;

Štefan Harabin, trestný sudca Najvyššieho súdu ozrejmil nič netušiacim politikom, že podľa §417- trestného zákona o ohrození mieru, kto v úmysle narušiť mier akýmkoľvek spôsobom podnecuje k vojne, vojnu propaguje, alebo inak podporuje vojnovú propagandu potrestá sa odňatím slobody na 1 až 10 rokov a ak je to v spojení s cudzou mocou tak je možné potrestať ho až na doživotie. Harabin to povedal na prednáške o práve na VŠMB v Košiciach pred vyše 300 študentami, ktorí si prišli vypočuť jeho prednášku.

Harabin spomenul aj britského veľvyslanca na Slovensku, ktorý verejne vyjadril sklamanie, že sme nepodporili diplomatické sankcie proti Rusku a že nám na rozdiel od iných spojencov predložené dôkazy nestačili (viac tu).

Naše ministerstvo však bolo ticho. Ako vysvetlil Harabin, toto si nesmie dovoliť žiaden veľvyslanec na území hostiteľskej krajiny a minister Lajčák , alebo aspoň jeho hovorca mali zareagovať, že by mal britský veľvyslanec vážiť slová. Keďže tak neurobili, dali jasne najavo, že britského veľvyslanca vnímajú ako protektora na území Slovenskej republiky.

Vojenský útok na Sýriu bol uskutočnený bez mandátu OSN, pričom ani jeden z účastníkov útoku nebol Sýriou napadnutý, čiže v žiadnom prípade nešlo o akt sebaobrany. V medzinárodnom práve sú jediné dva prípady  kedy možno použiť silu, v sebaobrane, alebo po schválení Bezpečnostnou radou OSN.

V tejto súvislosti sa Harabin opýtal, či sú naši politici a reprezentanti štátu právne a politicky negramotní. Naše ministerstvo zahraničia si totiž vôbec nevšimlo, že došlo k hrubému porušeniu medzinárodného práva. Následne vyjadril zhrozenie z toho, že máme na čele štátu ľudí, ktorí sa vo svojej naivite a lokajskom postavení neštítia schvaľovať takúto darebácku agresiu.

Zdroj: 1

Líbí se vám článek? Můžete ho sdílet se svými přáteli.
Loading...

AdBlock je aktivní

 

 

Používáte nástroj pro blokování reklamy. 

Budeme rádi, když naši práci oceníte a nastavíte pro tento web výjimku v Adblocku.

Líbí se vám článek? Můžete ho sdílet se svými přáteli.