Emmanuel Macron oznámil v sobotu během návštěvy Bormes-les-Mimosas, že 19.srpna přijme ruského prezidenta Vladimíra Putina ve Fort Brégançonu 19. srpna, několik dní před summitem G7.

Letní sídlo Fort Brégançon má možnost „izolovat se od běžné práce, ale je také vybaveno pro přijímání všech mezinárodních návštěv, mohou se zde přijímat zahraniční představitelé, což využiji při návštěvě Vladimira Putina za pár týdnů,“ uvedl francouzský prezident během setkání s občany a novináři při návštěvě Bormes-les-Mimosas.

[wp_ad_camp_2]

Podle Účetního dvora Emmanuel Macron navštívil v roce 2018 v květnu a srpnu Brégançon s náklady v celkové výši 72 043 euro. 

Byly zde provedeny renovační práce, byl také nainstalován nadzemní bazén za deklarované náklady ve výši 34 000 euro, což způsobilo loni kontroverzi.

Na konci června Emmanuel Macron v Ósace v Japonsku na okraji summitu G20 po dlouhém rozhovoru s Vladimirem Putinem oznámil, že „v nadcházejících týdnech bude mít bilaterální setkání s ruským prezidentem“.

[wp_ad_camp_2]

„Domnívám se, že v rámci předsednictví zemí G7 je nezbytné, abychom byli iniciativní v jednání s Ruskem, musíme prozkoumat všechny formy spolupráce v hlavních otázkách destabilizace nebo konfliktu, bez naivity, ale bez zavřených dveří, “vysvětlil Emmanuel Macron.

„Musíme pokračovat v našem dialogu, v naší práci s Ruskem. Rusko je Evropa. Jsem si tím jistý. A myslím si, že Putin je synem Petrohradu. Máme s ním neustálý dialog. Samozřejmě máme oba skutečné neshody a problémy, na kterých spolupracujeme. A je jich spousta. Mezera v dialogu byla způsobena událostmi nedávné minulosti. Mnohem důležitější je však historie národů,“ odpověděl francouzský prezident.

[wp_ad_camp_2]

Francie v rámci svého předsednictví hostí od 24. do 26. srpna summit G7 ve francouzském lázeňském městě v Biarritzu.

Je třeba poznamenat, že v sobotu francouzský prezident  přerušil svou dovolenou, aby odjel na pohřeb prezidenta Tuniska Beja Kajdy al-Sebsiho, a večer strávil pár minut s občany  v obci Bormes-les-Mimosas. Macron novinářům řekl, že tráví produktivní dovolenou, aniž by ztratil kontakt s členy vlády. Prezident potrdil existenci hlubokých problémů v zemi. Podle jeho názoru Francie dosud nepřekonala krizi „žlutých vest“.

zdroj: 9

Líbí se vám článek? Můžete ho sdílet se svými přáteli.