Šéf pojišťovny OneAmerica se sídlem v Indianapolisu uvedl, že počet úmrtí mezi lidmi v produktivním věku vzrostl oproti období před pandemií o neuvěřitelných 40 %.

„Právě teď jsme svědky nejvyšší úmrtnosti, jakou jsme kdy v historii tohoto oboru zaznamenali, a to nejen ve společnosti OneAmerica,“ řekl na on-line tiskové konferenci generální ředitel společnosti Scott Davison. „Údaje se shodují u všech hráčů v tomto oboru.“

OneAmerica je pojišťovna s hodnotou 100 miliard dolarů, která má od roku 1877 sídlo v Indianapolisu. Společnost má přibližně 2 400 zaměstnanců a prodává životní pojištění včetně skupinového životního pojištění zaměstnavatelům.

Davison uvedl, že nárůst počtu úmrtí představuje „obrovská, obrovská čísla“ a že neumírají starší lidé, ale „především lidé v produktivním věku od 18 do 64 let“, kteří jsou zaměstnanci společností, jež mají sjednaná pojištění prostřednictvím společnosti OneAmerica.

„Abyste si udělali představu, jak špatné to je, tak nárůst 10% v době před pandemií by byl hodně,“ řekl. „Takže 40 % je prostě neslýchané.“

Davison byl jedním z několika podnikatelů, kteří vystoupili na on-line tiskové konferenci 30. prosince, kterou uspořádala Obchodní komora státu Indiana.

Většina podaných žádostí o odškodnění za úmrtí není klasifikována jako úmrtí v důsledku COVID-19, řekl Davison.

„Údaje nám ukazují, že úmrtí, která jsou hlášena jako úmrtí na COVID, značně podhodnocují skutečné ztráty na životech lidí v produktivním věku v důsledku pandemie. Možná, že ne všichni mají v úmrtním listu uvedeno COVID, ale úmrtí je prostě obrovské množství.“

Současně uvedl, že společnost zaznamenává „nárůst“ žádostí o invaliditu, přičemž nejprve šlo o žádosti o krátkodobou invaliditu a nyní se zvyšuje počet žádostí o dlouhodobou invaliditu.

„Pro společnost OneAmerica očekáváme, že náklady s tím spojené budou hodně přes 100 milionů dolarů, a to je náš nejmenší podnik. Takže to na ni má obrovský dopad,“ řekl.

[wp_ad_camp_2]

Náklady se podle něj přenesou na zaměstnavatele, kteří si kupují skupinové životní pojištění a budou muset platit vyšší pojistné.

Týdenní počty úmrtí dle CDC, které odrážejí informace na úmrtních listech, a mají tedy zpoždění až osm týdnů, ukazují, že v týdnu končícím 6. listopadu bylo v Indianě mnohem méně úmrtí na COVID-19 než před rokem (195 oproti 336), ale více úmrtí z jiných příčin (1350 oproti 1319).

Na téže tiskové konferenci vystoupil i Brian Tabor, prezident Asociace nemocnic v Indianě, a uvedl, že nemocnice v celém státě jsou zaplaveny pacienty „s mnoha různými onemocněními“, a „bohužel, zdraví průměrného občana se během pandemie zhoršilo“.

Doktorka Lindsay Weaverová, hlavní lékař státu Indiana, na tiskové konferenci s guvernérem Ericem Holcombem uvedla: „Počet hospitalizací ve státě je nyní vyšší než před zavedením covid vakcíny před rokem a ve skutečnosti je vyšší než za posledních pět let.“

V nemocnicích je k dispozici pouze 9 % lůžek na jednotkách intenzivní péče, což je nejnižší hodnota v tomto roce a nižší než kdykoli během pandemie. Většina lůžek na JIP však není obsazena pacienty s COVID-19 (jich je 37 %), zatímco 54 % lůžek na JIP je obsazeno lidmi s jinými nemocemi nebo stavy. (Zřejmě nechce přímo říci vakcinovaní lidé, pozn. př.)

Přeložila jana | Zdroj: The Center Square

 

Líbí se vám článek? Můžete ho sdílet se svými přáteli.