;

Vnitřní rozpolcenost ČSSD je faktem. Doložit ji lze spoustou příkladů. Nejčerstvější nabídl spor o účast poslance Jaroslava Foldyny na dnešním Vlasteneckém setkání na zámku Příčovy u Sedlčan, jež pořádá Sdružení přátel bílého heterosexuálního muže. Mezi hosty budou Ladislav Jakl či Michal Semín, kvůli jehož možnému zvolení do Rady ČTK šéf sociání demokracie Jan Hamáček pohrozil odchodem z koalice. Foldyna na akci, která je určitou formu protestu proti průvodu hrdosti Prague Pride, neshledává nic divného.

 

 

„Z toho, že pochody kreatur s nahými zadky jsou – na rozdíl od setkání, kam jedu já – podporovány z veřejných peněz, je zřejmé, která skupina je diskriminována. Osobně na podpoře bílého heterosexuálního muže a tradiční rodiny nevidím nic špatného. Někteří moji spolustraníci ale možná trpí heterofobií a rodina jim až tak nic neříká. S tím ale nemohu dělat nic jiného než je vyzvat k odchodu z ČSSD. Myslím, že tyto jedince například Piráti rádi přijmou do svých řad,“ sdělil Foldyna Deníku.

Právě tyto jeho postoje jsou trnem v oku některým členům strany. Mnozí doufají, že Foldyna ji opustí sám.

„K aktivitám pana Foldyny už považuji zbytečné se vyjadřovat. Všechny jeho kroky z poslední doby jen ukazují, že není ani sociálním, ani demokratem a s naším programem a hodnotami se otevřeně rozchází,“ reagoval pro Deník místopředseda ČSSD a ministr zahraničí Tomáš Petříček. Podle jeho kolegyně z vedení, ministryně práce a sociálních věcí Jany Maláčové by „pan Foldyna měl pracovat, namísto toho, aby na sebe poutal pozornost účastí na obskurních akcích. ČSSD tím dlouhodobě ubližuje.“

 

Bývalý místopředseda sociální demokracie Jaroslav Foldyna se ale nevzdává a do jiné strany se nehrne. Vinu naopak vidí u svých liberálně založených kolegů.

„Původní ČSSD měla ve znaku ozubené kolo a klasy a všem bylo už na první pohled jasné, čí zájmy hájí, za Zemana měla zhruba třicetiprocentní podporu voličů. Dnešní ČSSD má v logu nějaký rozplizlý flek, snad prý růži, a jak je vidět, není zřejmé, koho zastupuje. Když nepočítám pár sociálnědemokratických papalášů v postpubertálním věku, tak už nikoho. Myslím, že ne já, ale ti, kdo ČSSD dovedli a udržují v tomto stavu, by měli odejít,“ míní Jaroslav Foldyna.

zdroj: 1

Líbí se vám článek? Můžete ho sdílet se svými přáteli.
Loading...

AdBlock je aktivní

 

 

Používáte nástroj pro blokování reklamy. 

Budeme rádi, když naši práci oceníte a nastavíte pro tento web výjimku v Adblocku.