…..možná si mnoho návštěvníků osudu.cz, který dnes už neexistuje, vzpomíná na slova, která jsem tam mnohokráte napsal. Zněla: Že jsme u konce časů lidstva poznáte podle toho, že začnou zatýkat a zavírat politiky minulých a současných vlád. Stojíme pravděpodobně krátce před. Bude to tobogán….
00:05

Harabin: Generálny prokurátor by mal obžalovať Dzurindu a spol. zo spolupáchateľstva pri napomáhaní spáchania trestného činu vraždy

[wp_ad_camp_1]

Pred Veľkou nocou v roku 1999 dala Dzurindova vláda súhlas na prelety amerických a britských bombardérov, ktoré zaútočili na bývalú Juhosláviu bez mandátu OSN a bez súhlasu bezpečnostnej rady. Výsledkom bolo cez 2000 mŕtvych civilistov. Vtedajšia slovenská vláda nemala mandát Národnej rady na také rozhodnutie, čím prekročila svoju právomoc. Doteraz však nebola Generálnou prokuratúrou stíhaná. Podľa sudcu Najvyššieho súdu Štefana Harabina by však stíhaná byť mala, keďže došlo k napomáhaniu trestného činu vraždy

Ilustračné foto. Foto: TASR – AP Photo/Jerome Delay

Harabin preto apeluje na politikov, ktorí najaktívnejšie presadzujú zrušenie Mečiarových amnestií kvôli morálnemu aspektu a odškodneniu krívd, aby rovnako presadzovali nápravu krívd, ktoré spôsobili členovia Dzurindovej vlády, keď svojím prekročením právomoci pomohli k zabitiu 2000 srbských občanov.

„Žiadam všetkých týchto politikov, aby vyzvali generálneho prokurátora, aby začal trestné stíhanie členov Dzurindovej vlády, Dzurindu, Mikloša, Kukana a spol., ktorí pred Veľkou nocou 24. 3. 1999 dali súhlas na prelety amerických bombardérov proti Juhoslávii. Tu treba povedať, že táto vláda nemala mandát národnej rady, aby takto rozhodla.

Prekročila svoje právomoci, pritom každý verejný a ústavný činiteľ môže v zmysle ústavy iba to, čo mu ústava umožňuje. Čiže musí konať na základe ústavy, v medziach ústavy a v rozsahu a spôsobom ktorý ustanoví zákon. Členovia vlády na to nemali právomoc. Nebol tu súhlas NR SR a takisto, pokiaľ išlo o bombardovanie Juhoslávie USA a NATO, nemali mandát OSN ani bezpečnostnej rady OSN, čiže išlo o zjavnú agresiu, ktorú pomáhali členovia slovenskej vlády realizovať.

Bombardovanie Juhoslávie. Ilustračné foto. Foto: AP Photo/Andrew Medichini

 

Dopustili sa tým zločinov proti ľudskosti a konkrétnych trestných činov podľa slovenského trestného zákona v tom čase platného. Išlo o spolupáchateľstvo pomoci trestného činu vraždy, podla paragrafu 219 odsek 1,2. Pritom ide o trestné činy nepremlčané, navyše spáchali aj zneužívanie právomoci verejného činiteľa.

Ide o všetkých členov vlády okrem pána Koncoša a Čarnogurského, ktorí za toto nezahlasovali. Ostatní členovia vlády majú krvavé paprče, pretože pomáhali zavraždiť minimálne 2000 civilistov. Títo ľudia nie sú doteraz na Slovensku stíhaní. To je štátny terorizmus, keď v rozpore s právnym poriadkom Slovenskej republiky a Ústavy SR umožnili prelety bombardérov cez naše územie a pomáhali zavraždiť vyše 2000 civilistov.

Na snímke z videa Štefan Harabin

 

Toto je trauma slovenskej spoločnosti, na ktorej stíhanie nevyzývajú ani pani Radičová ani pán Kiska ani pán Fico. Keď to porovnáme z hľadiska rozsahu intenzity poškodenia, tak je to v porovnaní s rozsahom poškodenia Michala Kováča ml. ako kvapka v mori. Pán Kiska si nepozrel film Ulúpené Kosovo na rozdiel od filmu Únos, kde sa teatrálne rozplakal.

Ak generálny prokurátor nezačne trestné stíhanie voči týmto ľudom za pomoc trestnému činu vraždy, tak si rovnako zašpiní ruky krvou nevinných obetí,“ povedal na záver Štefan Harabin.

 

A krátky dokument k 15. výročiu bombardovania si môžete pozrieť tu.

 

Video s komentárom Štefana Harabina si môžete pozrieť tu:

 Zdroj (1)
[wp_ad_camp_1]
Líbí se vám článek? Můžete ho sdílet se svými přáteli.