Gigant socialných médií Facebook ohlásil, že sa chce viac priblížiť a personalizovať pomocou špehovania cez web kameru a mobilné zariadenia.

 

[wp_ad_camp_1]

 

Zástupcovia platformy uviedli, že chcú sledovať emócie používateľov v snahe konkrétne zacieliť reklamy priamo pre nich na mieru ušitú.

Časťou tohto nápadu je, že spoločnosť Facebook bude sledovať ľudí prostredníctvom kamery v reálnom čase pri prehliadaní online. Technológia by potom určila emócie osôb na základe toho, či vyzerajú smutne, šťastne alebo znudene.

 

Potom by sa reklamu mohli prispôsobiť priamo vaším zmenám nálady.

Napríklad, ak vyzeráte smutne, tak reklama ktorá by vás mohla rozveseliť sa zobrazí na vašej obrazovke.

Či túto technológiu Facebook naozaj zavedie zostáva nejasné. Experti to popísali ako etické mínové pole.

Spravodajská agentúra CB Insights v New Yorku uviedla: „Na jednej strane chcú určiť, ktorý obsah dokáže najviac zaujať a reagovať na reakcie publika, na druhej strane je technicky zložité takéto rozpoznávanie emócií, nehovoriac o PR a etickom mínovom poli.“

Ďalšie techniky uvedené spoločnosťou Facebook pre prispôsobovanie inzerátov, zahŕňajú používanie technológie, ktorá by sledovala, ako tvrdo alebo rýchlo píše osoba a či užívateľ v rámci správy zahrnul aj „smajlíka“.

Veria, že aj takéto prejavi môžu buť indikátorom emocionálneho stavu jedinca.

 

[wp_ad_camp_1]

 

Spoločnosť Facebook podala svoju pôvodnú patentovú prihlášku v roku 2015.

Je pochopiteľné, že používatelia by boli vopred informovaní o všetkých navrhovaných technologiách.

Aké ďalšie technológie na nás chystajú? Ani si nevieme predstaaviť čo všetko na nás už skúšajú a aké rozmanité sú ich spôsoby.

 

Preložila: anna

Zdroj: (1)

Líbí se vám článek? Můžete ho sdílet se svými přáteli.