Anthony Fauci, poradce Bílého domu pro COVID-19, uvedl, že nemocnice v současné době nadměrně počítají případy COVID-19 u dětí, protože jsou automaticky testovány při přijetí, a zopakoval tak tvrzení, které někteří skeptici opakují již několik měsíců.

Několik zpravodajských serverů sice uvedlo, že v posledních dnech se zvýšil počet hospitalizací dětí s virem COVID-19, ale ředitelka Centra pro kontrolu a prevenci nemocí Rochelle Walenskyová v samostatném rozhovoru uvedla, že většina dětí není hospitalizována kvůli tomuto viru. Místo toho jsou hospitalizovány s jinými zdravotními problémy a náhodně jsou pozitivně testovány, uvedla.

Když byl Fauci v rozhovoru pro televizi MSNBC dotázán na nárůst počtu hospitalizací, řekl, že „kvantitativně pak máte mnohem více lidí, včetně dětí, kteří se nakazili“.

Fauci pak uvedl, že „pokud se podíváte na děti, které jsou hospitalizovány, mnoho z nich je hospitalizováno s COVIDem, na rozdíl od dětí, které jsou hospitalizovány kvůli COVIDu,“ tedy nemoci způsobené virem Čínské komunistické strany.

„Pokud dítě přijde do nemocnice, je automaticky testováno na COVID. A jsou započítány jako osoby hospitalizované pro COVID,“ poznamenal Fauci. „I když ve skutečnosti tam mohou jít kvůli zlomené noze, zánětu slepého střeva nebo něčemu podobnému. Takže se nadhodnocuje počet dětí, které jsou, cituji, ‚hospitalizovány s COVIDem‘, na rozdíl od dětí hospitalizovaných kvůli COVIDu.“

Fauciho komentář pro televizi MSNBC z tohoto týdne znamená významnou změnu narativu o případech COVID-19, stejně tak skeptici vládní politiky zmírňování následků COVID-19 totiž již několik měsíců spekulují o tom, že celkové počty úmrtí a hospitalizací na coronavirus mohou být zkreslené.

Přeložila jana | Zdroj: The Epoch Times

 

Líbí se vám článek? Můžete ho sdílet se svými přáteli.