15 demonštrácií cez víkend

Protesty, ktoré mali už minulý týžden početnú účastnosť (informoval Wochenblick), pokračovali cez víkend. Od umeleckého akcionalizmu po masové podujatia ľudia pochodovali, prechádzali sa alebo sa stretávali v dvanástich mestách. Miestami deja boli mestá od Viedne po Innsbruck. Občania nechápu, prečo musia byť zdraví ľudia uväznení a ekonomika zničená. #kurzmusípreč a #kurzovpád nie sú len v sociálnych médiách často používané hlášky.

Od Willi Huber

Dokáže si niekto spomenúť na dobu, kedy v takom početnom množstve na viacerých miestach išli ľudia do ulíc pre jednu a tú istú spoločnú vec? Ja nie – a to som už skoro 5 desaťročí na tomto svete. Demonštrácie boli najčastejšie riadeným prostriedkom strany SPÖ alebo zelených na dosiahnutie politických cieľov. Niekedy v malom-ORF aj 20 ľudí infiltrovalo mega udalosť – niekedy boli desiatky tisíce ľudí prepravených autobusmi k miestu demonštrácie a čiastočne aj zaplatených,len na zastrašenie politického oponenta.

[wp_ad_camp_2]

 

ĽUDIA VŠETKÝCH POLITICKÝCH SMEROV SA ZJEDNOCUJÚ

Najväčšia demonštrácia, ktorá skutočne pochádzala z iniciatívy ľudí bola zrejme Hainburg v roku 1984. Vytvorili sa menšie hnutia proti nepopulárnym obchodným dohodám ako je ACTA. Každý, kto hľadá v zozname Lichtermeere, Occupy, 99 Percent, Fridays for Future a podobné-hovoríme o skutočných, pravých hnutiach občanov bez vládnucej strany v pozadí. Hainburg bol spoločným úsilím našej spoločnosti, prierez ľavicovej, strednej a pravicovej strany, spojených do jedneho cieľa. To pozorujeme aj teraz. Bitkárske typy Antify, ktorí sa považujú za ľavičiarov, ale v skutočnosti vykonávajú brutálnu špinavú prácu globalistov na uliciach, majú do značnej miery pauzu. Aj dnes vidia ľudia všetkých politických smerov bok po boku svoj cieľ: zabrániť nastoleniu diktatúry.

NIKTO NEMÁ ZÁUJEM O AUTORITÁRSKY SYSTÉM

V uliciach Viedne, Schärdingu, Braunau, Villachu, Ried im Innkreis, Grazu, Innsbrucku, Spittal/Drau, Salzburgu, Liezen, Völkermarktu boli ľudia z rôznych vrstiev a politických smerov. Bankári a seniori pochodovali po boku mladých ľudí s pestrofarebnými vlasmi bez toho, aby sa navzájom považovali za neslušných. Hnev na protizákonné a protiústavné nariadenia vlády očividne navzájom spája. Väčšina z tých, ktorí tu pochodujú, vie čo môže stratiť. Už v priebehu uplynulých rokov veľa toho stratili, bezstarostnosť a bezpečnosť 80. a 90.rokov sa stratila. Doteraz toho človek veľa musel znášať, ale vládu, ktorá sa tak nehorázne vysmieva právnemu štátu a smeruje k totalitnému systému, ktorý predstiera „záruku“ základných práv, také niečo nechce nik.

POKOJNÍ DEMONŠTRANTI SI NEZASLÚŽIA OČIERNOVANIE V MÉDIÁCH

Wochenblick podporuje zapájanie sa občianskej spoločnosti do diania, bez ohľadu na to z akého smeru. Že naši čitatelia to oceňujú, vidíme na početnej korešpondencii a online prístupoch za posledné týždne. Každý, kto bol na Corona-demonštrácii vie, že tam nenájdete „bláznov“, „extrémistov“, „konšpirátorov“, „antisemitov“ a podobne. Sú to úplne normálny ľudia a rodiny „ako vy a ja“, ktorí si nezaslúžia byť zatiahnutí do ťažkostí štátom podporovanými médiami. Nedochádza tam k násiliu ani k výtržnostiam. Veľmi málo ľudí „popiera“ coronu, slovo, ktoré bolo vymyslené za úmyslom potláčať tých, ktorí majú iný názor. Mimochodom: väčšinu čitateľských listov dostávame od ustarostených žien.

V nasledujúcich príspevkoch ukážeme videá z demonštrácií z víkendu, ktoré je možné nájsť na sociálnych sieťach. Nenechajte si ujsť ďalšiu demonštráciu vo vašom okolí – alebo si zaregistrujte jednoducho svoju vlastnú. Uvádzame aj náš kalendár termínov.

(videa v originálním článku)

Pro tadesco přeložila zuzka | Zdroj: Wochenblick.at

Líbí se vám článek? Můžete ho sdílet se svými přáteli.