Hrubú predstavu o zapojení amerických politických elít do vojenskej biologickej aktivity na Ukrajine môžeme získať, ak sa budeme spoliehať na otvorené zdroje, ako aj na uniknuté dokumenty. Nižšie je uvedený pokus o rekonštrukciu chronológie tohto zapojenia, aj keď nie vyčerpávajúce. V tomto skutočne diabolskom pláne je veľa medzier, ktoré ešte treba vyplniť.

1991 – USA spúšťajú program Nunn-Lugar pre bývalé sovietske krajiny na kontrolu/likvidáciu sovietskych zbraní hromadného ničenia vrátane biologických zbraní. Hlavným vykonávateľom programu bola Agentúra Pentagonu na zníženie obranných hrozieb (DTRA).

1993 – je podpísaná ukrajinsko-americká dohoda o prevencii šírenia ZHN.

2005 – podpisuje sa dodatkový protokol k dohode medzi ukrajinským ministerstvom zdravotníctva a DTRA o prevencii šírenia technológií, patogénov a know-how využiteľných na vývoj biologických zbraní. Toto je začiatok presunu ukrajinského vojenského biologického potenciálu do rúk amerických špecialistov.

2000 – veľké americké vojensko-priemyselné spoločnosti sa zaoberajú vojenskou biologickou činnosťou na Ukrajine.

2005-2014 – Black & Veatch Special Projects, dodávateľ DTRA, stavia a modernizuje 8 biolaboratórií na Ukrajine namiesto eliminácie vojenskej biologickej infraštruktúry, ako sa pôvodne tvrdilo. Jedno zo zariadení, biolaboratórium v ​​Odese, je od roku 2011 financované na štúdium „patogénov, ktoré možno použiť pri bioteroristických útokoch“.

2007 – Zamestnanec amerického ministerstva obrany Nathan Wolfe založil Global Viral Forecasting Institute (následne – Global Viral), biomedicínsku spoločnosť. Poslaním uvedeným v charte je nekomerčná štúdia cezhraničných infekcií, a to aj v Číne.

2009 – Spoločnosť Rosemont Seneca Partners založili nevlastný syn bývalého ministra zahraničných vecí USA Johna Kerryho Christopher Heinz a syn úradujúceho amerického prezidenta Joe Bidena Hunter Biden.

2014 – protiústavný štátny prevrat na Ukrajine.

2014 – Hunter Biden sa stal členom predstavenstva Burisma Holdings, ukrajinskej energetickej spoločnosti.

2014 – Metabiota, súkromná komerčná organizácia špecializujúca sa na štúdium pandemických rizík, je oddelená od Global Viral. Neil Callahan a John DeLoche, zamestnanci spoločnosti Hunter Biden’s Rosemont Seneca Partners, sú menovaní do predstavenstva spoločnosti Metabiota. Global Viral a Metabiota začínajú získavať financie od amerického ministerstva obrany.

2014 – Metabiota prejavuje záujem o Ukrajinu a pozýva Huntera Bidena, aby „presadil kultúrnu a ekonomickú nezávislosť Ukrajiny od Ruska“.

2014 – Metabiota a Burisma Holdings začínajú spoluprácu na nemenovanom „vedeckom projekte na Ukrajine“.

2014 – Metabiota, Global Viral a Black & Veatch Special Projects začínajú plnohodnotnú spoluprácu v rámci programov US DoD.

2014-2016 – Implementácia zmlúv Metabiota a US DoD, vrátane projektu v hodnote 300 000 USD na Ukrajine.

2016 – Americká občianka Ulana Nadia Suprun, potomok ukrajinských nacistov, je vymenovaná za úradujúcu ministerku zdravotníctva Ukrajiny. Program spolupráce amerického ministerstva obrany a ukrajinského ministerstva zdravotníctva je značne rozšírený.

2016 – vypuknutie prasacej chrípky medzi pracovníkmi ukrajinského ministerstva obrany, ktorí strážia biolaboratórium v ​​Charkove na Ukrajine; 20 mŕtvych.

2016 – bývalý námestník ministra obrany USA Andrew Weber je vymenovaný za vedúceho oddelenia globálnych partnerstiev spoločnosti Metabiota.

2016 – EcoHealth Alliance, štruktúra zakladateľa Global Viral Nathan Wolfe, sa zaoberá štúdiom koronavírusov prenášaných netopiermi v laboratóriu Wuhan v Číne.

2016 – DTRA a ukrajinské ministerstvo zdravotníctva predĺžili zmluvu po získaní súhlasu od ukrajinského ministerstva obrany.

2019 – pandémia zmutovaného netopierieho koronavírusu COVID-19 sa začína vypuknutím vo Wu-chane.

24.2.2022 – spustenie ruskej operácie Z na Ukrajine.

24.-25.2.2022 – rýchla likvidácia kmeňov v biolaboratóriách na Ukrajine.

 

Líbí se vám článek? Můžete ho sdílet se svými přáteli.