Facebook říká, že přestal dodávat zvukové nahrávky (audio chaty) uživatelů posuzovatelům pro přepis, který prováděli lidé, podobně jak to dělali nedávno i ostatní technologické firmy. Spolupracivnící Facebooku byli údajně drženi v nevědomosti ohledně své práce.

Společnost „pozastavila posuzování lidmi před více než týdnem“, uvedl Facebook v úterním prohlášení s tím, že posuzované nahrávky pochází od uživatelů Messengeru, kteří se rozhodli pro přepisování hlasových chatů do textu pomocí umělé inteligence (UI). Lidé jako přepisovatelé pouze kontrolovali, zda jsou transkripce UI správné, uvedla společnost.

 

[wp_ad_camp_2]

 

Spolupracovníci často zachytili úryvky intimních nebo „vulgárních“ chatů, ačkoli zprávy prý byly anonymizovány a nebylo jim sděleno, proč přepisují hlas, odkud pochází nebo jak byl získán, sdělili spolupracivníci deníku Bloomberg. Někteří uvedli, že nejistota a neúpřímnost (Facebook neříká uživatelům, že si třetí strany mohly přezkoumat jejich nahrávky) je znepokojila.

přeložila tereza | zdroj: rt.com

Facebooku a jeho údajnému řediteli, Marku Rockefeller Zuckerbergovi alias Greenbergovi nevěřím ani slovo. Pořád opakuji, kdo má rád své soukromí, nepoužívá Facebook, WhatsApp (patří Facebooku) Skype (patří Microsoftu), ani české e-mailové služby apod. 

Líbí se vám článek? Můžete ho sdílet se svými přáteli.