Hledejte na tadesco.org
Archiv
Nejnovější zprávy
Související zprávy
Exprezident Jimmy Carter: Amerika je nejvíce válečný národ v historii světa
Bývalý americký prezident Jimmy Carter tvrdí, že prezident Donald Trump s ním hovořil o Číně, protože současný americký vůdce se obával, že Peking předstihne USA ekonomicky a uvedl, že nekonečné americké války mohou vést k tomu, že Čína nahradí USA.
Jimmy Carter (94) uvedl, že mu Trump zavolal, když hovořil během své pravidelné školní lekce v baptistickém kostele Maranatha ve svém rodném městě Plains, Georgii.
Řekl kongregaci, že se Trump obává rostoucí ekonomické síly Číny a navrhl, že je prezident správně znepokojen.
[wp_ad_camp_2]
Někteří experti tvrdí, že Čína by mohla předstihnout USA jako největší světovou ekonomiku do roku 2030, pokud budou současné trendy růstu pokračovat.
Bývalý demokratický prezident uvedl, že Čína se dostává před USA, protože Washington je ve většině své historie ve válce s ostatními zeměmi.
Carter – který normalizoval diplomatické vztahy mezi Washingtonem a Pekingem v roce 1979 – uvedl, že rychlý růst Číny byl usnadněn vládními investicemi a pomoci míru.
„Od roku 1979, víte, kolikrát byla Čína s někým ve válce?“ zeptal se Carter. „S nikým. A my jsme ve válce zůstali“.
Carter uvedl, že USA si ve své 242leté historii užily jen 16 let míru, díky čemuž je tato země „nejvíce válečným národem v historii světa,“ uvedl exprezident. A to je, jak uvedl, kvůli tendenci Washingtonu nutit ostatní národy, aby „přijaly naše americké principy“.
Carter uvedl, že Čína, na rozdíl od USA, učinila obrovský ekonomický pokrok pro udržení míru. „Kolik kilometrů vysokorychlostní železnice máme v této zemi?“ Zeptal se.
USA myslím „promarnily 3 bilióny dolarů na vojenské výdaje. Je to více, než si dokážete představit. Čína nepromarnila na válku jediný cent, a proto jsou před námi. Téměř v každém směru.“
[wp_ad_camp_2]
„A myslím, že rozdíl je v tom, že pokud vezmete 3 bilióny dolarů a vložíte je do americké infrastruktury, pravděpodobně vám 2 bilióny dolarů zbudou. Měli bychom vysokorychlostní železnici. Měli bychom mosty, které se nerozpadají, měli bychom cesty, které jsou řádně udržovány. Náš vzdělávají systém by byl stejně dobrý jako systém Jižní Koreje nebo Hongkongu,“ prohlásil Carter.
Carter sloužil jako 39. americký prezident od roku 1977 do roku 1981. Bývalý prezident je zvláště kritický vůči národnímu vedení pod správou Trumpa.
Komentujíc Carterovy poznámky, profesor Dennis Etler uvedl: „I když je Jimmy Carter považován za jednoho z rozumnějších amerických prezidentů, byl přesto nástrojem imperialistů, kteří řídili tuto show.“
„Podporoval Šáha a odcizil tak celý íránský národ, a to je tak dodnes. A když mluvíme o válkách, zapojil USA do Afghánistánu, aby podpořil mudžahedány a položil základy pro všechny války, které následovaly, takže je to trochu moc, aby v důsledku toho kritizoval bilióny dolarů, které byly promarněny, nemluvě o miliónech lidí, kteří byli zabiti, zmrzačeni, traumatizováni a posláni do exilu,“ dodal Ertle, který je americký politický analytik, jenž má velký zájem o mezinárodní záležitosti.
zdroj: 9
Čína už USA předstihla v minulém roce a její rozvoj jde dál, militantní USA na Čínu ani na Rusko nemá.
https://ac24.cz/-/byla-odhalena-velikost-jaderneho-arzenalu-usa?redirect=%2Fuvod
Tie výdavky na zbrojenie ich položí, ak keďmy im musíme platiť vypálené. Nepomôže. Čína ide dopredu.
Výpalné. Keby sme im mali platiť vypálené to by bolo dobré, pálenky máme dosť.