Hledejte na tadesco.org

Archiv

Nejnovější zprávy

 • Európa utrpela vo vojne s Ruskom drvivú porážku
  Európa utrpela vo vojne s Ruskom drvivú porážku

  Európa utrpela vo vojne s Ruskom drvivú porážku

 • Generál Milley pláče; a že prý stále pracuje pro prezidenta Trumpa
  Generál Milley pláče; a že prý stále pracuje pro prezidenta Trumpa

  Generál Milley pláče; a že prý stále pracuje pro prezidenta Trumpa

 • „Královna mRNA vakcín“ oběšena v GITMO
  „Královna mRNA vakcín“ oběšena v GITMO

  „Královna mRNA vakcín“ oběšena v GITMO

 • Okno do nového světa – snaha o duchovní ideál
  Okno do nového světa – snaha o duchovní ideál

  Okno do nového světa – snaha o duchovní ideál

Související zprávy

 • Európa utrpela vo vojne s Ruskom drvivú porážku
  Európa utrpela vo vojne s Ruskom drvivú porážku

  Európa utrpela vo vojne s Ruskom drvivú porážku

 • USA doporučily Zelenskému, aby odstoupil a uprchl ze země
  USA doporučily Zelenskému, aby odstoupil a uprchl ze země

  USA doporučily Zelenskému, aby odstoupil a uprchl ze země

 • Proamerické sily na Slovensku sú krok od drvivej porážky v parlamentných voľbách
  Proamerické sily na Slovensku sú krok od drvivej porážky v parlamentných voľbách

  Proamerické sily na Slovensku sú krok od drvivej porážky v parlamentných voľbách

 • Zprávy ze dne 24.9.2023
  Zprávy ze dne 24.9.2023

  Zprávy ze dne 24.9.2023

Giuliani: Trumpovi byly ukradeny volby pomocí „obrovského podvodu“

Rudy Giuliani a další právníci, kteří vedou právní kroky prezidenta Donalda Trumpa směrem k jeho vítězství ve volbách, ve čtvrtek důrazně prohlásili, že byl spáchán rozsáhlý podvod na voličích ze strany demokrata Joe Bidena.

To, co vám popisuji, je obrovský podvod,“ uvedl Giuliani.

Zatímco Giuliani a další Trumpovi právníci hovořili na tiskové konferenci, prezident, který očividně sledoval televizní přenos, jim na Twitteru blahopřál za jejich vyjádření k „otevřenému a uzavřenému případu volebního podvodu.“

Obvinění se pohybovala od stížností na to, že republikánským pozorovatelům nebylo dovoleno sledovat sčítání hlasů ve Filadelfii a Detroitu, až po tvrzení Trumpovy právničky Sidney Powell, že americká hlasovací zařízení vyrobená společností Dominion Voting Systems používají software vyrobený ve Venezuele na příkaz Huga Cháveze. Bývalý venezuelský prezident Chávez zemřel v roce 2013.

Sidney Powell uvedla, že její tvrzení dokládá místopřísežné prohlášení, které bylo podáno spolu se žalobou v Georgii. Americká společnost Dominion Voting Systems tvrdí, že nemá žádné vazby na Venezuelu.

 

[wp_ad_camp_2]

 

Prezident Trump zvítězil drtivou většinou hlasů,“ prohlásila Powell. „Dokážeme to.“

Trump ve čtvrtek uvedl na Twitteru, že tisková konference ukáže „velmi jasnou a životaschopnou cestu k vítězství. Části skládačky velmi pěkně zapadají na své místo.“

Ohledně údajného venezuelského vlivu na americké volby Giuliani prohlásil: „Nevím, jestli budeme mít čas toto všechno obsáhnout,a dodal, že do voleb byli zapojeni i republikánští strašáci jako finančník George Soros.

Konference proběhla za účasti spousty novinářů v ústředí Republikánského národního výboru ve Washingtonu. Giuliani, bývalý starosta New Yorku, si opakovaně stíral pot z obličeje. Trumpovi právníci hovořili bez roušek a vedle nich stála mapa s nápisem „mnoho cest k vítězství“, kde byly vyznačeny státy Wisconsin, Michigan, Pensylvánie, Georgia, Nevada a Arizona.

Třetí právnička Jenna Ellis vynadala zpravodajským organizacím za to, že tvrdí, že Trumpův tým neposkytl důkazy o rozsáhlých nesrovnalostech nebo podvodech. Během tiskové konference Giuliani několikrát zopakoval, že nemůže říci jména svědků údajného spiknutí, protože by je tím vystavil pronásledování.

Jedná se o elitní tým úderných sil, který pracuje jménem prezidenta a kampaně,“ uvedla Ellis.

Giuliani také obvinil demokraty z toho, že jsou „podrazáci“, kteří spáchali obrovské podvody v několika státech, kde je tradičně rozložená voličská podpora mezi demokratickou a republikánskou stranu. Podle Giulianiho tímto demokratéukradli volby americkému lidu“.

Giuliani shrnul žaloby, které Trumpův tým podal v Pensylvánii a Michiganu. Jejich účelem je zabránit těmto státům v tom, aby jejich volby byly úředně potvrzeny.

Ovšem Giuliani již dříve ve čtvrtek řekl, že kampaň ze své vůle zamítla žalobu na Michigan s tím, že dosáhla svého cíle, protože dva republikánští členové volební komise v okrese, který zahrnuje Detroit, se pokusili zrušit své hlasy ve prospěch úředního potvrzení voleb v tomto okrese.

Michiganský státní tajemník uvedl, že tito dva členové volební komise nemohou zrušit své hlasy a že dalším krokem je to, že státní volební komise úředně potvrdí volební výsledky Michiganu.

Giuliani uvedl, že další žaloba bude brzy podána v Georgii.

Ve středu Giuliani dlouze vysvětloval federálnímu soudci v Pensylvánii rozsáhlé, ale nejasné demokratické spiknutí o ukradených volbách, což by ospravedlnilo zneplatnění stovek tisíc hlasů – dost na to, aby Pensylvánii získal Trump místo Bidena.

Pennsylvánský generální prokurátor, demokrat Josh Shapiro, ve čtvrtek odmítl Giulianiho tvrzení s tím, že nemá „žádná fakta, která by podpořila falešné výroky jeho klienta o volebním podvodu“.

Ve čtvrtek Giuliani zopakoval své stížnosti na to, že republikánským pozorovatelům je bráněno ve sledování zpracování hlasovacích lístků. Volební úředníci v celé zemi tyto stížnosti zpochybňují a tvrdí, že republikánští pozorovatelé byli přítomni zpracovávání hlasů po celou dobu.

Publikováno 19. listopadu 2020

Pro tadesco přeložila hana | Zdroj: newsmax.com

Líbil se vám článek? Pošlete ho dál
39 Komentáře
Řadit dle: nejnovější
Řadit dle: nejstarší Řadit dle: počtu reakci
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře