TISÍCE NÁMIETOK PROTI COVID-ZÁKONOM: SERVERY SA ZRÚTILI

To si modro-zelená národná vláda pod vedením Sebastiana Kurza predstavovala úplne inak. Pokým sa obyvateľom Rakúska snaží predstierať, že má naďalej neobmedzený súhlas väčšiny, je pravda úplne niekde inde. Od začiatku škandalózne krátkeho posudkového procesu petície bombardovali tisícky ľudí servery parlamentu svojimi sťažnosťami. Mnoho ľudí sa medzitým sťažovalo aj v redakcii Wochenblick: V prvom rade boli príspevky skontrolované a v niektorých prípadoch dokonca cenzurované,potom sa začali technické problémy. Nakoniec bola táto webová stránka dočasne offline. Pravdepodobné alebo skutočné technické problémy vlády nasadili drzosti korunu.

Vláda pod vedením Kurza zverejnila 31.12.2020 nové zákony a nariadenia k údajnej corona-pandémii. Konečný termín na posudok resp. vyjadrenia námietok občanov uprostred sviatkov hovorí za seba: Do nedele 3. januára 2021 o 12:00(!)mohol každý Rakúšan podať stanovisko k navrhnutému zákonu a nariadeniam. Zrejme sa predpokladalo, že by bolo možné „vybabrať“s občanmi ešte raz. Ale tento plán nevyšiel.

Mandát EÚ vysvetľuje fakty vo videu: Početné súkromné​ osoby, iniciatívy, ale aj politici informovali verejnosť a vyzvali ich na účasť v petícii. Jedna z najúspešnejších výziev pochádza od liberálneho mandáta EÚ Romana Haidera, ktorý predložil občanom aj vzorové prehlásenie ku navrhnutým zákonom a jasne vysvetlil túto tématiku aj vo svojom videu.Jeho výzva bola už 1500 krát zdielaná a určite sa často používa.

[wp_ad_camp_2]

CENZÚRA, PROBLÉMY A CHYBNÉ SPRÁVY

Celkovo sa dá povedať, že námietok a vyjadrení sa rozhorčených a sklamaných rakúskych občanov k novým zákonom dosahuje hranicu viac ako desiatky tisíc. Ako informovala redakcia Wochenblick, rapídne sa objavili domnienky, že sťažnosti a vyjadrenia občanov boli dokonca predmetom cenzúry. Medzičasom nám viacero čitateľov dovolilo ich prehlásenia zverejniť aby sme dokázali, že ide buď o masívnu cenzúru, alebo IT infraštruktúra nie je schopná spracovať príval petícií. Mnoho čitateľov sa sťažovalo, že na webovej stránke parlamentu našli iba hlásenie ako „chyba“, „Gateway Error“, „404 Error“ a podobne. O tom medzitým informovali aj masmédia.

Ale aj keď servery ešte fungovali, neprebiehalo všetko podľa očakávaní občanov Rakúskej republiky. Mnohých udivilo, že museli svoje vyjadrenie opätovne potvrdiť e-mailom. V praxi sú takéto automatizované e-maily často zachytávané antivírusovými programami a spamovými filtrami a tým sa záznamy strácajú.„Falošná demokracia“ ako poznamenala jedna rozhorčená čitateľka. Ak by servery znova fungovali, môžete svoje pripomienky a vyjadrenia odoslať na tejto adrese (nezabudnite, že dostanete e-mail, ktorý musíte potvrdiť) : https://www.parlament.gv.at/PAKT/VHG/XXVII/ME/ME_00088/index.shtml

JEDEN PRÍKLAD Z MNOHÝCH:

Pán Christian K. predniesol nasledujúcu petíciu, ktorá sa podľa jeho názoru kvôli cenzúre nedostala k povereným úradníkom. Nikdy nebola zverejnená, hoci ani jedno slovo v nej nebolo urážlivé: „Námietka proti zmene zákona: Každý človek má právo na fyzickú a psychickú neporušenosť (čl.3 ods.1 charty pre ľudské práva). Diagnóza, čiže aj testovanie spadá do lekárskeho ošetrenia(§110 trestného zákona).- Každý má právo na rešpektovanie svojho súkromného a rodinného života (čl.8 E-MRK). Predpísaný(povinný)test zasahuje do práva človeka o sebaurčení. Testy nie sú vhodné na diagnostické účely, môžu sa použiť v rámci klinickej diagnostiky lekárom (dodatočne). Nie je povinné podrobiť sa testovaniu zdravým osobám. Preto odporujem požadovaným zmenám v zákone, pretože zmena je protiústavná! Tento PCR test bol vyvinutý pre laboratóriá, zobrazuje len momentálny stav (ak je správne vykonaný) a poskytuje príliš veľa falošne pozitívnych výsledkov.

Vytestovať si vstupenku na slobodu je priame vydieranie zo strany vlády. Nikdy som nebol ako zdravý človek u lekára. Ak som bol chorý, išiel som najskôr na 3.deň k lekárovi, ale iba ak sa mi stav sám od seba alebo s liekmi nezlepšil. Takže tiež sa nepôjdem dať otestovať.

Čo sa týka očkovania, mám všetky očkovania, ktoré ma pred príslušnou chorobou chránia. Toto očkovanie ma nechráni!! Je zrejmé že má celkom iný zámer. Čiže nikdy sa nedám zaočkovať týmito vakcínami. Je to moje telo a moje zdravie o ktorom rozhodujem sám.“

Pro tadesco přeložila zuzka | Zdroj: Wochenblick.at

Líbí se vám článek? Můžete ho sdílet se svými přáteli.