DARPA = Defense Advanced Research Projects Agency je agentura amerického ministerstva obrany, která je zodpovědná za vývoj nových vojenských technologií.

Pentagon zrušil takzvaný projekt LifeLog, ambiciózní snahu vytvořit databázi, která by sledovala celou existenci člověka.

Byl provozován agenturou Darpa. LifeLog se snažil shromáždit na jediném místě téměř všechno, co jednotlivci říkají, vidí, dělají, telefonní hovory, jaké televizní pořady sledovali, četli časopisy, kam kupovali letenky, odeslané a přijaté e-maily. Z tohoto zdánlivě nekonečného oceánu informací by počítačoví vědci vykreslovali výrazné osobité dráhy v datech, mapovali vztahy, vzpomínky, události a zkušenosti daného člověka.

Stoupenci projektu LifeLog uvedli, že všeobsahující deník by se mohl stát téměř dokonalou digitální pamětí a poskytovat svým uživatelům počítačové asistenty s téměř bezchybnou připomínkou toho, co dělali v minulosti. Občanští liberálové se však okamžitě vrhli na projekt, když byl spuštěn, a tvrdili, že se LifeLog může stát konečným nástrojem pro profilaci potenciálních nepřátel státu.

Vědci blízcí projektu říkají, že si nejsou jisti, proč byl zastaven. Agentura DARPA neposkytla vysvětlení, proč byl projekt LifeLog tiše zrušen. Jediné vyjádření, které poskytla mluvčí agentury Jane Walker deníku Wired News je:změna priorit.“

Nicméně projekty agentury Darpa ohledně softwarových sekretářek a mechanického mozku stále pokračují podle plánu.

(Pozn.př.: Zpráva o zrušení projektu LifeLog není nová, ale přijde mi zajímavá.)

Zdroj: 1

Překlad tereza

 

Líbí se vám článek? Můžete ho sdílet se svými přáteli.
Loading...

AdBlock je aktivní

 

 

Používáte nástroj pro blokování reklamy. 

Budeme rádi, když naši práci oceníte a nastavíte pro tento web výjimku v Adblocku.

Líbí se vám článek? Můžete ho sdílet se svými přáteli.