Švédská klimatická aktivistka Greta Thunbergová, která inspirovala mladé lidi na celém světě ke stávkám na protest proti nepřiměřené akci vlád proti krizi, doprovázela v pátek její americké protějšky v mládežnickém klimatickém hnutí na shromáždění poblíž Bílého domu.

 

[wp_ad_camp_2]

 

„Chraňte naši budoucnost,“ zpívali před Bílým domem demonstranti. Greta nepřednesla žádný projev, řekla jen: „Chci říct, že jsem pyšná na každého z vás, který sem přišel. Je to ohromující. Nikdy to nevzdávejte, budeme pokračovat. Uvidíme se příští týden 20. září.“ V tomto termínu aktivisté plánují další klimatickou stávku.

Greta připlula na jachtě do New Yorku po dvoutýdenní plavbě 28. srpna. OSN vyslala aktivistce na uvítanou 17 plachetnic, které reprezentují 17 cílů udržitelného rozvoje.

Přeložila tereza | Více na: theguardian.com

No dobře ji vymyli mozek. A zdá se, že Gretinka má k dispozici i dobrou PR agenturu. Přidal se bílý papež (asi na příkaz černého papeže) a také on nám cpe rozumy ohedně údajné klimatické „nouze.“ No… je třeba pořádně roztočit v médiích tzv. spinové téma do pořádných otáček. Článek ZDE

 

Líbí se vám článek? Můžete ho sdílet se svými přáteli.