Vnitřní rozpolcenost ČSSD je faktem. Doložit ji lze spoustou příkladů. Nejčerstvější nabídl spor o účast poslance Jaroslava Foldyny na dnešním Vlasteneckém setkání na zámku Příčovy u Sedlčan, jež pořádá Sdružení přátel bílého heterosexuálního muže. Mezi hosty budou Ladislav Jakl či Michal Semín, kvůli jehož možnému zvolení do Rady ČTK šéf sociání demokracie Jan Hamáček pohrozil odchodem z koalice. Foldyna na akci, která je určitou formu protestu proti průvodu hrdosti Prague Pride, neshledává nic divného.

 

[wp_ad_camp_2]

 

„Z toho, že pochody kreatur s nahými zadky jsou – na rozdíl od setkání, kam jedu já – podporovány z veřejných peněz, je zřejmé, která skupina je diskriminována. Osobně na podpoře bílého heterosexuálního muže a tradiční rodiny nevidím nic špatného. Někteří moji spolustraníci ale možná trpí heterofobií a rodina jim až tak nic neříká. S tím ale nemohu dělat nic jiného než je vyzvat k odchodu z ČSSD. Myslím, že tyto jedince například Piráti rádi přijmou do svých řad,“ sdělil Foldyna Deníku.

Právě tyto jeho postoje jsou trnem v oku některým členům strany. Mnozí doufají, že Foldyna ji opustí sám.

„K aktivitám pana Foldyny už považuji zbytečné se vyjadřovat. Všechny jeho kroky z poslední doby jen ukazují, že není ani sociálním, ani demokratem a s naším programem a hodnotami se otevřeně rozchází,“ reagoval pro Deník místopředseda ČSSD a ministr zahraničí Tomáš Petříček. Podle jeho kolegyně z vedení, ministryně práce a sociálních věcí Jany Maláčové by „pan Foldyna měl pracovat, namísto toho, aby na sebe poutal pozornost účastí na obskurních akcích. ČSSD tím dlouhodobě ubližuje.“

[wp_ad_camp_2]

 

Bývalý místopředseda sociální demokracie Jaroslav Foldyna se ale nevzdává a do jiné strany se nehrne. Vinu naopak vidí u svých liberálně založených kolegů.

„Původní ČSSD měla ve znaku ozubené kolo a klasy a všem bylo už na první pohled jasné, čí zájmy hájí, za Zemana měla zhruba třicetiprocentní podporu voličů. Dnešní ČSSD má v logu nějaký rozplizlý flek, snad prý růži, a jak je vidět, není zřejmé, koho zastupuje. Když nepočítám pár sociálnědemokratických papalášů v postpubertálním věku, tak už nikoho. Myslím, že ne já, ale ti, kdo ČSSD dovedli a udržují v tomto stavu, by měli odejít,“ míní Jaroslav Foldyna.

zdroj: 1

Pokud vás článek zaujal, můžete ho sdílet.