Rusko-americké vztahy se kvůli protiruským náladám v USA budou i nadále zhoršovat, může dojít dokonce ke zrušení diplomatického styku, míní zaměstnanec Ústavu problémů světové bezpečnosti Ruské akademie věd Alexej Fesenko.

 

 

Asistent amerického ministra zahraničí pro záležitosti Evropy a Eurasie Wess Mitchell si 5. srpna předvolal ruského chargé d’affaires v USA Dmitrije Žirnova, sdělila na svém účtu na Twitteru mluvčí Ministerstva zahraničí USA Heather Nauertová. Žirnov byl předvolán, aby odpověděl na otázku o pokusech Kremlu využít evidenční záznamy na sociálních sítích za účelem propagandy násilných činů a rozkolu v USA.
„Uvnitř USA vzniká obraz Ruska nejen jako prostého nepřítele, ale nepřítele, který se pokouší vyhrožovat samotné existenci amerických institucí. Nyní to přechází z úrovně jednotlivých stran, veřejných hnutí a dokonce institucí jako CIA na úroveň státní politiky,“ řekl Fesenko v interview pro Sputnik.Podle jeho názoru se dá předpovědět další zhoršení bilaterálních vztahů, přičemž nejen před příštími prezidentskými volbami, ale stále během příštích 10-15 let.

Fesenko připouští, že teoreticky může dojít k roztržení diplomatických vztahů, nebo dokonce k lokálnímu vojenskému konfliktu podle vzoru potyček SSSR a Japonska u řeky Chalchyn gol nebo jezera Chasan.

 

Zdroj: 1

Líbí se vám článek? Můžete ho sdílet se svými přáteli.
Loading...

AdBlock je aktivní

 

 

Používáte nástroj pro blokování reklamy. 

Budeme rádi, když naši práci oceníte a nastavíte pro tento web výjimku v Adblocku.

Líbí se vám článek? Můžete ho sdílet se svými přáteli.