenie o jasnom zámere. Ekologické otázky a návrhy sú podstatnou časťou tohto dokumentu. Nie len podstatnou, tieto návrhy sú doslova kolosálne! Už sa proste hrá o čas a o kreslá samozrejme, čo je ten vplyv na presadzovanie. Nedajú sa procesy odďaľovať, keď aj klamstvá sa dajú držať na verejnosti len po určitú dobu. Ani tá príroda už nespolupracuje a robí si čo chce, tak treba urýchliť procesy a pritvrdiť! Veď nemôžeme predsa tolerovať, keď sa v propagande hovorí o zmenšovaní ľadovcov, keď sama NASA potvrdila, že ľadovce sa zväčšujú! Ako teda vytrieskať z ľudí peniaze a obmedziť ich a prinútiť sa cítiť vinnými, keď to príroda sama sabotuje?

Najvhodnejším prostriedkom je predsa politika. Proste prikážete, zakážete a ako je módne v dnešných dňoch napíšete a odvysielate čo si má ľud myslieť a ako konať! Na presadzovanie do Európskeho parlamentu sú vybrané overené a spoľahlivé kádre, ktoré tak presvedčivo hovoria o tejto problematike, že po skončení musíte mať pocit ísť ihneď zaplatiť nejakú tu ekologickú daň a tie výčitky proste vykúpiť. Jednak sa budete cítiť lepšie a angažovaný a aj bez viny! Toto je celý zmysel.

Francúzsko prostredníctvom svojho najmenej obľúbeného prezidenta sa má stať iniciátorom a lídrom všetkých ekologických aktivít v EÚ (tak si to on teda predstavuje). V Paríži bola organizovaná v decembri 2016 Medzinárodná klimatická konferencia. Francúzsky prezident inicioval novú a veľmi odvážnu klimatickú iniciatívu, ktorú už podporilo niekoľko štátov, kde sa budú presadzovať zníženia limitov na minimum a samozrejme čo je najpodstatnejšie „zvýšia sa“ príspevky oproti odsúhlaseným sumám. Ak by niekto čakal, že je to všetko, nie! Je tu návrh z dielne Francúzska na vytvorenie „banky pre klímu“, kde bude prijatých a následne investovaných 1000 miliárd Euro v piatich rokoch! Takto sa z Európanov stanú z úsporných Európanov Európania zeleného rastu! Zmena ekonomického systému nikoho nezaujíma! Podstatné je vytlačiť zo štátov a od ľudí peniaze a dotovať vybrané firmy a projekty, aby sa udržal skapínajúci kapitalizmus! Ekológia až na druhom mieste, potrebný je rast a spotreba!

Takže aj takto môžeme vidieť perspektívu Európskej únie, ako nenažraného spotrebne naladeného obra, ktorý nemá za ciel nás a naše blaho, ale len určité skupiny a ich profit. Netreba na to zabudnúť pri vhadzovaní lístka do volebnej urny za pár dni!

napsal Erik Steiner

Líbí se vám článek? Můžete ho sdílet se svými přáteli.
Loading...

AdBlock je aktivní

 

 

Používáte nástroj pro blokování reklamy. 

Budeme rádi, když naši práci oceníte a nastavíte pro tento web výjimku v Adblocku.

Líbí se vám článek? Můžete ho sdílet se svými přáteli.