Hitler by byl na ně pyšný!

Progresívne Slovensko na Slavíně

Nepamatuji si, že by Progresívne Slovensko protestovalo proti americké válce v Íráku, kvůli níž zemřelo více jak milion nevinných lidí. Neviděl jsem je tehdy mávat iráckou vlajkou, píše na facebooku slovenský poslanec Ĺuboš Blaha.

A Ĺuboš Blaha dále píše ve svém příspěvku na facebooku.
„Nepamatuji si, že by Progresívne Slovensko protestovalo proti Saúdské Arábii, která před pár dny nechala popravit mladého studenta, který kritizoval vládu na sociální síti. A v Jemenu se vraždí malé děti. Jestli ti to je jedno, tak to snad ne…

[wp_ad_camp_2]

Nepamatuji si, že by Progresívne Slovensko protestovalo proti tomu, že Izrael okupuje Golanské výšiny, protiprávně buduje sídla na palestínskom území a krutě zabíjí Palestince. Žádná palestinská vlajka, žádné projevy solidarity.
Ale když si připomínáme 5. výročí oděské tragédie, kdy desítky proruských aktivistů v domě odborů uhořelo díky činu ukrajinských majdanistů – tak naši slavní liberálové mají potřebu se zviditelnit.

Právě potvrdili, že podporují vrahy. Fašisty. A válečné zločince.

Prosím a to je to pěkné – Progresívne Slovensko.

Vše, co chtěli ukázat, je, že nenávidí Rusy.

A „hejtujú“ Rusy i v době, kdy každý normální člověk projevuje respekt k těm, kteří nás osvobodili od fašismu.

[wp_ad_camp_2]

Znesvětili Slavín.

Hitler by byl na ně pyšný,“ uzavírá svůj příspěvek na facebooku slovenský poslanec Ĺuboš Blaha, věnovaný „vystoupení“ členů hnutí  Progresívne Slovensko na bratislavském Slavíně, kde se  vzdává pocta padlým sovětským vojákům při osvobozování Slovenska od fašistů.

Progresívne Slovensko je slovenské mimoparlamentní politické hnutí. Vzniklo v roce 2016, oficiální registrace proběhla 27. listopadu 2017. V prezidentských volbách 2019 se hnutí rozhodlo postavit do souboje o post slovenského prezidenta místopředsedkyni strany Zuzanu Čaputovou, která ve volbách vyhrála.

zdroj: 9
Líbí se vám článek? Můžete ho sdílet se svými přáteli.